[MOC] Volvo z naczepą Feber

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

[MOC] Volvo z naczepą Feber

#1 Post autor: Jakeof »

Witam!
Niektórzy mogą zarzucić mi, że prezentuję kolejne Volvo, ale tego posta piszę aby zaprezentować nową naczepę. I choć akurat tego czerwonego ciągnika nigdy nie prezentowałem na forum, to jest on w mojej galerii od dawna, i pewnie i tak wszyscy go już widzieli. Jak wspomniałem, bohaterką postu ma być raczej nowa naczepa, dlatego prezentuję cały zestaw;)

Skrzynia się podnosi, tylna klapa jest ruchoma. Więcej ruchomych części wywrotki raczej nie posiadają, więc na tym poprzestałem. Udało mi się wymyślić lepszy patent na siłownik niż w poprzedniej naczepie, moim zdaniem wygląda dobrze.

Podczas prezentacji na forum poprzedniej naczepy już o tym mówiłem, ale wspomnę raz jeszcze - nad kołami powinny być jeszcze okrągłe błotniki, ale nijak nie da się ich zrobić z Lego. Myślałem nad tym bardzo długo i wypróbowywałem dziesiątki patentów, i nic. A żałuję, bo podobają mi się one. Cóż zrobić, coś za coś.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Zdjęcie oryginału naczepy:
Obrazek

Zapraszam do galerii:
Brickshelf
Flickr
Ostatnio zmieniony 2012-10-05, 10:12 przez Jakeof, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Łądne, chociaż wybrałbym inne zdjęcie na główne, tak żeby nie było widać spodu pojemnika naczepy.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#3 Post autor: PatrykZ »

Znów raczysz nas pięknym modelem. Twoja wywrotka prezentuje się rewelacyjnie.

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#4 Post autor: Jakeof »

Jetboy pisze:Łądne, chociaż wybrałbym inne zdjęcie na główne, tak żeby nie było widać spodu pojemnika naczepy.
Może to i racja, choć osobiście mnie to nie przeszkadza. Uznaję to za klockowe zło konieczne;]

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#5 Post autor: Cevillus »

Całość prezentuje się niesamowicie. Powodzenia w budowaniu dalszych ciężarówek marki Vovlo ;)

robbie76

#6 Post autor: robbie76 »

Pierwsza klasa, dla mnie bomba. Nie wzorujesz się czasem na metalowych modelach w skali 1:50 ? Czekam na kolejne modele z serii Volvo, może wozidło przegubowe, albo sztywnoramowe ? Jeżeli będą na takim poziomie jak ciężarówki i ładowarki to mogą być najlepsze modele takich maszyn w skali minifig.

Pozdrawiam
robbie76

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#7 Post autor: GabryS »

Ładna maszyna, jak poprzednie.
Ładny kolor.
Ogólnie dobrze, ale, jako laik, nie widzę różnicy poza tym zestawem, a czarnym... no poza kolorem oczywiście ;)
Ale całość oczywiście prezentuje się bardzo dobrze.

P.S.
Spośród Twoich ciężarówek, ta czerwona chyba najbardziej mi się podoba - pewnie przez ten zderzak, czy jak to się tam nazywa.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#8 Post autor: Jakeof »

Dzięki panowie.
Cevillus pisze: Powodzenia w budowaniu dalszych ciężarówek marki Vovlo ;)
robbie76 pisze: Czekam na kolejne modele z serii Volvo
Na razie dość z Volvo, na warsztacie powstaje już inna ciężarówka;)
robbie76 pisze:Nie wzorujesz się czasem na metalowych modelach w skali 1:50 ?
Staram się korzystać jak najwięcej ze zdjęć prawdziwych ciężarówek i obserwacji.

Gabry$ - to prawda, jest na prawdę niewiele różnic pomiędzy tymi zestawami, choć wprawne oko to wypatrzy;] Dlatego też jak już wyżej wspomniałem, na razie dość z Volvo.
Ostatnio zmieniony 2012-10-05, 11:09 przez Jakeof, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

Fantastyczna, bardzo szczegółowa.
Strasznie mi się podoba, chociaż współczesna:)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#10 Post autor: makorol »

Świetny model.
Nawet pionowe linie na naczepie są odwzorowane przez użycie tych wysokich bricków. Nie wiem, czy to było zamierzone, ale wyszło fajnie :)
Jakeof pisze:
Jetboy pisze:Łądne, chociaż wybrałbym inne zdjęcie na główne, tak żeby nie było widać spodu pojemnika naczepy.
Może to i racja, choć osobiście mnie to nie przeszkadza. Uznaję to za klockowe zło konieczne;]
Może już niedługo dostaniemy odwrócone kafle w innych kolorach niż dbg :)
Pozdrawiam, Makorol.

rafi

#11 Post autor: rafi »

Nie znam sie za bardzo na takich ciezarowkach i przyczepach, ale doceniam fajna wywrotke (?) gdy ja widze. I oczywiscie jest w najlepszej skali minifigowej dla ciezarowek.... 8-wide :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: Volvo z naczepą Feber

#12 Post autor: legosamigos »

Jakeof pisze:Skrzynia się podnosi, tylna klapa jest ruchoma. Więcej ruchomych części wywrotki raczej nie posiadają, więc na tym poprzestałem.
Witam serdecznie!

Mnie również podaba sie Twój zestaw. Widzę, że Volovo to chyba Twoja ulubiona marka samochodów ciężarowych. To prawda, że wywrotki nie mają zbyt wiele części ruchomych, ale zawsze coś. Sam właśnie jestem w trakcie budowania wywrotki, tylko, że w wersji Technic i w wersji amerykańskiego krążowika szos. Ale szoferka tak jak u Ciebie jest w kolorze czerwonym :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ