[MOC] Komnata królowej

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#16 Post autor: Innos »

crises pisze: Rzeczywiście mogłaby być torebką. Tutaj jest kłódką, na skrzyni. Mogłem wieko jakieś dorobić.
Domyśliłem się i w pierwszej chwili pomyślałem, że właśnie o skrzynię chodzi. Ale po wpatrzeniu się zauważyłem, że w tej skali kłódka idealnie mogłaby robić za torebkę, stąd pytanie, bo może też to zauważyłeś i pozostawiłeś odbiorcom dowolność interpretacji. ;-)
A swoją drogą przypomniałem sobie, że w dzieciństwie właśnie irytowało mnie, że tej sztywnej pelerynki nie da się założyć na głowę regularnego minifiga, nie pamiętam na pewno, czy wtedy chodziło mi akurat o zrobienie welonu w castlowych klimatach (choć całkiem prawdopodobne, bo zawsze cierpiałem na deficyt kobitek w kolekcji, a szczególnie brakowało właśnie jakiejś księżniczki/królowej), niemniej próbowałem osiągnąć dokładnie ten efekt. Oczywiście tego połączenia przy pomocy minifigów i wtedy i teraz nie dałoby się zrobić, więc tym fajniej, że zauważyłeś w tej kwestii furtkę w postaci mikrofigów o mniejszych łebkach.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#17 Post autor: Chrupek »

Po tytule liczyłem na scenę z filmu Alien...
A sama scenka przyjemna:)
Ostatnio zmieniony 2012-10-16, 06:12 przez Chrupek, łącznie zmieniany 1 raz.
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#18 Post autor: zgrredek »

crises pisze:Muszę się rozejrzeć za kolejnymi mikrofigami i też im zbudować "domki".
Trudno Ci będzie przeskoczyć samego siebie, zwłaszcza, że zniknie efekt zaskoczenia. Ale i tak ciekaw jestem kolejnych mikrofigowinietek.
A może właśnie jesteśmy świadkami narodzin nowej dyscypliny?

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#19 Post autor: Szerszen »

Właśnie chciałem to zaproponować... skalę mikro jako osobny dział. ;-)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

crises

#20 Post autor: crises »

Twoja skuteczność w zaskakiwaniu nas/mnie jest nieznośna.
Staram się jak mogę, chociaż nieustające eksplorowanie niezbadanego jest ciężkim kawałkiem chleba. Niemniej jednak sam jestem ciekaw co jeszcze moja wyobraźnia mi podpowie.
sekua pisze:Ten MOC to dowód na to, że można zrobić coś naprawdę genialnego z małej ilości klocków.
W tej chwili nie mogę znaleźć, ale na jakimś blogu oglądałem "MOCe" związane tematycznie z Nowym Jorkiem, a zbudowane z kilku klocków. To była dopiero potęga symbolu.
Misterzumbi pisze:Wspaniale! Brawo, chyle czola.
Dzięki. Znaczy się budowle nie związane tematycznie z samochodami tez Ci się podobają :-)
gen_leihy pisze:Po tytule liczyłem na scenę z filmu Alien...
Niech no tylko dorwę jakieś mikrofigurki z "mrocznego" s-f. Chociaż maluteńki Obcy może być zbyt słodki, żeby zrobić odpowiednie wrażenie.
zgrredek pisze:Trudno Ci będzie przeskoczyć samego siebie, zwłaszcza, że zniknie efekt zaskoczenia.
Jak nie w tym, to w czym innym spróbuję. Na pewno jest jeszcze jakaś niezbadana nisza.
Szerszen pisze:Właśnie chciałem to zaproponować... skalę mikro jako osobny dział. ;-)
Były już kiedyś takie propozycje, ale przepadły bez echa.

Dzięki za odzew.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 537
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#21 Post autor: Toltomeja »

crises pisze:Muszę się rozejrzeć za kolejnymi mikrofigami i też im zbudować "domki".
Dobrze mówi! W pojedynkę to po prostu pomysłowy drobiażdżek, ale jakby było kilka takich pokoików...
Bardzo ładnie wyszedł na zdjęciu witraż. Niby tylko parę klocków, a jakie ładne :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#22 Post autor: zgrredek »

Toltomeja pisze:ale jakby było kilka takich pokoików...
Już widzę oczami wyobraźni kilkanaście takich pokoików na wystawie i jak zwiedzający dostają przed oglądaniem lupy.

crises

#23 Post autor: crises »

zgrredek pisze:i jak zwiedzający dostają przed oglądaniem lupy.
Wiesz, że ja już się zastanawiałem ile takie lupy kosztują. Interesująco to by wyglądało.

Awatar użytkownika
SAMOTH666
Posty: 74
Rejestracja: 2005-01-07, 15:44
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#24 Post autor: SAMOTH666 »

Welonka to przesłodka złota rybka jest:) tak na marginesie, żeby nie było.
In my dark Kingdom.....

ODPOWIEDZ