Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
6682 Cement Mixer
Autor Wiadomość
gmkkk 
VIP

Wpisy: 1006
Wysłany: 2016-03-06, 18:49   

No dobra, do czegoś trzeba się przyczepić... Tylko do czego bo w sumie jest perfekt. A już wiem! Samochód ma strasznie "zmęczoną" szybkę (może się szarpniesz i dokupisz na BL o ile są dostępne:( ).

PS a gdzie instrukcja???

yoshi82 

Wpisy: 144
Wysłany: 2016-03-06, 18:53   

gmkkk, myślałem, o tym by do zestawów z lat '80 dokupić nowe lub ładniejsze elementy, ale chyba tak to zostawię. To są klocki, którymi ktoś się bawił przez kilkanaście czy nawet dziesiąt lat. Ja jestem w ich posiadaniu od trzech. Są ślady zębów, są przebarwione, ale chyba tak je zostawię.
A co do instrukcji, ciągle szukam drugiego zestawu kompletnego, a może i jak się trafi to MISB.

SERVATOR 
VIP

Wpisy: 3460
Wysłany: 2016-03-06, 19:03   

Na przyszłość przed opublikowaniem recenzji proszę sprawdzić czy dany zestaw nie był już recenzowany a jeżeli był, to recenzję proszę zgłaszać w tym samym wątku.
Ten zestaw już był recenzowany: http://www.00453005_00000...pic.php?t=18030
Za chwilę go przeniosę.

Sama recenzja bardzo fajna. Fajnie, że porównujesz stare zestawy z nowym stawiając zestawy obok siebie. Czekam na kolejne. :)

gmkkk 
VIP

Wpisy: 1006
Wysłany: 2016-03-06, 19:04   

Sprawdziłem cenę MISBa - 722!!! plus wysyłka plus cło/VAT lub inne bajery...
Taniej będzie dokupić instrukcję i pudełko oraz kilka najbardziej zniszczonych klocków. Fakt to niekoniecznie to samo:( ale prawie prawie. Ominie Cię niestety zaciągnięcie się trzydziestoletnim powietrzem z woreczka.

yoshi82 

Wpisy: 144
Wysłany: 2016-03-06, 19:05   

SERVATOR, przepraszam przeoczyłem, wcześniej oczywiście każdy sprawdzałem, a tego z rozpędu nie :P

gmkkk,też sprawdzałem tą cenę :)
Ostatnio zmieniony przez yoshi82 2016-03-06, 19:06, w całości zmieniany 1 raz  

tbzz 

Wpisy: 359
Wysłany: 2016-03-06, 19:43   

Ciekawa recenzja. Ponownie :) Coraz lepsze fotki. Sam zestaw jest mega, mega klasykiem. Uwielbiam go. To kwintesencja starego town. Z tego co widzę musisz mieć egzemplarz z końcówki produkcji. Widać to po elementach 4081a, a w zasadzie 4081b w Twoim przypadku. Te które masz w zestawie weszły w 1987 roku. Zestaw jest z 1985, choć był zapewne produkowany jeszcze przez dłuższy czas. Większość egzemplarzy, które spotkałem posiada jeszcze wąskie obręcze do modyfikowanego plate. Wcześniejsza wersja do zobaczenia na mojej stronie we właściwym wpisie.
Dzięki kolejny raz za recenzję klasyki! :)

halerz 

Wpisy: 168
Wysłany: 2016-03-06, 19:46   

yoshi82 Dziękuję za tą recenzję - również darzę ten zestaw sentymentem. Ile cementu się nią namieszało! ;)

martinb 
Precz z owadami!

Wpisy: 674
Wysłany: 2016-03-06, 21:12   

Dzięki za kolejną dobrą recenzję.

Niestety młodszy brat zdecydowanie lepiej wypada w tym porównaniu...

ammarmar 

Wpisy: 18
Wysłany: 2018-03-24, 20:56   

Sorry za necro, ale wydaje mi się, że to przydatne info:

Również miałem ten zestaw w dzieciństwie. Jeśli ktoś szuka dzisiaj używanego do kolekcji, niech uważnie przyjrzy się stanowi klocków.

Ten przegub, łączący kabinę ciężarówki z resztą, bardzo szybko się zużywał. W efekcie pojazd potrafił się rozłączać samoczynnie, nawet nie podczas zabawy, po prostu pod własnym ciężarem.

Ponadto "trójpalczaste" przeguby na których wisi gruszka były bardzo łamliwe. Generalnie bez potrzeby ich się nie rozłączało, by nie kusić losu. :)

Oczywiście kiedyś były inne czasy. Zgubiony czy złamany element to była tragedia, bo jego zastąpienie było praktycznie niemożliwe. Widać też, jak wiele niezbyt udanych elementów było w tamtych zestawach, które zastąpiono dużo bardziej trwałymi wersjami.

Ale dziurkowanych woreczków żal :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu