Monster Fighters Dorling Kindersley Books

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

Monster Fighters Dorling Kindersley Books

#1 Post autor: nori »

LEGO® Monster Fighters Meet the Monsters & LEGO® Monster Fighters Watch Out, Monsters About!


Obrazek



Obrazek

Tytuł: LEGO® Monster Fighters Meet the Monsters
Rok wydania: 2012
Wydawca: Dorling Kindersley
Autor: Simon Beecroft
ISBN: 0756698472, 978-0756698478
Wersja językowa: angielska
Liczba stron: 32
Oprawa: miękka (jest też w twardej oprawie)
Wymiary: (w przybliżeniu) 22.1 x 14.5 x 0.3 cm
Cena: Amazon: £2.49


Obrazek

Tytuł: LEGO® Monster Fighters Watch Out, Monsters About!
Rok wydania: 2012
Wydawca: Dorling Kindersley
Autor: Simon Beecroft
ISBN: 0756698499, 978-0756698492
Wersja językowa: angielska
Liczba stron: 48 + okładka
Oprawa: miękka (jest też w twardej oprawie)
Wymiary: (w przybliżeniu) 22.1 x 14.5 x 0.4 cm
Cena: Amazon: £2.49


Dwie malutkie książeczki nawiązujące do Monster Fighters, zostały wydane przez oficynę Dorling Kindersley w linii "Readers". "Readers" to seria książek przeznaczonych dla dzieci i specjalnie przygotowana, by zachęcić je do czytania i szkolić ich umiejętności w tym zakresie. W serii tej ukazują się nie tylko książki na licencji LEGO, autorzy często sięgają po "normalne" opowieści, a także inne licencje, jak Star Wars, Pokemony itp. Cyfry umieszczone w prawym górnym rogu okładki oznaczają poziom, czyli dla jak zaawansowanych w czytaniu dzieci dana książeczka jest przeznaczona.

Obrazek

Mimo, że tu opisywane dwie książeczki zostały wydane już jakiś czas temu, dopiero niedawno udało mi się je zakupić na angielskim Amazonie, wcześniej były problemy z ich dostępnością. Najwidoczniej przeznaczone są głównie na rynek amerykański, co zresztą sugeruje cena, podana na tylnej okładce tylko w dolarach (ale i Amerykańskich i Kanadyjskich). Dodatkowo, książeczki zostały wydane w dwóch wersjach: w miękkiej i twardej oprawie. Z powodu ceny, skusiłem się tylko na "miękkie" wersje.

Pierwsza książeczka, czyli "Meet the Monsters", jak już sam tytuł sugeruje, to swoisty przewodnik po potworach. Oprócz dwóch słów na temat każdego z występujących w serii potworów, znajdziemy tu także informacje na temat wybranych pojazdów (karawan, pociąg) czy miejsc (zamek, laboratorium). W tekście można znaleźć parę ciekawostek, jak choćby wyraźne określenie szofera Lorda Wampira imieniem Renfield, sam Lord Vampire został nazwany także jako Count Vampire, jego karawan może rozwijać nieprawdopodobne prędkości, a świat który zamieszkują potwory nazywa się Monster World. W książce w większości wykorzystano oficjalne zdjęcia które można znaleźć choćby na S@H, jednak całość wykonana została z pomysłem, a same zdjęcia są doskonałej jakości.
Drużynie łowców potworów poświęcono zaledwie cztery strony na samym końcu, gdzie przedstawiono ich poszczególne sylwetki.

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Druga książeczka "Watch Out, Monsters About!", zawiera już wyraźnie zarysowany wątek fabularny, czyli potyczkę pomiędzy łowcami potworów a samymi potworami. Napisana jest z perspektywy Dr. Rodneya Rathbone'a czyli lidera grupy Monster Fighters. Po kolei przedstawiono dość dokładnie sylwetki poszczególnych łowców, jednocześnie wspominając o ich przejściach z potworami. Wyjaśniono też, że mechaniczna noga Rathbonea czy ręka Jacka McHammera to także pamiątki po starciach z kreaturami. W książce ponownie wykorzystano w większości oficjalne grafiki, i ponownie zrobiono to bardzo umiejętnie, do tego historia poprowadzona jest o dziwo całkiem sprawnie i ciekawie. Finałem oczywiście jest starcie w zamku Lorda Wampira, które, to nie tajemnica, koniec końców wygrywają łowcy, jednak pojawia się zapowiedź, że potwory nie giną a i sam Lord Wampir zapewne kiedyś powróci. Pobożne życzenie: oby można te słowa potraktować także jako zapowiedź kolejnej edycji samej serii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zarówno w jednej, jak i drugiej książce pojawiają się tylko bohaterowie i zestawy z regularnej serii, niestety nie znajdziemy tu nawiązania ani do zestawów promocyjnych ani też do [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=18244]10228 Haunted House[/URL]. I to w sumie jeden zarzut jaki mogę postawić, cała reszta wypada nadspodziewanie dobrze, książki to przyjemne czytadła, bogate w dopieszczone i doskonałej jakości obrazki, nie zawodzi też szata graficzna całości. Ot, takie ciekawostki, godne polecenia jako książeczki dla dzieci, w naszym kraju idealnie sprawdzą się jako czytanki uczące języka angielskiego, lub też dla maniaków samej serii Monster Fighters.

I od razu zapowiem: mimo, że seria została zakończona, a wszystkie zestawy doczekały się recenzji na forum, ja o potworach nie dam Wam zapomnieć. Przynajmniej jeszcze przez jakiś czas!

Podziękowania dla rh za jak zawsze sprawną pomoc w zakupie.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

nori pisze:ja o potworach nie dam Wam zapomnieć
No i świetnie, tak trzymać! :)

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#3 Post autor: bacon »

Maniak :)

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#4 Post autor: GrublukTheGrim »

nori pisze:(...) ja o potworach nie dam Wam zapomnieć (...)
Aż strrrrach się bać! :-)
Fajnie, że napisałeś też parę słów o tym wydawnictwie "klockopodobnym". Widziałem to na Amazonie i zastanawiałem czy warto kupić. Dzięki tej recenzji przynajmniej już wiem co jest w środku. Dzięki.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#5 Post autor: Innos »

Faktycznie maniak. ;) Fajnie się dowiedzieć, co to za książeczki, szczególnie, że takich i podobnych poświęconych różnym seriom jest sporo, więc nawet jak chciałoby się jakąś taką dodatkową książkę kupić, to trudno się połapać, co jest co, dużo tego na rynku (rynku światowym oczywiście, czyli choćby na Amazonie). Nie miałem np. pojęcia, że wśród nich są między innymi takie jak powyższe książki edukacyjne, które mogą mieć inny cel niż samo skupienie się na tematyce danej serii Lego.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ