[MOC] Helm's Deep Keep

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Herumor
Posty: 8
Rejestracja: 2012-06-12, 18:51
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Herumor

 

[MOC] Helm's Deep Keep

#1 Post autor: Herumor »

Niniejszym pragnę zaprezentować swój debiutancki MOC - stołp Helmowego Jaru według projektu stworzonego przez Alana Lee i wykorzystanego później w adaptacji filmowej.

Obrazek

MOC już od dłuższego czasu stał na półce i się kurzył, ale w końcu zebrałem się w sobie i postanowiłem utworzyć temat, żebym w końcu mógł z czystym sumieniem rozebrać Helmowy Jar i zabrać się za następne prace.

Budowę zacząłem od podstawki, którą po brzeg wypełniłem częściami. Budowla stała się dość ciężka, ale dalsze stawianie klocków obyło się bez zapadania się podłoża :D
Filary stanowiły problem, ponieważ nie starczyło mi skosów. Zmusiło mnie to do skrócenia filarów, ale myślę, że tak jest lepiej.
Bramę wziąłem z zestawu 9474 bez zmieniania oryginalnego projektu.

Tutaj jest link do galerii.

Sądzę, że to chyba tyle. Pozdrawiam i zapraszam do komentowania i konstruktywnej krytyki. Wspierajcie początkującego AFOL-a :)
Ostatnio zmieniony 2012-11-20, 20:15 przez Herumor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#2 Post autor: szubi81 »

Bardzo fajnie to wszystko wygląda, dobrze ująłeś żywiołowość tej sceny. Brawo !

PawelP7

#3 Post autor: PawelP7 »

Rewelka. Brakuje mi stołpu w oryginalnym zestawie. Miałem nadzieje że Lego wypuści go jako dodatek ale to chyba nie możliwe. Szkoda że nie masz więcej klocków by to wszystko zebrać do kupy i zrobić zdjęcia całości. Z jakiej części Gdańska jesteś może połączymy to wszystko ;) PW jak coś i gratuluje !

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#4 Post autor: PatrykZ »

Scenka jest dość ładna i bardzo dynamiczna. Zdjęcia moim zdaniem wyszły znakomicie.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#5 Post autor: Innos »

Noo, prawie bym przeoczył ciekawego MOCa, nie może być.:) Miło popatrzeć na pracę inspirowaną czy też mającą źródło w zestawach z LOTR, aż dziw, że tak mało komentarzy, ale kładę to na karb być może przesytu tematyką Władcy/Hobbita - ktoś, kto nie jest die-hard fanem może czuć się lekko zniechęcony do tematu newsami atakującymi go zewsząd z komputera, radio, gazet, lodówki, pralki czy żelazka. ;P
A sam MOC całkiem fajny, szczególnie jak na debiut, no i rohańska twierdza jest wdzięcznym tematem do klockowych interpretacji, szczególnie teraz, kiedy można przy okazji zgrabnie wkomponować fragmenty oficjalnych zestawów, tak jak Ty to zrobiłeś. Swoją drogą elementy z zestawów 9474 i 9471 to chyba znacząca część zasobów tutaj użytych, prawda? Całość wygląda bardzo dobrze, oddaje ciężką bryłę tego fragmentu twierdzy i aż prosi się o dobudowanie do niej kolejnych części. :) Akcja bliżej bramy jest pełna dynamiki, to dobrze, gorzej w pierwszym planie, gdzie orkowie są jacyś tacy niemrawi, a ci na rogach to już w ogóle stoją jak kołki czekające tylko na ścięcie. ;)

Dwie małe uwagi techniczne - dla lepszej prezentacji powinieneś w poście zawrzeć więcej zdjęć, w szczególności jako główne to, na którym od frontu widać całą konstrukcję. Nawet teraz, pisząc tego posta, odruchowo parę razy przewinąłem stronę do góry, chcąc rzucić okiem na MOCa, i za każdym razem musiałem przełączać zakładkę na galerię, co nie było wygodne.
Po drugie - jako link do galerii dałeś link do jednego zdjęcia, właśnie tego, które powinno być głównym zdjęciem w prezentacji MOCa. Niby to tylko jedno kliknięcie więcej, ale nie powinno go być.
Ale to oczywiście tylko drobiazgi, MOC jest bardzo obiecujący i to najważniejsze, tak trzymaj. Czy kolejne prace, za które się zabierzesz po rozbiórce, będą w podobnej tematyce?

Herumor
Posty: 8
Rejestracja: 2012-06-12, 18:51
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Herumor

 

#6 Post autor: Herumor »

Masz rację, większość części wziąłem właśnie z tych zestawów. A twoje uwagi z pewnością zapamiętam i w przyszłości je uwzględnię :).
Jeśli chodzi o kolejne prace, to większość z nich zapewne będzie utrzymana w tematyce fantasy, w dużej mierze inspirowane LOTR-em, ale pomysły na MOC-i czerpie również z gier (w tej chwili pracuję nad czymś, co można nazwać połączeniem Skyrima z Diablo, ale nie będę zagłębiać się teraz w detale).

ODPOWIEDZ