[MOC] Projekt "Lunapark"

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#16 Post autor: Methos »

Piękna makieta - cóż tu więcej zachwalać. Nie będę więcej słodzić bo dobrze wiecie, że makieta jest super, a przedmówcy prawie wyczerpali limit pochwał. Za to mam pytania: gdzie jest najbardziej wypasiona moim zdaniem [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=17120]karuzela z samolotami ?[/URL].
I w jakim sofcie była robiona animacja crisisa?

crises

#17 Post autor: crises »

Methos pisze: w jakim sofcie była robiona animacja crisisa?
Edytor online - animoto .

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#18 Post autor: PatrykZ »

Niesamowite! Przy okazji gratuluję Wam ukończonego pierwszego projektu do wystawy w Rzeszowie.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#19 Post autor: maciejer »

Te zarośnięte koszykarskie mordki bardzo mi się podobają, ale faktycznie trzeba do nich używać zwykłe nóżki.

Natomiast co do karuzeli z samolotami. Jak już pisałem - makieta jest przycięta w stosunku do naszego ostatecznego planu. Akurat "Samoloty" mają swoje miejsce w narożniku, który się nie zmieścił. Nie zdążylibyśmy przygotować całości planowanej na 7,5 x 5,5 płyty bazowej . Mając nieco ponad tydzień na zamknięcie makiety i przygotowanie zdjęć oraz filmu nie zdecydowałem się upychać już nic na siłę. Dlatego wyleciały :).
Ale spoko, karuzela wymaga jedynie wymiany wyjeżdżonej platformy i czeka na swoją kolej.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#20 Post autor: 3dom »

A do czasu wyjazdu do Danii nie możecie rozbudować makiety? Czy musi pojechać w takiej formie jak zgłosiliście?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

#21 Post autor: Jetboy »

3dom pisze:A do czasu wyjazdu do Danii nie możecie rozbudować makiety? Czy musi pojechać w takiej formie jak zgłosiliście?
Jeśli mają zarezerwowana określoną ilość miejsca i rozbudują makeite, to może się okazać że się nie zmieszczą. Może da się jeszcze coś z tym zrobić, ale ja bym na ich miejscu nie chciał ryzykować dodatkowych utrudnień.

crises

#22 Post autor: crises »

Jetboy pisze:
3dom pisze:A do czasu wyjazdu do Danii nie możecie rozbudować makiety? Czy musi pojechać w takiej formie jak zgłosiliście?
Jeśli mają zarezerwowana określoną ilość miejsca i rozbudują makeite, to może się okazać że się nie zmieszczą. Może da się jeszcze coś z tym zrobić, ale ja bym na ich miejscu nie chciał ryzykować dodatkowych utrudnień.
Musieliśmy podać dokładne wymiary, tak więc przypuszczam, że miejsce będzie wydzielone. Poza tym "lepsze jest wrogiem dobrego" i lepiej nie zmieniać przetestowanego prototypu. Jeśli nastąpi jakakolwiek rozbudowa, to w zakresie wypełniaczy i drobiazgów.

papagras
Posty: 33
Rejestracja: 2011-01-21, 11:19
Lokalizacja: Trojmiasto

#23 Post autor: papagras »

Fantastyczne. I mozna dalej rozbudowywac ....

barti23a
Posty: 15
Rejestracja: 2011-07-13, 23:31
Lokalizacja: Bochnia
brickshelf: barti23a

 

#24 Post autor: barti23a »

Po za tym, że makieta jest genialna bez dwóch zdań!! , mam pytanie : będzie można zobaczyć całą makietę na żywo w najbliższym czasie gdzieś w Polsce?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#25 Post autor: 3dom »

barti23a pisze:będzie można zobaczyć całą makietę na żywo w najbliższym czasie gdzieś w Polsce?
Wakacje w sumie juz wkrotce... :)
Ostatnio zmieniony 2012-11-28, 22:31 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#26 Post autor: V1 »

Bardzo ciekawie to wygląda. Kolorowo i festyniarstko jak przystało na wesołe miasteczko :)
Chciałbym zobaczyć na żywo, działające.

Żebym miał bliżej, dołożyłbym się z tym: http://www.youtube.com/watch?v=2oBL72lBylY

Mam tylko małą uwagę - żółta i czerwona barierka wokół dwóch karuzel. Silnie i niepotrzebnie podkreślają prostokątność. Chyba najlepiej zupełnie się ich pozbyć, albo zostawić tylko krótkie odcinki ustawione po skosach, lub w przybliżeniu zgodnie z krawędzią trawnika, lub w ogóle byle jak.
\/1 ______________

Nox

#27 Post autor: Nox »

Łał! Naprawdę imponujący projekt. Duże, działające karuzele są super, a detale dopełniają efektu, dodają życia i autentyczności całości, dzięki czemu nie jest to surowa makieta tylko tętniący życiem lunapark.

Jetboy

#28 Post autor: Jetboy »

Lunapark świetny! Nie wiem czy bardziej mnie mobilizuje, czy zniechęca do zrobienia własnej karuzeli :)
Karwik - fajne bujadło! Może jak mi się uda zbudować karuzele to podczepimy się do nich w Rzeszowie :)

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#29 Post autor: maciejer »

V1 pisze:żółta i czerwona barierka wokół dwóch karuzel. Silnie i niepotrzebnie podkreślają prostokątność
W Krakowie bylo tak:
Obrazek
I do objazdowego WM w PRL jakoś pasowało. Ale w stacjonarnym Lunaparku nie może być takiego bałaganu. Ja bym to może jakoś wygładził, ale całość plotków trzeba wówczas podnieść, nie będą przylegać do podłoża i średnio mi się to widzi.
Gdybym miał więcej krzaków, to bym je użył zamiast płota.
Jetboy pisze:Lunapark świetny! Nie wiem czy bardziej mnie mobilizuje, czy zniechęca do zrobienia własnej karuzeli :)
A czemu zniechęca? Trudny jest tylko mechanizm. Jak go zrobisz - reszta to zabawa, bo nie musisz się na czymkolwiek wzorować.
V1 pisze:Żebym miał bliżej, dołożyłbym się z tym
Zapomniałem, że to zbudowałeś. Mam nawet trochę wolnej przestrzeni (16x32), mogę zarezerwować.
Natomiast obawiam się o trwałość mikromotorka. Zastanawiam się, czy mechanizm da się przerobić na zwykły silnik PF.
Ostatnio zmieniony 2012-12-02, 10:24 przez maciejer, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#30 Post autor: 3dom »

maciejer pisze:Natomiast obawiam się o trwałość mikromotorka. Zastanawiam się, czy mechanizm da się przerobić na zwykły silnik PF.
Przy wysokiej podstawce zmieszczenie mediuma z duza redukcja nie powinno byc problemem. Micromotora nie odwazylbym się zmusic do pracy przez cala wystawe.
Ostatnio zmieniony 2012-12-02, 10:18 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ