[MOC] GLBA Iveco Daily

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

[MOC] GLBA Iveco Daily

#1 Post autor: Ciehoo »

Chciałem Wam przedstawić swojego pierwszego MOCa. Lekki samochód ratowniczo - gaśniczy zabudowany na podwoziu Iveco Daily.
Konstrukcja jest stosunkowo banalna ale to mój pierszy model, którego celem jest wzbogacenie wyposażenia mojej jednostki gaśniczej :)

Obrazek

Samochód zapewnia podstawową bawialność. Można korzystać z przedziału autopompy oraz upchać w razie czego sporo szpejów do skrytek. Niestety minifig do kabiny się nie mieści - musiałaby zostać pozbawiona fotela. Wymiary były podyktowane chęcią zachowania różnic pomiędzy tym samochodem a dużymi samochodami gaśniczymi.

GALERIA
Jako, że dopiero zaczynam zbierać doświadczenia w prezentacji MOCy proszę z góry o konstruktywną krytykę.
Ostatnio zmieniony 2012-10-15, 11:50 przez Ciehoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Na początek całkiem nieźle. Tylko się obrazek nie wyświetla.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Ładny, choć Iveco nie przypomina to jako strażackie autko w stylu zestawów CITY jest bardzo poprawny.

Jakbyś użył taką szybkę to byłoby trochę lepiej, przynajmniej kąt pochylenia szyby względem kąta pochylenia maski by się zgadzał:

Obrazek
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#4 Post autor: Pietruch »

Jetboy pisze:Tylko się obrazek nie wyświetla.
Już się wyświetla.

Przed następną prezentacją MOCa polecam przeczytać te artykuły: http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=4798
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#5 Post autor: Bobofrutx »

Wyszedł ci całkiem zgrabny model. Szkoda tylko że nie nazwałeś go po prostu cytuję:
Ciehoo pisze:Lekki samochód ratowniczo - gaśniczy
Bo teraz na siłę szuka się podobieństwa z oryginałem "GLBA Iveco Daily" (przynajmniej ja tak mam), którego osobiście niestety nie widzę.

Kierownica prawie przy suficie przesłaniająca widok za przednią szybą to chyba nie najlepszy pomysł. Mogłeś z niej zrezygnować albo spróbować ją jakoś inaczej upchnąć.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciehoo »

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi oraz za techniczną pomoc i wskazówki:)

Pomimo faktu, iż model sezonował się dość długo faktycznie zupełnie umknęły mi i ta kierownica oraz kąty maski i szyby czołowej. Jak tylko znajdę chwilę w domu na poprawki to oczywiście się tym zajmę.

Co do nazwy - kolejne modele będę nazywał "po polsku" a nie w żargonie, natomiast na pytanie dlaczego Iveco odpowiem tak: jest to jeden z nielicznych samochodów, w których zabudowa pożarnicza tak znacznie wystaje poza obrys zwykłego "blaszaka". Fordy, auta grupy PSA oraz Fiata czy Mitsubishi Cantery w takich wersjach występują bardzo rzadko (nawet w OSP). Co oczywiście nie oznacza, że nie powinienem pracować dalej nad wyższym stopniem podobieństwa.

Nie ukrywam, że priorytetem było dla mnie aby model pasował jakoś do serii CITY. Gdybym zrobił go powiedzmy na 10 studów to i zabawa byłaby większa :)

ODPOWIEDZ