[MOC] rzymska scenka

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
guzik80
Posty: 37
Rejestracja: 2008-10-09, 23:41
Lokalizacja: łódź
brickshelf: guzik80

 

[MOC] rzymska scenka

#1 Post autor: guzik80 »

Ponieważ dzięki niezliczonym seriom minifigów "kolekcjonerskich" stałem się posiadaczem paru całkiem fajnych figurek, nazwijmy to antycznych, postanowiłem coś dla nich zbudować. Scenka raczej nieskomplikowana- jakieś tam zabudowania szkoły gladiatorów, na pierwszym planie zbiegły niewolnik, który niekoniecznie chciał owym gladiatorem zostać.
Jeśli chodzi o całość, to głównie zależało mi, żeby budynek miał taki, jakby to powiedzieć "rzymski" styl, co mam nadzieję w jakimś stopniu mi się udało:)


Obrazek


i jeszcze GALERIA
Ostatnio zmieniony 2012-09-30, 23:28 przez guzik80, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#2 Post autor: m4rc1n »

Scenka naprawdę fajna, podoba mi się manekin treningowy, cały budynek (całkiem ci wyszła rzymska zabudowa, przynajmniej w mojej opinii), i czarna podstawka. Często mi właśnie brakuje czarnej podstawki, i niestety niewiele osób je robi.

Niewielkim minusem jest piasek z żółtych klocków, ale domyślam się, że to jedyny kolor, z którego mogłeś zrobić sensowne podłoże. Jako piasek kapitalnie sprawdza się kolor TAN.
MOCs: 4
WIP: who cares?

guzik80
Posty: 37
Rejestracja: 2008-10-09, 23:41
Lokalizacja: łódź
brickshelf: guzik80

 

#3 Post autor: guzik80 »

Niewielkim minusem jest piasek z żółtych klocków, ale domyślam się, że to jedyny kolor, z którego mogłeś zrobić sensowne podłoże.
do wyboru miałem jeszcze szare i czarne:))) A tak na poważnie to kolor TAN powoli zbieram, więc może w następnym MOCu uda się już zrobić piasek bardziej piaskowy:)

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#4 Post autor: GabryS »

Podoba mi się.
Bardzo dobra praca, a żółty piasek jakoś bardzo tu nie szkodzi.
Ładny budynek.
Czekam na kolejne prace.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#5 Post autor: Sorrow »

Bardzo porządna scenka - jest ładnie i czytelnie. Klocków tan jeszcze się dorobisz;)
Jedyne do czego bym się przyczepiła to statyczność scenki z manekinem. Pomysł na manekina b. fajny, ale aż się prosi o więcej ruchu, tak jak np. u crisesa w pracy "Od zera do bohatera"

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#6 Post autor: Toltomeja »

Może to i dobrze, że piasek jest żółty? To się nazywa niebanalne rozwiązanie! Jakby był tanowy, nawet nie zwróciłbym na niego uwagi ;P
Bardzo ładnie w całość wkomponował się domek - taki prosty, ale piękny. I uroku dodają całej scence wystające gdzieniegdzie łodyżki.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#7 Post autor: Innos »

Bardzo fajna scenka. Żółty piasek sam w sobie mi nie przeszkadza, być może dlatego, że przynosi trochę na myśl zestawy z lat 90, w których był to standard. Minusem może być jedynie fakt, że żółte minifigi zlewają się z piaskiem, co szczególnie widać w przypadku prawie gołego niewolnika.
Co do zabudowań - również udane, z Rzymem się kojarzą, aczkolwiek takie jasne, czyste kolory przywodzą na myśl bardziej rezydencję bogatego obywatela, a nie brudny dom i szkołę gladiatorów. Przy czym zdaję sobie sprawę, że w klockach czasem trudno pokazać coś jako brudne, stare czy zepsute (choć da się, co wielu LUGPolowiczów już udowodniło), a po drugie, być może moje wyobrażenie jest nieco wypaczone choćby przez wizję starożytności z serialu o Spartacusie, który z prawdą historyczną ma niewiele wspólnego ale raczej dobrze oddaje klimat starożytnego Rzymu, w tym styl architektury.
Ostatnio zmieniony 2012-10-03, 18:38 przez Innos, łącznie zmieniany 1 raz.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#8 Post autor: Migalart »

Ze wszystkich mocy wrzuconych w ostatnich dniach Twoj podoba mi się najbardziej.
Żółty piasek nadaje scenie "ciężkości" właściwej do prezentowaneo tematu. No i nie wiedzialem, ze mozna zrobic wiaderko z modulu plamy ;).

Mrutek

#9 Post autor: Mrutek »

Chałupa średnio rzymska. Ciecz powinna być w miejscu "gladiatora", a miejsce do treningu tam gdzie zbiornik. W żadnym oglądanym perystylu nie widziałem miejsca na taki trening, u Ciebie tez go nie ma.
Przydałyby się jakieś też chłostane gołe niewolnice i zwierzaki dla urozmaicenia (kupy gratis).
Raczej dark tan niż tan i żółty. Ale to rzecz drugorzędna.
Wrzuć w google casa romana, domus, albo zwyczajnie willa rzymska i działaj, bo pomysł jest fajny, a na forum takich prac jak na lekarstwo.

Awatar użytkownika
SAMOTH666
Posty: 74
Rejestracja: 2005-01-07, 15:44
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#10 Post autor: SAMOTH666 »

Szanowny kolego:) Podchwyciłeś bardzo istotny aspekt historyczny. Jeśli nie zabraknie ci zapału i klocków, to przewiduję że zrobisz furorę. A już na pewno zostaniesz zauważony jako osoba, która nie boi się podjąć wyzwań. Gratuluję i trzymam kciuki:D
In my dark Kingdom.....

ODPOWIEDZ