"Sea Fighter"

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Ristoff

"Sea Fighter"

#1 Post autor: Ristoff »

Witam

Chciałem zaprezentować wszystkim NARAZIE wirtualny projekt mojej odwiecznej lego zajawki, jaką są statki a konkretniej żaglowce. Projekt zaczął powstawać jakieś 2 tygodnie temu po tym jak odwiedziłem krakowską wystawę "Tramwajem do Klocków-Zdroju" i powróciło do mnie jak bumerang zamiłowanie do lego :D

Krótko o samym statku
nazwa robocza "Sea Fighter"
długość : od czubka bomu do samego końca rufy ok 120 studów
wysokość : od podłoża do czubka najwyższego masztu ok 70 studów
szerokość kadłuba : 16 do 20 studów
ilość poziomów pokładu : 3
ilość masztów : 3
ilość żagli : 9
ilość armat : po 7 na burcie + 2 na rufie
załoga : ilość jeszcze nieznana ;)

Jak narazie jest to tylko wirtualny projekt Lego Digital Designer (wczoraj odebrałem przesyłkę z pierwszą partią niezbędnych elementów) i jest to mniej lub bardziej dokładny ZARYS okrętu który chcę zbudować. Stąd też w modelu brak jest ożaglowania i takielunku które zamierzam wykonać ręcznie, a także z oczywistych przyczyn jest wyróżniona mała ilość detali które znając życie w trakcie budowy ulegną zmianom ;)
Będę wdzięczny za wszelkie ciepłe ale również i zimne komentarze, a także sugestie związane z ewentualnymi zmianami wyglądu i detali zanim przejdę do fazy drugiej projektu czyli BUDOWANIA :D :D :D

Kilka "zdjęć" do obejrzenia

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poprawiłem zdjęcia - format jpg, rozmiar 600 na x pikseli

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2012-09-27, 12:43 przez Ristoff, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#2 Post autor: Mikolaj »

Bardzo ładnie się zapowiada, powodzenia przy budowaniu!
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

O tak, powodzenia... to wspaniałe uczucie gdy projekt wirtualny zmienia się w realny - wiem coś o tym.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

Wygląda świetnie, trzymam kciuki żeby zrealizował się plan i powstał w rzeczywistości. Szacowałeś może koszt budowy?

Cthulhu

#5 Post autor: Cthulhu »

Świetnie się zapowiada, czekamy na efekt końcowy :)

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#6 Post autor: TruckeR »

Zupełnie się nie znam, ale wygląda całkiem sensownie. Powodzenia w szukaniu rzeczywistych klocków ;> Aha, i polecam zapoznać się z takimi serwisami jak www.brickshelf.com, albo www.flickr.com, dużo lepiej nadają się do przechowywania zdjęć klocków niż Imageshack. A na pewno są wygodniejsze ;)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Rotmistrz
Posty: 44
Rejestracja: 2012-07-19, 22:07
Lokalizacja: PL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Rotmistrz »

Model wygląda obiecująco. Dodałbym armaty na górny pokład, co korzystnie wpłynęłoby na efekt końcowy. Powodzenia w realizacji projektu.

Akar_Zaephyr

#8 Post autor: Akar_Zaephyr »

Czekam niecierpliwie na fotki in real :)
Mnie też jeden model czeka na przeniesienie w real ale jak sprawdzałem cenę w okolicach 400 euro za części...

Mam nadzieję że Tobie się uda :)

PS: A jak jeszcze dojdą żagle to już w ogóle będzie wypas :D
Ostatnio zmieniony 2012-09-27, 16:08 przez Akar_Zaephyr, łącznie zmieniany 1 raz.

Ristoff

#9 Post autor: Ristoff »

no właśnie najgorsze są te nieszczęsne armaty ... cena wychodzi w okolicy 25-30 zł za jedną, materiały na maszt , kadłub, burty itd już mniej więcej mam ogarnięte a z moich wyliczeń wychodzi jakieś 400-450 zł za model BEZ ARMAT :(

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#10 Post autor: Szerszen »

Daltego w czarnej perle jest ... jedna. ;-)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#11 Post autor: Innos »

Wygląda zdecydowanie dobrze i obiecująco, też będę z ciekawością czekał na wersję realną.
Ristoff pisze:najgorsze są te nieszczęsne armaty ... cena wychodzi w okolicy 25-30 zł za jedną
Na Bricklinku działo można kupić w interesujących cię ilościach po 7-8zł, podstawy od 3,5zł, np. z Niemiec, więc wysyłka też droga nie będzie, w sumie cena powinna wyjść połowę niższa. Jak masz cierpliwość, to na Allegro można jeszcze taniej upolować, choć o więcej niż kilka na raz raczej będzie ciężko.
Inna sprawa, że nie musisz trzymać się szablonu i używać jedynej gotowej armaty z Lego, skoro przynajmniej na razie takowych nie masz, to może spróbuj wykombinować składaka, a nuż okaże się, że jakaś konstrukcja za grosze będzie wyglądała równie dobrze - w końcu w całej bryle statku częściowo widoczne armaty to tylko mały detal na burcie.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Ristoff

#12 Post autor: Ristoff »

no ale najważniejsze to zacząć, potem klocek po klocku dojdzie się do wymarzonego efektu - w moim przypadku marzeniem jest diorama bitwy morskiej : przynajmniej trzy okręty na wodzie i jeden już idący na dno ;)

edit :
w kwestii tych armat to mam swoje dwie - tylko muszę do nich podstawki kupić bo te x lat temu zaginęły w akcji więc na początek już coś jest ;)
a resztę zakupów będę robił z biegiem czasu bo wiadomo że najpierw trzeba zarobić :)
Ostatnio zmieniony 2012-09-27, 18:48 przez Ristoff, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#13 Post autor: Methos »

Wygląda ... "majestatycznie" - tak do dobre słowo do określenia takich statków. Troszkę kręcą mnie takie klimaty i każdy statek z tego okresu mnie się bardzo podoba.
Ogólnie uważam, że budowa statków z Lego jest dość trudna zważywszy na te wszystkie łuki, krągłości itp.
Życzę Ci powodzenia i już nie mogę się doczekać modelu w realu.

PS -
Całkowicie zapomniałem o tym sofcie, a napotkałem pewne problemy przy MOC'u który właśnie buduję ...

danielkkkup
Posty: 26
Rejestracja: 2012-05-21, 18:31
Lokalizacja: Szczucin
brickshelf: danielkkup

 

#14 Post autor: danielkkkup »

Świetny model. Ale dodał bym więcej szczegółów na pokładzie bo strasznie tam pusto. A z czego żagle będą zrobione??

Ristoff

#15 Post autor: Ristoff »

żagle na pewno będą z materiału ... zapewne będzie to na "sztywno" krochmalone prześcieradło chyba że gdzieś dorwę jakieś grubsze płótno ale to się okaże w trakcie pracy nad całością ;)
co do szczegółowości modelu to tak jak wcześniej pisałem - ten projekt to tylko zarys tego jak on będzie wyglądał na żywo ;)

ODPOWIEDZ