[MOC] noir

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

[MOC] noir

#1 Post autor: GabryS »

Podjechaliśmy pod wskazany, przez centralę adres. Ból głowy mijał, a słońce powoli wychodziło zza czarnych chmur. Kałuże - pozostałości po nocnej burzy wciąż plamiły szary chodnik delikatnymi refleksami. Mundurowi już rozciągali taśmę pomiędzy hydrantem a skrzynką na listy - R. Dickinson, głosił napis krzywo wymalowany czerwoną farbą. Skąd ja znam to nazwisko?... - Co tym razem? - Zapytałem Hardy'ego. - Robert Dickinson, nauczyciel historii w pobliskim Liceum, strzał w plecy z bliskiej odległości - odparł piegowaty chłopak, po czym szybko przeprowadził mnie przez hall, do gabinetu. Ciało leżało nieopodal biblioteczki z książkami, a mundurowi krzątali się jak mrówki przetrząsając szafki i szuflady oraz zdejmując odciski palców ze wszystkiego, co wpadło im w ręce. Hardy próbował coś do mnie jeszcze mówić, ale nie słuchałem. Podszedłem powoli do ciała, a moje myśli zaprzątnęły pytania. Kto i po co chciałby zabijać nauczyciela historii. No i jeszcze, skąd ja, do cholery, znam to nazwisko? Nachyliłem się nad denatem, promienie całkowicie już gołego słońca wlewały się przez okno i ogrzewały mi twarz. Jeden strzał, prosto w kręgosłup... Już wiedziałem, że to nie będzie zwykła sprawa...
Obrazek

Obrazek Obrazek
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Sirius »

Ciekawa historyjka, ale co do samego MOCa to trochę mało wyraźny. Czerń powoduje, że wszystko się zlewa i momentami mało widać.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Klimatyczne, dużo daje efekt "słońca za oknem". Fajne ściany, tam są nitki?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#4 Post autor: Piterko »

Porządne śledztwo bardzo w stylu Noir. Czarne deski dodają efektu słońca, co samo w sobie jest niespotykane; dobra kurtyna, do tego użycie kolorów zrobione z pomysłem - wzorowałeś się może filmową adaptacją Sin City? Bo tam użyto właśnie kontekstowo czerwonego i żółtego.
To co jest fajne, to to, że nie potrzebowałeś robić efektu sepii, to robią same klocki.
Fajna praca, naprawdę pomysłowa.

Mrutek

#5 Post autor: Mrutek »

Wygląda to trochę jak spalona szopa - bardziej spodziewałbym się czarnego kościotrupa.
Noir noirem, ale chyba za dużo tego czarnego.

Havoc

#6 Post autor: Havoc »

Mrutek pisze:Wygląda to trochę jak spalona szopa
Padnę :)

Faktycznie całość trochę się zlewa ale czarny to właśnie taki niewdzięczny kolor do fotografowania.

Fajny pomysł na dziurę po kuli.

Mrutek

#7 Post autor: Mrutek »

To przez te "deski" na ścianach.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#8 Post autor: PatrykZ »

Praca trzyma klimat. Sceneria ciemna i ponura jak w filmie "Dom Zły".
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#9 Post autor: bonczyk85 »

Fajne, wygląda jakby inspirowane klasyką noir, np. "Sokołem maltańskim" i tym podobnymi filmami.
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#10 Post autor: Innos »

Mi ta czerń nie przeszkadza, postaci wyłaniające się z otoczenia, czy też się z nim zlewające, pasują tu w sam raz. Efekt światła słonecznego świetny. No i jeszcze klimatyczny wstęp do fabuły. Klimat jest, a o to tu przecież przede wszystkim chodzi.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

ODPOWIEDZ