The Unofficial LEGO Technic Builder's Guide

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#151 Post autor: M_longer »

MarcinMK pisze:niestety tak...spodziewam się, że kolor troszkę dodałby na plus tej pozycji
Tej pozycji nawet okładka wyszywana haftem i zdjęcia na cała stronę by nie pomogły.
MarcinMK pisze:Nie przeczytałem jej całej,
To zrozumiałe.
MarcinMK pisze:może gdybym dotrwał do końca, napisałbym coś innego o niej ale nie dałem rady.
A ja dałem radę (bo się zgłosiłem na recenzenta...). I gdyby nie to że idzie się przy niej pośmiać, żałowałbym każdej chwili przy niej spędzonej...

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#152 Post autor: Sariel »

Obrazek

kris kelvin

#153 Post autor: kris kelvin »

To ja dla równowagi dodam, że jeszcze książki Sariela nie przeczytałem. Miałem dla niej co prawda świetne zastosowanie, ale żona podłożyła inną książkę pod kiwający się regał :(

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#154 Post autor: MarcinMK »

Ostatni raz kiedy męczyłem się przy książce przez pierwszych 50 stronach było "Święto kozła" /to nie o technicu/ ale przeczytałem ją i przez kilka dni myślałem tylko o niej. Genialna. O tamtej książce na temat technica też myślałem kilka dni ale troszkę inaczej: "...ale ze mnie guupi, że nie poczytałem recenzji o niej wcześniej". I teraz też myślę o pomysłach i rozwiązaniach u Sariela oraz swoich wirtualnych MOCach. Dobrze, że zbliża się kilka dni wolnego...
1971

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#155 Post autor: dmac »

Sariel, wiem, że poczujesz teraz lekkie zażenowanie, więc nie musisz odpowiadać :) .

Przeczytałem większość (trochę to trwało, bo czasu brak) i przejrzałem resztę, mogę więc z czystym sumieniem napisać: nie kojarzę w światowej społeczności miłośników LEGO nikogo, kto znałby się lepiej na Technicu. Nie wyobrażam sobie też, by ktoś mógł lepiej przekazać swoją wiedzę na ten temat (zwłaszcza po ostatnich traumatycznych przeżyciach Longera i Goldsuna z "konkurencyjnymi" - ha, śmiechu warte! - książkami). Podziwiam to, ile pracy włożyłeś w podanie tematu od samych podstaw aż po zaawansowane konstrukcje. Podziwiam i to, że chciało Ci się zgłębiać teorię mechaniki, przekładać konkretne rozwiązania na język LEGO i w dodatku ilustrować je tak bogato i przejrzyście. Dziękuję, bo dzięki Twojej książce mój młodszy syn zbudował swój pierwszy samochód z działającym zawieszeniem i napędem. Ja zresztą też nauczyłem się z niej bardzo, bardzo wiele.
Dziękuję.
Jestem dumny, że wśród moich kolegów jest Mistrz Świata we wcale niełatwej dyscyplinie :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#156 Post autor: Sariel »

Ok, teraz czuję mocne zażenowanie :) Powiedz prawdę, że do książki przekonały Cię zdjęcia z chomikami ;)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#157 Post autor: dmac »

Sariel pisze: Powiedz prawdę, że do książki przekonały Cię zdjęcia z chomikami ;)
Oczywiście. Oraz fakt, że dostałem darmowy egzemplarz :D .

A tak poważnie: moja krótka recenzja była jednym z niewielu moich występów na tym Forum wygłoszonych z absolutną powagą. Howgh.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#158 Post autor: Sariel »

Dziękuję. Przy okazji, polska edycja jutro idzie do druku i jest szansa, że trafi na półki jeszcze w tym miesiącu.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#159 Post autor: dmac »

Sariel pisze:jeszcze w tym miesiącu.
I to jest dobra wiadomość, bo o ile ze zrozumieniem instrukcji młody nie miał problemów, o tyle z angielskiego jeszcze nie jest dość mocny, żeby czytać swobodnie. Trzeba będzie kupić.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1277
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#160 Post autor: wallyjarek »

Sariel pisze:Dziękuję. Przy okazji, polska edycja jutro idzie do druku i jest szansa, że trafi na półki jeszcze w tym miesiącu.
Dobra informacja, czy tutaj na forum będzie jakieś zbiorowe zamówienie książki?

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#161 Post autor: SERVATOR »

Uff.... Zaoszczędziłem właśnie 15 funciaków (dziś miałem złożyć zamówienie na Amazon) a chrześniak kłopotów z angielszczyzną.
Sam mam wersję anglo ale i polską kupię dla potomnych :)

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#162 Post autor: MarcinMK »

Ja czytając tę książkę czytałem od razu jakby dwie...obok leżał słownik polsko-niemiecki. Przyznam, że po niemiecku napisane jest w bardzo zrozumiałym, przyjaznym języku, jednak słownik musiał być. Podszkoliłem się w technicu i w języku. Jeszcze raz - brawo Sariel. Teraz czekam na wersję polską.
1971

Awatar użytkownika
smoq
Posty: 77
Rejestracja: 2011-05-30, 20:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: smoq
Kontakt:

 

#163 Post autor: smoq »

Nie wiem czy widzieliście, ale książka jest w google play.

https://play.google.com/store/books/details/Pawel_Kmie%C4%87_The_Unofficial_LEGO_Technic_Builder_s_?id=iRYA5EipPSQC


Jest nawet próbka książki :D
Ostatnio zmieniony 2013-12-11, 10:16 przez smoq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#164 Post autor: 3dom »

Musieli jakoś niedawno dodać. Patrzyłem jakiś czas temu czy jest przeglądając ofertę książek o LEGO i nie było, były za to książki pana Marka R. :D
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

dropship
Posty: 49
Rejestracja: 2013-12-30, 15:10
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#165 Post autor: dropship »

Na 281 stronie, w prawej kolumnie jest błąd:
"A vehicle that goes straight faster than it turns is easy to control and behaves real tracked vehicles do". Chyba powinno być "like real tracked vehicles do" ;-)

a tak na serio to:

Świetna książka - od dawna nic mnie tak nie wciągnęło - może dlatego, że przeglądanie schematów wymaga myślenia. Z niecierpliwością czekałem opisu skrzyni biegów z okładki, bo po prostu już sam wygląd to mistrzostwo świata (na okładce winno być "check page 257 for building instructions" :-)).

Instrukcje klarowne, przykłady ciekawe - szkoda że nie było dodatkowych 100 stron dotyczących mechanizmów - bo to jest clue książki. Bardzo przyjemny był też przegląd części - to tez mogłoby być bardzo ciekawe.

Jestem strasznie ciekaw, czy możemy poznać rząd wielkości sprzedaż - ale skoro są edycje w innych językach to nie jest źle. Zastanawiam się, czy są szanse na drugą część, albo rozszerzoną edycję, w kilku miejscach widać, że autor musiał nieco skrócić opisy (choć dzięki temu - nie ma ani chwili nudy).

Zastanawiam się nad zakupem wersji polskiej - dla potomnych; bo od dawna nie czytałem tak dobrej książki - w której praktycznie do niczego nie można się przyczepić. Kilka rozdziałów przeznaczonych dla młodego czytelnika (building strong, modeling), wcale nie przeszkadza. Za to schematy cieszą jak nic - aż chce się siadać i budować.
Jedyne co bym rozszerzył to jakieś dodatkowe obrazki (strzałki) na temat działania dyferencjału i podała tytuły filmików na youtube (linki padły).
Ostatnio zmieniony 2014-01-08, 22:28 przez dropship, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ