Off Roader- Pomoc?

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
r4mir3z

Off Roader- Pomoc?

#1 Post autor: r4mir3z »

Witam

Jestem nowy na forum, a jesli chodzi o Lego to raczej tez bo ogladajac wasze osiagi moge sie schowac:P W kazdym razie mam zamiar popracowac troche nad soba, ostatnio tylko praca i praca, czas sie troche rozerwac:)

Bardzo zaciekawil mnie dzial zawody i przypomnialem sobie , ze mam cos co moze sie do tego nadac a mianowicie taki zestaw: LEGO 8466. Mam tez zestaw pneumatyki i kilka innych zestawow ktore moga sie przydac do rozbudowy.

I tu pojawia sie moje pytanie- czy da sie zrobic cos z tego z wlasnym napedem? jakie sa koszta oraz trudnosci z tym zwiazane?

Bede bardzo wdzieczny za jakies podpowiedzi, jak juz pisalem jestem nowicjuszem:)

Pozdrawiam

P.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

r4mir3z pisze: czy da sie zrobic cos z tego z wlasnym napedem? jakie sa koszta oraz trudnosci z tym zwiazane?
Jakie silniki masz?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Zakladam, ze masz na mysli truck trial?

Zacznij od przejrzenia roznych naszych MOCy i tematow z pytaniami o budowe trialowki, sporo tego jest już na forum. Sariel kiedys napisal "przepis na trialowke" i choc w sporej czesci moze on byc już nieaktualny to warto do niego zerknac:
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=7714

Kola z 8466 nie sa najlepszym pomyslem, duzo lepsze sa 94,8 (takie jak w crawlerze) lub oponki z Unimoga.

Koszta to trudne pytanie. Do budowy prostego 4x4 duzo klockow nie potrzeba ale jak ktos chce zrobic np. 8x8 sterowane NXT to zaczynaja one dosc szybko rosnac.

Na pewno bedziesz potrzebowal minimum 1 mocnego silnika do napedu, najpopularniejszy jest XL, i drugiego do skretu - tu jest wiekszy wybor i mozna wykorzystac nawet mediuma. Do tego zestaw podczerwieni lub 2 jeżeli chcesz w aucie umiescic skrzynie biegow.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

r4mir3z

#4 Post autor: r4mir3z »

Jeszcze nie mam silników, na razie tylko planuje:) Stąd moje pytanie... nie chce kupić czegoś co może okazać się nieużyteczne. Czy podstawowa rama z 8466 nadaje się pod budowę czy warto wyprodukować coś samemu? Czy zawieszenie z 8466 do czegoś się nadaje?

Musze oszacować koszty :P czyli co kupić lub wymienić, jestem laikiem wiec z góry dziękuje za każdą poradę:)

Mam dokładnie taka maszynkę, pneumatykę tez mam ale nie zainstalowana.

http://www.setechnic.com/review-lego-technic-8466.html
Ostatnio zmieniony 2012-11-17, 19:32 przez r4mir3z, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Jeżeli powaznie myslisz o trialu to musze Cie zawiesc, ani rama ani zawieszenie z 8466 nie okaze się przydatne. Co oczywiscie nie stoi na przyszkodzie by klocki z tego zestawu wykorzystac do wlasnej konstrukcji ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

r4mir3z

#6 Post autor: r4mir3z »

jeszcze mam troche czasu bo w Polsce bede dopiero na swieta a tam mam moje wszystkie klocki. zafastynowaly mnie pojazd z wlasnym napedem:) szykuja sie wydatki na czesci:P

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#7 Post autor: Chrupek »

Najłatwiej byłoby ci po prostu ogarnąć samouczki trialowe, które prowadził Emilus. Niestety zaginęły w czeluściach internetu i chyba nie uda się ich odzyskać.

http://sariel.pl/2010/04/jeep-wrangler-rubicon/

Tu jest link do jeepa Sariela. Na pewno jest do niego gdzieś instrukcja. Może ktoś sypnie linkiem. To przykładowa konstrukcja, którą możesz obejrzeć i zorientować się jakie elementy są przydatne przy budowaniu trialówki.

Początkującemu konstruktorowi łatwiej budować pojazdy bez zawieszenia. Odchodzi masa problemów konstrukcyjnych, ale jest to co najważniejsze - połączenia elektryki, rozplanowanie masy itp itd. W stolicy robimy zawody takich szybkich pojazdów, gdyby ci kiedyś było po drodze, to zaprasza; można się wiele nauczyć.

Jest jeszcze cała masa innych instrukcji trialówek - tutaj trzeba z uwagą patrzeć bo można się natknąć na "super-hiper jeździdło!!!1111" które nie nadają się do niczego. Jak już coś budujesz to lepiej robić to dobrze. Jeśli znajdziesz jakieś instrukcje (brickshelf) to wrzuć nam tu linka, na pewno podpowiemy:)
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#8 Post autor: 3dom »

...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ