9468 Vampire Castle

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jeleń
Posty: 8
Rejestracja: 2012-06-02, 10:40
Lokalizacja: Babimost

#16 Post autor: Jeleń »

Czekałem i się doczekałem ale piszę teraz bo mam trochę więcej czasu na siedzenie przed laptopem. Recenzja jak zwykle genialna teraz nakręciłeś mnie jeszcze bardziej na ten zestaw, a więc dołączam się do pytania
GrublukTheGrim pisze:Który zestaw jest tak naprawdę fajniejszy - Zamek Wampira czy Nawiedzony Dom? ;-)
I liczę na szybko odpowiedz tu lub w szybkiej recenzji 10228:)

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#17 Post autor: nori »

aditoma, wiem że to kwestia gustu, ale jak dla mnie, seria MF bije zestawy (przynajmniej obecnie wydane) z LOTR na głowę. Ale tam jest licencja, czyli jak widać, spora zachęta do zakupów. Pewnie dlatego też, przyszłoroczny Western nie wróci jako "normalne" zestawy, a będzie oparty na filmie - po prostu sprzeda się lepiej.

Polip, oczywiście że to szpada, masz racje, poprawię. Zresztą, gdy ten element pierwszy raz pojawił się w minifigurkach specjalnie sprawdzałem co i jak, po prostu wypadło mi z głowy. Dzięki za czujność!

Innos, Piterko: to taki mały eksperyment, w przypadku serii którymi jestem w całości zainteresowany. Robiłem tak przy okazji Pharaoh's Quest, później Pirates of the Caribbean teraz MF. Ciekawie opisuje się każdy zestaw po kolei, i niestety jest to dość trudne i momentami problematyczne. Ot, choćby głupie pudełka i instrukcje. Jak sklecić te parę zdań, by nie powtarzać wcześniej podanych informacji, do tego jednak dołożyć coś nowego, a jeszcze należy brać pod uwagę, że potencjalny czytelnik mógł akurat nie czytać wcześniejszych recenzji zestawów z danej serii, więc jednak należy zwrócić uwagę na charakterystyczne elementy.

bacon, GrublukTheGrim, Jeleń: poczekajcie jeszcze parę dni... ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Kamil

#18 Post autor: Kamil »

Recenzja świetna. Rozważałem zakup tego zestawu, a po przeczytaniu recenzji zdecydowałem się na 100%. Ogólnie mam zamiar zebrać większość MF, ale zacznę od zamku. Z oczywistych względów odpuszczam Nawiedzony Dom :P

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#19 Post autor: Szerszen »

nori pisze:aditoma, wiem że to kwestia gustu, ale jak dla mnie, seria MF bije zestawy (przynajmniej obecnie wydane) z LOTR na głowę. Ale tam jest licencja, czyli jak widać, spora zachęta do zakupów. Pewnie dlatego też, przyszłoroczny Western nie wróci jako "normalne" zestawy, a będzie oparty na filmie - po prostu sprzeda się lepiej.
No nie wiem, dla mnie (mimo, że lubię Western) jest to właśnie minus, że wychodzi jako licencja i mimo, że zestawy ładne chyba sobie daruję... ale w tym wypadku decydują i tak dzieci.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

marta88

#20 Post autor: marta88 »

To zestaw to mój pierwszy kupiony nie dla dzieci, a dla mnie samej. I jestem nim zachwycona. Jest bardzo klimatyczny, figurki są niesamowite szczególnie Dracula oraz nietoperze.
Jak dla mnie wadą tego zestawu jest łatwość z jaką zamek ulega zburzeniu przy próbie zabawy nim przez dzieci czy przenoszeniu konstrukcji.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#21 Post autor: tomey »

marta88, i tu się kłania brak płyt bazowych...
37236809 nowe gadu:)

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#22 Post autor: GrublukTheGrim »

Nieprawda. Gdyby w zestawie była płyta bazowa, nie moglibyście ustawiać modułów zamku pod dowolnym kątem. :-P

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#23 Post autor: Szerszen »

jakby ją wykaflować i mocować tylko główną część, podnosząc o jeden plate, to mogliby.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#24 Post autor: tomey »

GrublukTheGrim, Głupoty wać pan prawisz. Dawne zamki były na płaskich płytkach i co prawda "tylko" się otwierały, ale można było?
37236809 nowe gadu:)

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#25 Post autor: GrublukTheGrim »

Można było, ale to był beznadziejny wać pan tomey patent... :-P

evita
Posty: 5
Rejestracja: 2013-12-11, 09:37
Lokalizacja: Wrocław (okolice)
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#26 Post autor: evita »

Otrzymałam ten zestaw na święta - wymarzony prezent od męża :)

Nie spodziewałam się tylko, że tak szybko się go składa - mnóstwo elementów gotowych. A pomijając to, oczywiście cudo. Na pewno będzie to jeden z moich ukochanych zestawów.

ODPOWIEDZ