[MOC] Tumbler

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jetboy

#31 Post autor: Jetboy »

A czy przypadkie w filmie to nie był w 100% model komputerowy, którego prawa fizyki imają się tylko w takim stopniu jak sobie animator życzy?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#32 Post autor: 3dom »

Jetboy pisze:A czy przypadkie w filmie to nie był w 100% model komputerowy, którego prawa fizyki imają się tylko w takim stopniu jak sobie animator życzy?
Nie:
Sariel pisze:Parę liczb: cały pojazd zbudowano od zera na potrzeby filmu, i sekwencja pościgu z jego udziałem to w całości popisy kaskaderów, żadnego CGI. Powstało kilka nieznacznie różniących się egzemplarzy, a budowa każdego kosztowała blisko 2 miliony dolarów. Na prace nad pierwszym prototypem przeznaczono pół roku, z czego znaczna część minęła na testowaniu granic możliwości 2,5-tonowego kloca z 500-konnym silnikiem. Podwozie wzmacniano wielokrotnie aż do momentu kiedy Tumbler był w stanie wykonać 12-metrowy skok i pojechać dalej. Prędkość maksymalna przekracza 170 km/h, i wiele ujęć na planie wykonano właśnie przy niej. Do filmowania sekwencji pościgu używano kamer zamontowanych na Mercedesach ML55 AMG, i okazało się, że mają one na tyle duży problem z nadążaniem, że do kolejnych części filmu wzięto wersje z turbodoładowaniem. Dla mnie osobiście Tumbler był objawieniem po groteskowych i naciąganych do granic możliwości wynalazkach ze starych Batmanów.
Ostatnio zmieniony 2012-12-03, 14:19 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#33 Post autor: Sariel »

Jetboy pisze:A czy przypadkie w filmie to nie był w 100% model komputerowy, którego prawa fizyki imają się tylko w takim stopniu jak sobie animator życzy?
A jeśli nadal masz wątpliwości, to ostatnio Tumblerem wozili się w Top Gearze.

Ristoff

#34 Post autor: Ristoff »

Booomba jestem fanatykiem tego "nowego" batmana i nie mogę wyjść z podziwu patrząc na tego tumblera :D
Nic tylko czekać aż lego go od Ciebie odkupi i wypuści exclusive'a na rynek :D

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#35 Post autor: Sariel »

Ristoff pisze:Nic tylko czekać aż lego go od Ciebie odkupi i wypuści exclusive'a na rynek :D
To pewnie będzie mniej więcej wtedy kiedy wyrosną mi skrzydła a moje chomiki zaczną mówić ludzkim głosem :)

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#36 Post autor: CamelXP »

Cena takiego zestawu przebiłaby grubo Gwiazdę Śmierci.

Ale:

Model świetny, prezentacja jak zawsze :)
No i wychodzi na to, że zrobiłeś przednie zawieszenie bardziej skomplikowane niż w oryginale. Brawo!
Ostatnio zmieniony 2012-12-04, 08:02 przez CamelXP, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#37 Post autor: noniusz »

Śledziłem na FB postępy prac nad tym MOC-em i ciekaw byłem jaki będzie efekt.

Odnoszę wrażenie, że ten model przysporzył Ci więcej trudności niż kilka wcześniej budowanych MOC-y, mam na myśli przede wszystkim próbę oddania kształtu krzywizn oryginału oraz zbudowanie mechanizmów odpowiedzialnych za funkcję pojazdu. Ciekawym wyzwaniem od strony mechanicznej było zbudowanie przedniego układu skrętu i zawieszenia. W teori mechanizm działa poprawnie, jednak jak widać na filmie koła zdają się być lużne i bezwładne. Kolejny problem to fakt, iż w trakcie jazdy odpadają elementy karoserii... :) Purystów może też razić morze studów:)

Podziwiam Cię jednak, iż podjęłeś tak ciężki temat jak Batmobile, bo z góry wiadomo było, że nie będzie łatwo.

Havoc

#38 Post autor: Havoc »

Sariel pisze:Dla mnie osobiście Tumbler był objawieniem po groteskowych i naciąganych do granic możliwości wynalazkach ze starych Batmanów.
Za takie teksty można dostać headshota.
Tumbler był właśnie groteskowym nie wiadomo czym. Twórcy wzięli go z d... podobnie jak większość filmu.
No ale odnośnie modelu to jest git :) tzn podobny do oryginału.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#39 Post autor: dmac »

Havoc pisze: Za takie teksty można dostać headshota.
Tumbler był właśnie groteskowym nie wiadomo czym. Twórcy wzięli go z d... podobnie jak większość filmu.
Myślę, że niepotrzebnie tak się zaperzasz. Po prostu w nowych Batmanach postawiono na maksymalny realizm (oczywiście udawany realizm, bo w końcu to tylko bajka), w dawnych na komiksowość (i "gotycką" estetykę Burtona), a w jeszcze dawniejszych, tych z lat sześćdziesiątych, na czystą rozrywkę, wręcz płytki komizm. Powiem nawet, że jestem zaskoczony Twoją dezaprobatą dla nowego stylu Batmana - sądziłem, że jako miłośnik w sumie bardzo realistycznie ukazanego świata "Alienów" będziesz raczej zadowolony np. z tumblera, z założenia przypominającego samochód pancerny, a nie ze skrzydlatych, ultrafuturystycznych (i skądinąd pięknych, przynajmniej w filmach z Keatonem) wozów z lat 80 i 90.

Chyba mam szczęście, bo trafiły w mój gust i dwa Batmany Burtona, i trzy Batmany Nolana. (O Schumacherowych z litości nie wspominam.) Podwójna radocha po mojej stronie :) .


A wszystko to nie na temat, bo, jako się rzekło, model Sariela świetnie odwzorowany i to jest najważniejsze.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Havoc

#40 Post autor: Havoc »

Ależ ja się nie zaperzam :) Po prostu pomimo mojego zamiłowania do sprzętu wojskowego itp. uważam, że do Batmana to nie pasuje, przynajmniej jeśli chodzi o pojazd bo sprzęt podręczny to inna sprawa. Batman powinien mieć charakter czysto komiksowy. Oczywiście filmy Schumachera są poza skalą ale zachwytów nad Nolanowskimi nie podzielam.

Awatar użytkownika
Barteq
Posty: 157
Rejestracja: 2009-04-02, 10:06
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Barteq

 

#41 Post autor: Barteq »

+100 do lansu: http://www.topgear.com/uk/car-news/lego ... 2012-12-07
Jeżeli było, to przepraszam, ale od kilku miesięcy nie zaglądałem na forum.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#42 Post autor: 3dom »

No... Grubo :) teraz Sariel spodziewaj się telefonu od Stiga z prosba o wypozyczenie do testow.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#43 Post autor: Innos »

No no no! Prezentację MOCa przeczytałem dość późno, było już tyle komentarzy, że uznałem, że nie ma co słodzić więcej. Ale teraz nadarza się okazja to posłodzę - super!;) Nie dziwne, że model trafił na stronę Top Geara, bo faktycznie jest imponujący. No i timing dobry, trzeba przyznać, pojazd na czasie. Lans pełną gębą. Gratulacje!
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ