[MOC] Roman Guardhouse

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#16 Post autor: blizzard »

Świetne! Musi się nieźle prezentować na biurku/półce :)
Co do Settlersów, to poznałem tylko trzecią ich cześć, a ogólnie to porwany zostałem przez Knights&Merchants :)

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#17 Post autor: sekua »

Settlers to jedna z lepszych serii gier i mam do niej sentyment. Jeśli chodzi o mnie to grałem w pierwszą część na Amidze 500 (wymiana dyskietek), druga część też się kiedyś pojawiła, ale na dobre zasiadłem do niej dopiero przy wydaniu gry na jej 10-lecie.

A w kwestii Twojej konstrukcji to muszę przyznać, że jest bardzo udana! Widać, że wszystko zostało wcześniej dobrze przemyślane. Strażnica na bardzo duży plus. Z kolei postacie też genialnie odwzorowane. Do pełni szczęścia można jedynie przedłużyć ścieżkę i przykładowo wstawić charakterystyczną dla serii kolejkę żołnierzy czekających pod strażnicą na swoją kolej, przy okazji odwzorowując ich stopień doświadczenia.

Brawo!

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#18 Post autor: tybort »

Jejku, nie tak miało być. Miały być cztery komentarze i przyznanie racji, że z murku i terenu dookoła jest jajecznica. Ja bym się zgodził i już.

Cholera, dzięki chłopaki, to strasznie fajne :D Sam muszę częściej pisać że coś mi się podoba, kiedy mi się podoba.

To po kolei:
zgrredek pisze:Spędziłem przy tej grze mnóstwo czasu. Mi niestety nikt nie nakładał ograniczeń.
Niestety? No może. Może to właśnie dzięki temu starczyła mi na tak długo i pozwoliła na zawsze zakochać się w Osadnikach.
Cevillus pisze:Jak na twój pierwszy MOC jest bardzo dobrze ;)
Oj, nie pierwszy. Pierwszy, który miał zostać MOC-em Życia :D
Cevillus pisze:Podobają mi się też dobrze zrobione zdjęcia.
A są dobrze zrobione? Moje składane studio fotograficzne trzymało się niemal na ślinę, lampkę fotograficzną najczęściej miałem w ręce bo ze stojaka było za daleko a przy tym nad każdym zdjęciem trzeba było się gimnastykować żeby na styk zmieściło się w świetle tła. A potem Gimp i rozsmarowywanie :D
Jetboy pisze:dach jest najlepszy!
Innos pisze:dach!
Toltomeja pisze:Dach jest absolutnie doskonały
Nexus 7 pisze:Dach jak juz wspominano fantastyczny.
Dziękuję :) Akurat z dachu jestem zadowolony. Od niego zacząłem i, choć wyglądał wtedy trochę inaczej, przekonał mnie żeby kontynuować.
zgrredek pisze:Dzięki tragarzowi i chorągiewce przed barakiem od razu wiadomo co to jest.
Innos pisze:zdecydowanie nie ma problemu z rozpoznaniem po tragarzu i chorągiewkach, że chodzi o jedną z moich ulubionych serii
Grzysiu pisze:od razu wiadomo co to po co i dlaczego. Chociaż imo ładunek niesiony przez tragarza mógłby być tak ze 3 razy większy ;)

EDIT: zwracam honor. Ładunek jest 3 razy większy niż myślałem, miniaturka mnie zmyliła myślałem, że to płytka 1x2
Chorągiewka musiała być. A o tragarzu o mały włos nie zapomniałem. Tylko ta deska taka jedna jest śmieszna. Ale nie wiem jak zrobić żeby niósł dwie takie.
Innos pisze:Przy okazji widać, że budynki z gier strategicznych ogólnie, a z Settlersów w szczególności, mogą bardzo dobrze wyglądać w Lego, zapewne dzięki temu, że w grach nieco nierealne proporcje wielkości budynków do ludzi są podobne do tego, jak ma to zwykle miejsce w budowlach Lego.
Good point!
Toltomeja pisze:a w terenie dookoła nie można znaleźć ani skrawka, który byłby płaski i monotonny. Ta tanwo-darktanowa ścieżka doskonale współgra ze skałkami na trawniku i brązową ziemią. Murek też dodaje uroku, szczególnie z tyłu.
Brawo!
Mikolaj pisze:Świetne, bardzo podoba mi się murek.
Czyli, że nie jajecznica? Nie naciapane? :)
Nexus 7 pisze:Mam nadzieje, ze bedzie wiecej tych budynkow.
Coś tam niby myślałem, ale... No cóż, zobaczymy za kolejne półtora roku.
Innos pisze:zwróciłem jeszcze uwagę na białą flagę z paskiem oznaczającą odległość od granicy i przeciwnika (tu oczywście brawo za oddanie zależności z gry - przy takiej fladze w strażnicy byłoby właśnie 2 żołnierzy) - w pierwszej chwili pomyślałem, że to gotowy nadruk, w końcu na flagach w firmowych zestawach było wiele takich prostych, geometrycznych wzorów.
Początkowo wydawało mi się, że widziałem białą flagę z pasującym czarnym krzyżem. Ale nie potrafiłem takiej znaleźć, więc przyjąłem, że nie istnieje. Naklejka to kawałeczek samoprzylepnego czarnego papieru z wycinanki za 2,50. Te dwa paseczki robiłem chyba ze 40 minut. Początkowo myślałem o krzyżu ale pojedynczy pasek bardziej mi się spodobał. A co do pierwowzoru to wszak w Settlersach można było ustawiać ilu żołnierzy ma być w budynkach w danej odległości od granicy.
Dr. Ops pisze:uprzedziłeś mnie trochę, bo sam pracowałem nad chatą rybaka i myśliwego =)
No to nie przestawaj przypadkiem! Ja zmontowałem tylko jeden budyneczek, zostało kilkadziesiąt samych rzymskich w samej tylko drugiej części :)
bacon pisze:najwięcej czasu spędziłem nad pierwszą częścią jeszcze na Amidze.
Jedynkę poznałem u kolegi, również na Amidze. Kupiłem ją potem w wersji na peceta ale mojego serca nigdy nie zdobyła. Niestety w przypadku gier jest chyba szczególnie trudno cofnąć się do wcześniejszej, z reguły mniej doskonałej technologicznie części. Z Falloutem też poznałem się najpierw z dwójką i geniuszu pierwszej części potem nie widziałem.
Ciehoo pisze:Rewelacja! Bardzo duża szczegółowość i realizm. Czy przygotowałeś żołnierzom wymienne hełmy? Bo jak zauważył Zgrredek piwo jest więc i proces szkolenia wojaków trwa. Niebawem się wszyscy ozłocą. Oj miłe wspomnienia, całonocne rozgrywki... heh :)
Hełmy... Zastanawiałem się, skąd wziąć końcówkę od miotły żeby wsadzić ją w hełm zwykłego żołnierza i uzyskać tym samym gościa w stopniu Private First Class. Szukałem we Friendsach ale jakoś nie znalazłem. Wyżsi stopniem (Sierżant, Oficer, Generał) musieliby mieć hełmy takie jak ma ten w złotej zbroi, generał właśnie, w kolorach miedzianym i srebrnym i takież zbroje. Nie ma takich hełmów, prawda?

Piwo niezbędne było do rekrutacji żołnierzy, do awansu niezbędne było złoto (ściślej monety ze wspomnianej przeze mnie mennicy - cóż to było za odkrycie gdy zrozumiałem jak mieć lepszych wojaków).

No i jeszcze jedno - nikt nie zauważył nieścisłości w postaci uzbrojenia Generała. O ile dobrze pamiętam to w grze zarówno Oficer jak i Generał to były chojraki jakich mało, które nie używały tarczy. Mieli chyba dwa miecze zamiast tego.


Zauważyłem jeszcze, że obrazek z oryginalną strażnicą nie ładuje mi się poprawnie, gdy przeglądam forum na telefonie - mówi, że kradnę zdjęcie :) Na piecyku tego nie mam, wszystko jest poprawnie - mam nadzieję, że u większości z Was również.

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie komentarze. Szczerze, nie spodziewałem się takiego przyjęcia :D

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#19 Post autor: Belfast »

Ładne !!! I wspomnienie starych dobrych czasów gdy rżnęło się godzinami (bo się je miało) w setlersów też miłe :)
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#20 Post autor: Wawrzino »

Powiem herezję, ale nigdy nie grałem w Settlers. uwzględniając mój brak wiedzy w temacie musze przyznać, że budynek wyszedł całkiem ładny, bogaty w detale i co najważniejsze ciekawy. Dzięki minifigom nie wieje nudą.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#21 Post autor: Innos »

tybort pisze:A co do pierwowzoru to wszak w Settlersach można było ustawiać ilu żołnierzy ma być w budynkach w danej odległości od granicy.

Dr. Ops napisał/a:
Użyłem skrótu myślowego mając na myśli ustawienia domyślne (wg. których w strażnicy 3 wojaków byłoby dopiero przy granicy, czyli przy białej chorągiewce z krzyżykiem). Zresztą pomyliłem się i tak, bo przeglądając fotki na telefonie nie dostrzegłem tego trzeciego, toczącego beczkę. Świetny pomysł, piwo (a w zasadzie powinno być wino, skoro to Starożytny Rzym) w jednostce musi być!
tybort pisze:Zauważyłem jeszcze, że obrazek z oryginalną strażnicą nie ładuje mi się poprawnie, gdy przeglądam forum na telefonie - mówi, że kradnę zdjęcie :) Na piecyku tego nie mam, wszystko jest poprawnie - mam nadzieję, że u większości z Was również.
U mnie na telefonie początkowo był obrazek tego portalu o grze linkujący do niego, po odświeżeniu zobaczyłem już to co trzeba. Na kompie cały czas mam ten "brzydki" obrazek. Ale pewnie u różnych osób w różnych przeglądarkach z różnymi ustawieniami jest z tymi obrazkami... różnie. ;)
tybort pisze: Coś tam niby myślałem, ale... No cóż, zobaczymy za kolejne półtora roku.
Oby jednak szybciej. To aż się prosi o kontynuację!
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Grzysiu
Posty: 19
Rejestracja: 2012-08-31, 21:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: Grzysiu »

tybort pisze:Jejku, nie tak miało być. Miały być cztery komentarze i przyznanie racji, że z murku i terenu dookoła jest jajecznica. Ja bym się zgodził i już.
Ale tu jest świetna praca i dodatkowy bonus za "kultowość" tematu ;)
tybort pisze: Zauważyłem jeszcze, że obrazek z oryginalną strażnicą nie ładuje mi się poprawnie, gdy przeglądam forum na telefonie - mówi, że kradnę zdjęcie :) Na piecyku tego nie mam, wszystko jest poprawnie - mam nadzieję, że u większości z Was również.
Mnie na blaszaku też brzydko się wyświetla - i to zarówno na forum, jak i na stronie źródle.
Ostatnio zmieniony 2012-11-02, 07:39 przez Grzysiu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#23 Post autor: tybort »

Podmieniłem obrazek oryginału - może nowe źródło nie będzie miało nic przeciwko używaniu jego grafiki.

Przy okazji znalazłem ubiegłoroczne prace Liwnika. Nie wiedziałem o nich wcześniej! No to w 2016 na 20 rocznicę robimy makietę pod tytułem "The Settlers II - Jak tatuś stracił młodzieńcze lata". Liwnik, Dr. Ops, ja - kto jeszcze? :P

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#24 Post autor: Innos »

Obrazek już działa bez zarzutu.
tybort pisze:No to w 2016 na 20 rocznicę robimy makietę pod tytułem "The Settlers II - Jak tatuś stracił młodzieńcze lata". Liwnik, Dr. Ops, ja - kto jeszcze? :P
Wyborny pomysł, i już można zacząć przygotowania, w końcu w porządnej osadzie z kompletnym systemem produkcji powinno być min. kilkadziesiąt budynków, więc jest co budować. ;) Chyba będzie trzeba znaleźć płytkę z grą i poszukać tam inspiracji wczuwając się przy tym w jej klimat. :]
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Robert Reimus
Posty: 78
Rejestracja: 2011-08-01, 22:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

#25 Post autor: Robert Reimus »

<chlip> Settlers 2, to były czasy. Budynek bardzo ładny i dopracowany. W "antycznych" figurkach tkwi duży potencjał.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#26 Post autor: Szerszen »

Innos pisze:Obrazek już działa bez zarzutu.
tybort pisze:No to w 2016 na 20 rocznicę robimy makietę pod tytułem "The Settlers II - Jak tatuś stracił młodzieńcze lata". Liwnik, Dr. Ops, ja - kto jeszcze? :P
Wyborny pomysł, i już można zacząć przygotowania, w końcu w porządnej osadzie z kompletnym systemem produkcji powinno być min. kilkadziesiąt budynków, więc jest co budować. ;) Chyba będzie trzeba znaleźć płytkę z grą i poszukać tam inspiracji wczuwając się przy tym w jej klimat. :]
Teraz są też online - nawet nie takie tragiczne.

A sam moc bardzo fajny.
Co do miotełki to obawiam się, że tylko playmobil - tyle, że to nie ta skala, albo tfu tfu... cobi.
Ostatnio zmieniony 2012-11-02, 16:59 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Hippotam

#27 Post autor: Hippotam »

Nie znam tej gry, więc mam ogląd niezaburzony sentymentalizmem. Fajne, podoba mi się. Szczególnie dach i sylwetka budynku.

Która z figurek to Roman? :)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#28 Post autor: Szerszen »

Roman jest zawsze w hełmie ;-)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

kris kelvin

#29 Post autor: kris kelvin »

Miałem się wpisać wcześniej ale zapomniałem. Naprawdę świetna miniaturka. Szczegółów w sam raz, ani za dużo ani za mało. Grę znam i darzę wielkim sentymentem.
Jednym słowem jest dobrze :)

Balor
Posty: 27
Rejestracja: 2010-11-14, 17:35
Lokalizacja: Poznań

#30 Post autor: Balor »

Znakomita praca. Od razu przypominają mi się dawne czasy i godziny spędzone nad grą :)
Liczę na kolejne budowle w klimacie Settlers'ów :)

ODPOWIEDZ