30161 Batmobile

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
mlempicki
Posty: 4
Rejestracja: 2006-09-30, 22:18
Lokalizacja: Kraków

30161 Batmobile

#1 Post autor: mlempicki »

Obrazek
Recenzja 30161 Batmobile

Seria: Super Heroes
Podseria DC Universe lub Batman II (wg Bricklinka)
Rok premiery: 2012
Liczba elementów: 45
Figurki: brak
Cena: MSRP: 4$, BrickLink ok 23 zł, Allegro: od 10 do 22 zł
Linki: BrickLink, Brickset, Lego Wikia

Opakowanie
Klocki zapakowane są w torebkę tzw. polybag o wymiarach 17,5 x 16,5 cm (w przybliżeniu). Obrazek
Przód torebki prezentuje model zestawu czyli Batmobil na tle jaskini Batmana, jest też napis LEGO i logo serii Super Heros: DC Universe z Batmanem rzucającym batarangiem. Standardowa zawarta jest informacja o wieku (5-12 lat) i numerze zestawu 30161.
Obrazek
Logo serii Super Heros: DC Universe
Obrazek
Z drugiej strony torebki:
Cześć lewa zawiera: logo LEGO, numer zestawu 30161, logo Klubu LEGO, link do głównej strony LEGO i strony serwisu,
Obrazek
informacja o numerze Item: 6000002, kod kreskowy: 5702014858626 (5702014 - oznacza LEGO Systems A/S Accounts Payable - można to sprawdzić tutaj), nadruk 14M2 (co on oznacza?).
Obrazek
Z prawej strona mamy informację iż klocki pochodzą z Danii, Węgier, Meksyku i Czech, znaki firmowe LEGO, DC Comics i Warner Bros.
Standardowe ostrzeżenie o małych elementach w 29 językach w tym po polsku "Ostrzeżenie! Zagrożenie zadławieniem. Małe elementy."
Przy okazji oglądania torebki postanowiłem sprawdzić co oznaczają te symbole:Obrazek znak CE informujące że klocki są "bezpieczne", znak "Zielony punkt" informuje o tym, że producent ma podpisaną umowę z organizacją recyklingową, a oznaczenie PP oznacza że opakownanie jest z Polipropylen

Instrukcja
Jedna kartka złożona w "jedną ósmą", po rozłożeniu wymiary 20 x 27,5 cm (w przybliżeniu), mniejsza niż arkusz A4. W 14 krokach pokazana jest budowa modelu. Nie zawiera reklam. Wszystko co można o tej kartce napisać. Batmobila składa się w krótką chwilę. Instrukcja dostępna jest na stronie LEGO
ObrazekObrazek

Klocki
Jest to bardzo mały zestaw zawierający 45 klocków plus 3 zapasowe.
Obrazek
Z ciekawszy klocków można wyróżnić:
1 sztukę Obrazek Slope, Curved 4 x 2 No Studs
4 sztuki Obrazek Black Slope 18 2 x 1 x 2/3 with 4 Slots
Po budowie zostaje to:
Obrazek

Model
Bardzo ładny model samochodu Batmana czyli BATMOBIL. Za wiele nie ma o nim co napisać. Model wykonaniem przypomina mi pojazdy z serii Racers, a także małe samochodzik - resoraki. Próbowałem sprawdzić który konkretnie pojazd z komiksu czy filmu o Batmanie miał odwzorowywać ten modelik ale nie znalazłem odpowiednika. Na tej stronie The History of the Batmobile Navigation jest trochę informacji o pojazdach Batmana.
Obrazek

Inne zdjęcia
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Podsumowanie
Lego do tej pory wydało 4 różne Batmobile:
Obrazek7781: The Batmobile: Two-Face's Escape - to mój pierwszy zestaw LEGO, od niego zacząłem swoją pasję LEGO.
Obrazek7784: The Batmobile: Ultimate Collectors' Edition - Bardzo duży model, można śmiało postawić go na półce, a tutaj [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=4048]recenzja crises[/url]
Obrazek7888: The Tumbler: Joker's Ice Cream Surprise - model Batmobila z filmu Batman - Początek
Obrazek6864: The Batmobile and the Two-Face Chase - drugi Batmobil

W powstaniu tego zestawu maczał palce nasz forumowicza Misterzumbi. Informacja na naszym forum i BrickSet: "Mine from ground up, but taken thru the Model Committees by Nick G. als I was busy with other stuff."

EDIT
Jest to moja pierwsza recenzja, pewnie będę ją poprawiał, szczególnie opis modelu.
EDIT

Za
  • obowiązkowy dla każdego fana Batmana
Przeciw
  • brak
Dziękuje za uwagę.
Ostatnio zmieniony 2022-09-04, 20:35 przez mlempicki, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#2 Post autor: bacon »

Czekam właśnie na przesyłkę z tym polybagiem więc lada dzień będę też go miał. Dla mnie jedynym minusem, może nawet nie minusem ale trochę szkoda, że nie dołożyli figurki ale wtedy nie kosztowałby 10zł.

Bua
Posty: 32
Rejestracja: 2012-08-27, 14:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Bua »

bacon pisze:Dla mnie jedynym minusem, może nawet nie minusem ale trochę szkoda, że nie dołożyli figurki
A figurka nie byłaby nieproporcjonalnie duża?

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

Bua pisze:A figurka nie byłaby nieproporcjonalnie duża?
No być może trzeba by wyskalować ale generalnie chodziło mi o to, że szkoda iż zestaw jest bez figurki

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Nieduzy zestaw ale bardzo przyjemny, w stylu zestawow Tiny Turbos. W sam raz na biurko w robocie, u mnie stoi juz jakis czas :)

Warto zaznaczyc, ze zaprojektowal go nasz kolega z forum.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#6 Post autor: bacon »

3dom pisze:Warto zaznaczyc, ze zaprojektowal go nasz kolega z forum.
Może coś więcej na ten temat?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

bacon pisze:Może coś więcej na ten temat?
Jeden z forumowiczow jest projektantem w LEGO, [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=14700&postdays=0&postorder=asc&start=885]zaprojektowal Batmobil[/URL] jak rowniez cala mase innych mniejszych lub wiekszych zestawow.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#8 Post autor: bacon »

3dom pisze:
Jeden z forumowiczow jest projektantem w LEGO, [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=14700&postdays=0&postorder=asc&start=885]zaprojektowal Batmobil[/URL] jak rowniez cala mase innych mniejszych lub wiekszych zestawow.
Można to gdzieś sprawdzić, które elementy czy zestawy są zaprojektowane przez Misterzumbi?
Ostatnio zmieniony 2012-09-08, 10:32 przez bacon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#9 Post autor: bacon »

Ok znalazłem już sobie http://brickset.com/brickLists/?7613 ale 30161 tam nie widzę.

BTW jestem tutaj nowy na forum i wiadomość że jest wśród nas projektant Lego jest dla mnie mega informacją

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#10 Post autor: blizzard »

Szacun za przedokładny opis opakowania i wszystkich kreskoznaczków na nim :D

danielkkkup
Posty: 26
Rejestracja: 2012-05-21, 18:31
Lokalizacja: Szczucin
brickshelf: danielkkup

 

#11 Post autor: danielkkkup »

bacon pisze:Ok znalazłem już sobie http://brickset.com/brickLists/?7613 ale 30161 tam nie widzę.

BTW jestem tutaj nowy na forum i wiadomość że jest wśród nas projektant Lego jest dla mnie mega informacją
Ja tez jestem w szoku. Szacun dla kolegi bo tych zestawow jest dosc sporo. Chetni na batmobila pisac na priv mam ich ze 150

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#12 Post autor: Kirysowaty »

Autko bardzo sympatyczne, ale gdyby nie cała otoczka graficzna, to z Batmanem bym go nie skojarzył.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

rh

#13 Post autor: rh »

Dzięki za recenzję. Troszkę brakuje mi opinii o samym modelu. Czekam na to co dopisałeś jako edit ;)

http://www.brickshelf.com/gallery/mlemp ... 1024px.jpg
Natomiast na tym zdjęciu widać jedyną wadę tego modelu wg mnie - ta przeklęta żółta płytka w środku. Na szczęście łatwo ją zamienić na inną i już jest idealnie :)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#14 Post autor: Innos »

Dzięki za recenzję. Drobiazgowy opis każdego elementu opakowania godny podziwu, ale mam nadzieję, że nie będzie to standard w pisaniu recenzji. ;)
A sam model? Całkiem fajnie wyszedł ten miniaturowy Batmobile, zgrabnie wygląda i na mój gust dobrze, jak na tą skalę, oddaje pierwowzór. Niemniej chyba część jego atrakcyjności stanowi przynależność do licencji - jako normalny polybag wśród normalnych Tiny Turbos czy innych takich przyciągałby uwagę i wyróżniałby się, ale nie tak bardzo jak z Batmanem na opakowaniu. ;)
Bacon - nie obraź się, ale twój minus jest nieco bez sensu - oczywiście mógłby tu być minifig, a nawet 5, ale to już by nie był polybag za dychę. Figurka Batmana jest w innym polybagu, więc teoretycznie i tak można go tanio dostać, i w ogóle w prawie wszystkich minifigowych zestawach serii dostaje się Batmana, więc ile można. ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ