30210 Frodo with cooking corner

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Co przedstawia model?

Wnętrze Bag End.
9
9%
Wnętrze Bag End.
9
9%
Wnętrze Bag End.
9
9%
Urodziny Bilba na świeżym powietrzu.
37
37%
Urodziny Bilba na świeżym powietrzu.
37
37%
 
Liczba głosów: 101

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sajan
VIP
Posty: 425
Rejestracja: 2012-03-18, 12:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Sajan »

Biorąc pod uwagę, że hobbici to nacja strasznie żarłoczna i znana ze spożywania wielu posiłków dziennie, ta scenka w cale nie przedstawia jednoznacznie scenki z urodzin. Na początku byłem przekonany, że to jest wnętrze Bag End i nawet tak zagłosowałem.
No ale z drugiej strony oprócz zielonego podłoża jest jeszcze ta roślinka i to w sumie ona bardziej mnie przekonuje, że to jednak jest gdzieś na zewnątrz.
Taki szczegół a jaki dylemat powstał...heh ;p

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#17 Post autor: Aeryn »

Zestawik jest uroczy, za kilka zł udało mi się nabyć go od kolegi z forum. ;)

Zaskoczyła mnie jakość wykonania Froda, spodziewałem się wyraźnie odciśniętego chińskiego piętna na figurce, tymczasem jej jakość nie różni się niczym od tych z zestawów, nadruki są świetne, a włoski cudowne!

Jestem również pod wrażeniem dodania do tego maciupkiego zestawu elementów zapasowych: zielonej łodygi od kwiatka oraz dodatkowego ognia - pióropusza.

wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

30210 Frodo with cooking corner

#18 Post autor: wesyr »

30210 Frodo with cooking corner - recenzja

Recenzja pochodzi z bloga Lego po 30-tce

Tak w klimatach majówkowych :)

Obrazek

Seria Lego The Lord of the Rings trafiła na rynek w latach 2012-2013, czyli w czasie mojego Dark Age. A szkoda, bo twórczość J.R.R. Tolkiena jest jedną z moich ulubionych, a ekranizacja trylogii była wręcz doskonała. O zestawach Lego ciężko coś mi powiedzieć, bo w moje ręce wpadł dopiero pierwszy z nich i to do tego polybag. Ale nie od razu Kraków zbudowano.

Tematem zestawiku 30210 Frodo with cooking corner jest Frodo Baggins w typowej dla Hobbitów scenie - związanej z ucztowaniem.

Seria: The Lord of the Rings
Rok: 2012
Numer: 30210
Elementów: 33
Cena za jeden element: 0,12$
Waga modelu: 22 g
Waga zestawu: 22 g
Model alternatywny: nie
Cena: 3,99$

Spis części
Bricklink
Brickset

Woreczek ma wymiary 14 cm x 16 cm x 1 cm i waży 22 gramy. Font połyskującego woreczka opatrzono dużym zdjęciem gotowego modelu wkomponowanego we wnętrze hobbickiej norki. Widzimy tu Frodo z kielichem, beczułkę z winem i kominek, na którym smaży się kiełbaska. Wszystko ładnie, pięknie, ale ten kwiatek wyrastający z drewnianej podłogi? Nad zdjęciem widzimy charakterystyczny dla całej serii motyw - na tle mapy Śródziemia utrzymanej w kolorze przechodzącym od niebieskiego do żółtego umieszczono loga Lego oraz filmu. W prawym rogu widać jeszcze palec Saurona z nałożonym na niego Pierścieniem.

Tył woreczka jest dwukolorowy: piaskowy po lewej z nazwą zestawu w kilku językach i informacjach o prawach autorskich oraz czarny po prawej z wielojęzycznymi ostrzeżeniami o możliwości zadławienia. Pomiędzy tymi dwoma elementami znajduje się pionowy, przezroczysty pasek o szerokości jednego centymetra, przez który możemy podejrzeć zawartość. Co ciekawe nigdzie nie zaprezentowano któregoś z elementów w skali 1:1.

Obrazek
Obrazek

Wewnątrz woreczka znajdujemy garstkę 33 klocków oraz złożoną, malutką instrukcję. Proces budowy podzielono na etapy - osiem kroków na kominek, dwie kroki na beczułkę oraz dwa kroki na stolik pod beczkę. Próżno tu szukać jakiegoś konstrukcyjnego wyzwania. Złożenie całości zajmuje mniej niż minutę.

Obrazek



ObrazekObrazek

Warto chwilę poświęcić figurce, gdyż poza tym zestawem występuje jeszcze w 9469 Gandalf Arrives. Jego nogi i włosy są dość powszechne. Unikalne są za to tors i dwustronnie zadrukowana główka. Muszę przyznać, że dobór włosów, główki, krótkich nóg i pięknie zadrukowanego torsu z koszulą i szelkami doskonale odtwarzają filmowego Frodo. Podoba mi się ta minifigurka.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Nowych części w tym zestawi nie znajdziemy. Jednak polybag jest wart uwagi, poza minifigiem, ze względu na kilka ciekawych elementów związanych z jedzeniem/napojami.

Obrazek

Gotowy model jest całkiem ładny. Kominek wygląda jak kominek, antałek na stoliku jest w porządku do tego udany minifig. Tylko ten kwiatek pasuje mi tu jak pięść do oka. Sprawia wrażenie wciśniętego na siłę. No nic, zawsze przyda się do jakiejś własnej pracy. Ty bardziej, że w częściach zapasowych dostajemy drugą taką zieleninkę. Za niewielkie pieniądze (kupiłem go za 2,5 euro) dostajemy garstkę klocków i przyjemnego minifiga.

Plusy
+minifigurka Frodo
+klocki "kuchenne"


Minusy
brak

Obrazek
Obrazek
Obrazek





Read more at http://legopo30.blogspot.com/2016/04/30 ... 6Filvq3.99

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#19 Post autor: Kirysowaty »

wesyr pisze:Wszystko ładnie, pięknie, ale ten kwiatek wyrastający z drewnianej podłogi?
Bo to jest grill na świeżym powietrzu, o czym świadczyłaby też zielona płytka pod piecem. Niestety, grafik nie zrozumiał idei. ;)
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ