[MOC] Roman Guardhouse

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#31 Post autor: Sirius »

Świetna praca, podoba mi się, że jest sporo szczegółów. Ładnie wygląda roślinność naokoło, przez to całość wygląda bardziej realistycznie.

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#32 Post autor: Migalart »

Przepiekny budynek. Wspaniałe nawiązanie do zapomnianych już czasó Settlersów :d.
Mam wrażenie że lekko poprzesuwałeś skalę - wieża na dachu powinna być większa

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#33 Post autor: tybort »

Migalart pisze:Mam wrażenie że lekko poprzesuwałeś skalę - wieża na dachu powinna być większa
Możliwe. Wiesz, mogłem pomieszać proporcje nie tylko wieży, ale całej chatki. Mi się, na przykład, wydaje za długa. Cały budyneczek zmieniał swoje rozmiary w trakcie budowy. Niestety korzystałem tylko z tego miniaturkowego obrazka z pierwszego postu więc nie byłem w stanie trzymać się proporcji szczególnie ściśle.
kris kelvin pisze:Naprawdę świetna miniaturka.
Heh, dzięki. Dla Ciebie miniaturka a ja to półtora roku budowałem domawiając klocki i rozbebeszając kolejne zestawy :P

Dzięki za wszystkie komentarze i przy okazji za głosy w MOC-u miesiąca :) Cieszę się, że mogłem wzbudzić tyle pozytywnych wspomnień.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#34 Post autor: Innos »

tybort pisze: Dzięki za wszystkie komentarze i przy okazji za głosy w MOC-u miesiąca :) Cieszę się, że mogłem wzbudzić tyle pozytywnych wspomnień.
Pytanie, czy ta liczba głosów jest wystarczająco duża, żeby mogła zmotywować do zbudowania kolejnego MOCa z Settlersów? ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Bua
Posty: 32
Rejestracja: 2012-08-27, 14:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#35 Post autor: Bua »

Settlers II to moja ulubiona gra. Chodziłem do kolegi, który miał komputer, żeby popatrzeć, jak w to gra. Jego mama miała w zwyczaju po kilku godzinach takiego oglądania bardzo delikatnie sugerować, że już na mnie pora. Nigdy tego nie zapomnę tych czasów.

Jeszcze dzisiaj urzeka kolorystyką: soczyście zielona trawa, soczyście niebieskie (?) morze, no i te złote znaczki informujące, co gdzie można zbudować. Cieszą moje oko niezmiennie od kilkunastu lat.

Sam budynek wygląda świetnie, ale brakuje mi właśnie tej soczystej trawki wokół.

Muszę się jeszcze czepić dwóch szczegółów:

1) robotnik niesie deskę do już wybudowanego budynku,

2) trupy padają w grze na plecy (tak i się wydaje), a ten upadł na brzuch.

Fajnie, że na maszcie są dwie flagi nie trzy, bo generał dopiero wkracza do budynku. Widać, że sporo grałeś.

Kiedy zobaczę makietę całego królestwa Settlers II z Lego, umrę ze szczęścia.

A może by wzbudzić też Red Alert i Commandosów?
Ostatnio zmieniony 2012-12-09, 22:14 przez Bua, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#36 Post autor: Innos »

Bua pisze: 1) robotnik niesie deskę do już wybudowanego budynku,
Przecież od tej flagi może iść dalej kolejna ścieżka, po której kolejny tragarz przeniesie deskę do jakiegoś placu budowy. W końcu biała flaga z jednym czarnym paskiem oznacza, że wróg i granica jest dość daleko, a zatem strażnica jest raczej we wnętrzu terytorium państwa, pomiędzy innymi zabudowaniami. :)
Co do sposobu upadania zabitych wojaków się nie wypowiadam, bo aż takich szczegółów nie pamiętam. ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#37 Post autor: tybort »

Bua pisze:Jego mama miała w zwyczaju po kilku godzinach takiego oglądania bardzo delikatnie sugerować, że już na mnie pora.
Heh, też to znam. Znałem :)
Bua pisze:brakuje mi właśnie tej soczystej trawki wokół.
Strasznie nie lubię morza zielonych studów udających niską trawkę a na tę chwilę nie umiałbym tego zrobić inaczej. Łodyżki kwiatków są za wysokie. Zresztą te zielone połacie to są w domyśle naokoło :P
Bua pisze:Muszę się jeszcze czepić dwóch szczegółów
Innos odpowiedział na te zarzuty dokładnie tak, jak sam bym to zrobił. Dzięki Innos :)
Bua pisze:Fajnie, że na maszcie są dwie flagi nie trzy, bo generał dopiero wkracza do budynku. Widać, że sporo grałeś.
To były piękne czasy. Dokładnie to miałem na myśli wieszając dwie chorągiewki i ustawiając figurki w taki sposób.
Bua pisze:Kiedy zobaczę makietę całego królestwa Settlers II z Lego, umrę ze szczęścia.
No to mnie się nie musisz obawiać :D
Bua pisze:A może by wzbudzić też Red Alert i Commandosów?
Ja nie grałem ale chętnie zobaczę więcej budynków czy pojazdów ze starych gier. Możesz budować!

Bua
Posty: 32
Rejestracja: 2012-08-27, 14:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#38 Post autor: Bua »

Innos pisze:Przecież od tej flagi może iść dalej kolejna ścieżka, po której kolejny tragarz przeniesie deskę do jakiegoś placu budowy.
Nie pomyślałem o tym. Zwracam honor. W ramach zadośćuczynienia sprawdzę w praktyce (tzn. grając), czy rzeczywiście martwi upadają na plecy.

Dodano: właśnie sprawdziłem. Żołnierz stojąc przodem do gracza najpierw zamienia się w kościotrupa, a potem wyparowuje od dołu do góry. Po zniszczeniu magazynu to cywile chodzą bez celu tak długo, aż zamienią się w kościotrupy leżące na plecach.
Ostatnio zmieniony 2012-12-10, 21:52 przez Bua, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#39 Post autor: Migalart »

Ja jeszcze powiem tylko tyle w temacie, że najlepszy był Settlers I i basta :D

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#40 Post autor: Filus »

blizzard pisze: Co do Settlersów, to poznałem tylko trzecią ich cześć, a ogólnie to porwany zostałem przez Knights&Merchants :)
Czyżbyś ze Sztabu przyszedł;p?

Praca faktycznie świetna. Dopiero teraz miałem czas, żeby sobie pooglądać;). Całkiem fajne odwzorowanie. Generalnie bravissimo.

Kontynuując narzekanie, mam zarzut, którego nie odeprzesz. Skoro to generał, a to sugeruje hełm, to po co mu tarcza? Wszak w S2 żaden generał nie miał tarczy, miał za to unikalny i śmiesznie wyglądający naskok na wroga;). Jest to nawet dość łatwe do odwzorowania w minifigach. Niech to ktoś potraktuje jako podpowiedź;).

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#41 Post autor: tybort »

Filus pisze:Kontynuując narzekanie, mam zarzut, którego nie odeprzesz. Skoro to generał, a to sugeruje hełm, to po co mu tarcza? Wszak w S2 żaden generał nie miał tarczy, miał za to unikalny i śmiesznie wyglądający naskok na wroga;). Jest to nawet dość łatwe do odwzorowania w minifigach. Niech to ktoś potraktuje jako podpowiedź;).
Oczywiście masz rację, ale ja to napisałem paręnaście postów wcześniej :)
tybort pisze:nikt nie zauważył nieścisłości w postaci uzbrojenia Generała. O ile dobrze pamiętam to w grze zarówno Oficer jak i Generał to były chojraki jakich mało, które nie używały tarczy. Mieli chyba dwa miecze zamiast tego.
Sam nie wiem, czemu nie dałem mu dwóch mieczy. Jakoś tak wyszło. Podoba mi się z tarczą.

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#42 Post autor: Dr. Ops »

Wydaje mi się, że tutaj nie chodzi o najbardziej precyzyjne odwzorowanie gry, a jedynie o ogólne wzorowanie się na niej =)
Wiadomo, że wszyscy by chcieli, żeby było idealnie jak w S2. Według mnie ta praca jest jednoznaczna i fajnie wykonana, ale to już pisałem :)

windsor

#43 Post autor: windsor »

Gratuluję!
Praca bardzo ładna! Chciałbym żeby moia pierwsza poważna praca była na takim poziomie

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#44 Post autor: Filus »

tybort pisze:nikt nie zauważył nieścisłości w postaci uzbrojenia Generała. O ile dobrze pamiętam to w grze zarówno Oficer jak i Generał to były chojraki jakich mało, które nie używały tarczy. Mieli chyba dwa miecze zamiast tego.
Sam nie wiem, czemu nie dałem mu dwóch mieczy. Jakoś tak wyszło. Podoba mi się z tarczą.
Źle prawisz. Zarówno generał, jak i oficer (i sierżant, pomijając plemiona czarnoskórych) tarcz nie mieli. Wyposażenie standardowe to JEDEN miecz, przypięty do prawego pasa (w przypadku Rzymian. Bo np. generał od Azjatów dzierżył miecz w ręku, skierowany ostrzem ku dołowi (kiedy się przemieszczał), dopiero podczas walki trzymał jak należy.

Swoją drogą, w ramach małego offtopu. Jak to było z szeregowymi (najsłabszymi żołnierzami, których ja nazywałem za młodu "cieniarzami") od Wikingów? Oni tak śmiesznie atakowali mieczem, czy też, jak np. twierdził mój znajomy, pluli na przeciwnika?

ODPOWIEDZ