[MOC] Pick-Up

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#16 Post autor: Filus »

Aż pomyślałem o starych Technicach. Ta kanciastość w obecnych czasach nabiera szczególnego uroku. I chyba o to Ci chodziło, by przywoływać wspomnienia o czasach, gdy duże zestawy Technica były zdecydowanie poza zasięgiem.

Widać, że budowałeś od przodu, a przynajmniej takie wrażenie odnoszę. Przód jest wypieszczony, zbudowany z pomysłem. Jednak od końca silnika zaczyna się wyraźne pogorszenie w wykonaniu. Zaczynając od przedniej szyby wygląda to tak, jakby ktoś inny kończył budowę. Pewnie też z powodu zdecydowanie za długiego tyłka.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#17 Post autor: Mikolaj »

Piękny jest, ale pakę obuduj musowo. I dodaj na nią skrzynki wypełnione jakimś trunkiem, o.

Ale wymyśliłem.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#18 Post autor: TruckeR »

Mikolaj pisze:Piękny jest, ale pakę obuduj musowo. I dodaj na nią skrzynki wypełnione jakimś trunkiem, o.

Ale wymyśliłem.
Świetnie. Teraz mi powiedz skąd mam wykombinować skrzynki wypełnione trunkiem w wersji Lego :D
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#19 Post autor: Mikolaj »

TruckeR pisze:
Świetnie. Teraz mi powiedz skąd mam wykombinować skrzynki wypełnione trunkiem w wersji Lego :D
Och, nie mów że nie umiesz. Flaszki z lego juz były.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#20 Post autor: Innos »

Zabawne te oldschoolowe autka, ale faktycznie coś w sobie mają, dobrze oddają klimat Technic lat 80, pokraczne, a jednak fajnie się to ogląda. No i to odtwarzanie silników robi wrażenie, widać, że to pasja. Zdjęcia też są takie oldschoolowe, bez ostrości (to foto od spodu z bebechami to chyba trzeba przez okulary 3D oglądać? ;P), jednolitego tła ani innych takich "nowoczesnych" udziwnień. ;-)
Mikolaj pisze: Och, nie mów że nie umiesz. Flaszki z lego juz były.
Tylko jeśli masz na myśli pojedynczy element, to trochę nie w tej skali.;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Bocian
Posty: 26
Rejestracja: 2008-11-13, 11:11
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: bocian

 

#21 Post autor: Bocian »

Piękny model, a kolory zastosowanych klocków sprawiają że człowiek momentalnie przypomina sobie kilkunastoletnie zestawy Lego Technic.

Gratuluję udanego modelu.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#22 Post autor: TruckeR »

Innos pisze:No i to odtwarzanie silników robi wrażenie, widać, że to pasja.
Bo ja wiem... po prostu lubię, jak rusza się coś więcej niż cylindry. A że można przy okazji dorobić parę detali, to czemu nie?
Innos pisze:jednolitego tła ani innych takich "nowoczesnych" udziwnień. ;-)
Zasadniczo model jest dość spory (dokładnie 60cm długości) i raczej ciężko wymyślić cokolwiek w materii jednolitego tła. Jakieś kocyki, plandeki i inne przybytki zawsze się pofalują, co strasznie mnie drażni, dlatego wolę wykorzystać swój oldskulowy dywan i parkiet ;)
Bocian pisze:Piękny model, a kolory zastosowanych klocków sprawiają że człowiek momentalnie przypomina sobie kilkunastoletnie zestawy Lego Technic.
Chyba kilkudziesięcioletnie ;) Dzięki za komentarze.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#23 Post autor: Innos »

TruckeR pisze: Zasadniczo model jest dość spory (dokładnie 60cm długości) i raczej ciężko wymyślić cokolwiek w materii jednolitego tła. Jakieś kocyki, plandeki i inne przybytki zawsze się pofalują, co strasznie mnie drażni, dlatego wolę wykorzystać swój oldskulowy dywan i parkiet ;)
Niewątpliwie oldskulowy parkiet nadaje Twoim pracom nowy, jeszcze bardziej oldskulowy wymiar, więc brak jednolitego tła nie jest w tym przypadku naganny. ;)
Faktycznie, po tym, jak Bocian wspomniał, po krótkim zastanowieniu też zdałem sobie sprawę, że to te kolory tak bardzo sugerują "oldskulowość". Bo o ile Technic jest konserwatywny w kolorach, i oprócz "zreformowanego" szarego większość elementów nadal i niezmiennie jest w podstawowych kolorach, to w Systemie te kolory wymierają, więc systemowe klocki "po prostu" niebieskie i czerwone (a nie sand, dark, medium, trans itd.) też od razu przywołują na myśl baardzo stare zestawy, co zresztą dobrze współgra z nienowoczesną bryłą pojazdu.:)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Szaszlyk21
Posty: 24
Rejestracja: 2010-12-06, 18:09
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: Szaszlyk21
Kontakt:

 

#24 Post autor: Szaszlyk21 »

Płaskie kostki to silniki, których jakoś nie lubię
A ja przeciwnie, to bardzo dobre silniki do zastosowania w tym pojeździe. Co do umieszczenia Pudełek-Pilotów bateryjnych to widziałbym zastosowanie jako paka półciężarówki.
Tyle klocków, tyle pomysłów. Tylko czasu coraz mniej.
Pozdrawiam
Szaszlyk21

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#25 Post autor: smyk »

Matko Boska Afolska! Co to?
Ale pokrak!

Brzmi pięknie, jak prawdziwy. Widać, że opory wewnętrzne są kosmiczne.
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#26 Post autor: TruckeR »

Szaszlyk21 pisze:A ja przeciwnie, to bardzo dobre silniki do zastosowania w tym pojeździe.
Hm? No nie sądzę... bez ogromnej redukcji stara, płaska kostka (2838c01) nie ruszyłaby nawet tej atrapy silnika. Chyba, że masz na myśli późniejszy motor 71427c01, który jest zdecydowanie mocniejszy.
smyk pisze:Matko Boska Afolska! Co to?
Ale pokrak!
No... autko dostawcze... samochodzik taki.
Brzmi pięknie, jak prawdziwy. Widać, że opory wewnętrzne są kosmiczne.
No cóż, opory w tym silniku są nie do uniknięcia, dodatkowo dość ciężko było zrobić napęd dolnych wałków rozrządu, gdyż nie mam technicowych łańcuchów. Oprócz tego popychacze mają mniejszy zakres ruchu i nie klekoczą tak jak w poprzednim modelu.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Tailgunner

#27 Post autor: Tailgunner »

silniczek miodzio, super że rozbudowałeś poprzednią konstrukcję, nie tylko ilościowo ale i jakościowo :)

tomaq
Posty: 232
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#28 Post autor: tomaq »

Filus pisze:Aż pomyślałem o starych Technicach. Ta kanciastość w obecnych czasach nabiera szczególnego uroku. I chyba o to Ci chodziło, by przywoływać wspomnienia o czasach, gdy duże zestawy Technica były zdecydowanie poza zasięgiem.
Pięknie to ująłeś :) Przypomniały mi sie czasy kiedy bawiąc się moim "wypasionym" rally truckiem 8850 wzdychałem do pneumatyki 8868 czy do supercara 8880. Generalnie budowanie z technic bricków ma swój niepowtarzalny urok i żadna konstrukcja na liftramach nie będzie mieć tego "czegoś".
Gratulacje za całokształt i za przywoływanie wspomnień , nie tylko mi zresztą z tego co widzę :)

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#29 Post autor: Filus »

tomaq pisze:Pięknie to ująłeś :) Przypomniały mi sie czasy kiedy bawiąc się moim "wypasionym" rally truckiem 8850 wzdychałem do pneumatyki 8868 czy do supercara 8880.
A dziękuję;). Sam wzdychałem do obu tych modeli. Ba, akurat jestem świeżo po zakupie obu;). Teraz to dopiero będę miał ucieszoną oldschoolowo mordkę.
tomaq pisze:Gratulacje za całokształt i za przywoływanie wspomnień , nie tylko mi zresztą z tego co widzę :)
Widzę, że Kolega ma podobny gust i sposób myślenia, co ja;).

Jeszcze odnosząc się do tematu. Widzę po wynikach głosowania na MOCa miesiąca, że mało jest koneserów, którzy lubują się w takich klimatach... a szkoda.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#30 Post autor: TruckeR »

tomaq pisze:"wypasionym" rally truckiem 8850
To jest b. dobry zestaw! Nawet kiedyś napisałem jego recenzję. Szczególnie podobał mi się jego model alternatywny.
tomaq pisze:wzdychałem do pneumatyki 8868 czy do supercara 8880
Też przez długie lata wzdychałem do 8868, ale głównie ze względu na wygląd tej ciężarówki - bardzo przypomina Kenwortha W900.
Filus pisze:A dziękuję;). Sam wzdychałem do obu tych modeli. Ba, akurat jestem świeżo po zakupie obu;). Teraz to dopiero będę miał ucieszoną oldschoolowo mordkę.
To życzę miłej zabawy przy budowaniu. Wygląd 8880 nigdy mnie nie przyciągał, ale technicznie jest to b. ciekawy zestaw.
Filus pisze:Jeszcze odnosząc się do tematu. Widzę po wynikach głosowania na MOCa miesiąca, że mało jest koneserów, którzy lubują się w takich klimatach... a szkoda.
A tam. Buduję dla przyjemności, a nie dla spektakularnych sukcesów :P Chciałbym sklecić jeszcze kilka takich maszyn, prawdopodobnie z użyciem pneumatyki.

Dzięki za komentarze! ;)

ODPOWIEDZ