[MOC] Scammell Crusader - holownik

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#31 Post autor: makorol »

Dzięki za opinie!

Udało mi się zmienić przełożenie i przyśpieszyć model. Rzeczywiście jest o wiele lepiej. I tak się teraz zastanawiam, czy by nie zrobić drugiego, dłuższego filmu pokazującego dokładnie działanie wszystkich mechanizmów w środku? Teraz, jak już mam zrobione zdjęcia jakoś łatwiej mi go rozbebeszac :-) (ale żeby nie było wątpliwości - Scammell oczywiście zostaje co najmniej do wystawy w Rzeszowie ).
Pozdrawiam, Makorol.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#32 Post autor: Tranzystor »

Ja jestem bardzo zainteresowany.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#33 Post autor: Bricksley »

A dla mnie w przeciwieństwie do innych prędkość holownika na filmie pasuje, zdaje się być idealną dla pokazania funkcji pojazdu, mam tu też na myśli wystawy :)
Co do reszty to ciężko się przyczepić, ciekawa i fajnie dobrana kolorystycznie maszyny :) Na upartego mógłbym rzec, że koguty są słabo widoczne z boku holownika ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2462
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#34 Post autor: eric trax »

Bardzo estetyczny i idealnie wymodelowany holownik. Co ciekawe mam wrażenie, że zabudowa sprawia lepsze wrażenie estetycznie niż kabina ale zdaje sobie sprawę że nie łatwo było oddać jej kształt. Natomiast mam pytanie co do kół, są z black cata?
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#35 Post autor: Hezar »

Konstrukcja, obok której nie sposób przejść obojętnie! Ilekroć mam przyjemność podziwiać Twoje MOC-e, za każdym razem jestem pełen podziwu dla ich dokładności oraz jakości wykonania. Nie inaczej jest tym razem - ten holownik to prawdziwa uczta dla oka. Mechanizmy działają wybornie, choć na początku rzeczywiście jeździł zbyt wolno. Jeśli udało Ci się go przyspieszyć, chętnie zobaczymy ten dłuższy filmik ;^)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#36 Post autor: 3dom »

eric trax pisze:Natomiast mam pytanie co do kół, są z black cata?
Patrzac po felgach to "zwykle" opony 62.4 x 20 z felgami starego typu.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#37 Post autor: smyk »

Jeszcze tu nie pisałem, ale to jest tak dobre, że po prostu nie wiem co napisać.

Gotfryd
Posty: 14
Rejestracja: 2011-01-23, 22:34
Lokalizacja: Tuchów

#38 Post autor: Gotfryd »

Świetny model.
Bardzo ładnie zbudowany i z wieloma funkcjami.
Podoba mi się też kolorystyka ciężarówki.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#39 Post autor: makorol »

Hej!
Jakiś czas temu stwierdziłem, że jestem tak zadowolony z tego modelu, że muszę nagrać nowy film i pokazać go dokładniej. Z pomocą kolegi Łukasza (albo raczej Łukasz z moją pomocą) nagraliśmy nowy film.

Ten film to w pewnym sensie eksperyment.
Pierwszy raz w rozdzielczości Full HD 1080. Pierwszy raz pokazuję na filmie twarz i używam własnego głosu. Byłem sceptycznie do tego nastawiony, ale chyba wyszło nieźle. Podobno, dla kogoś spoza naszego klockowego świata taki film będzie ciekawszy niż prosta prezentacja z napisami. Może i tak.

Ale poza moją osobą film pokazuje ciężarówkę w pięknych ujęciach, krótko objaśniam tez działanie chyba wszystkich funkcji.

Także włącznie pełny ekran i obejrzyjcie Scammella i moją piękną mordę w całej okazałości:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=p-actuoPNnw[/youtube]

Za wszelkie błędy gramatyczne i te w wymowie bardzo przepraszam, gdy nagrywa się któryś raz to samo ujęcie, łatwo zapomnieć jak powinienem mówić :)

I dziękuję Łukaszowi za nagranie i edycję filmu. Bez jego aparatu i umiejętności nic by z tego nie wyszło.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#40 Post autor: legosamigos »

Myślę, że film wypadł całkiem nieźle. Gdybyś był w prawdziwej telewizji, miałbyś do dyspozycji promtera. To taki czytnik, który jest nad lub obok kamery, który ułatwia np. spikerom czytanie wiadomości :D Nie mniej jednak fim wypadł całkiem fajnie
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#41 Post autor: 3dom »

Bardzo dobry film. Fajnie posłuchać jak opowiadasz o funkcjach modelu :) Zwiększenie prędkości jazdy też na plus.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#42 Post autor: Greg »

Bardzo dobra filmowa robota (model oczywiście też :))
Prezentacja niczym nie różni się od typowego programu popularnonaukowego w telewizji.
Ciekawe ujęcia skupiające się konkretnie na tym o czym opowiadasz oraz nie narzucająca się muzyka tworzą prezentację która spokojnie mogłaby znaleźć się w telewizji.

Warte uznania są ujęcia ruchomego modelu, widać wyraźnie że porusza się nie tylko filmowany model, ale pracuje też kamera(aparat).
Szczególnie mnie to intryguje bo sam też próbuje tworzyć takie ujęcia. Konstruuje w tym celu specjalny wózek dla kamery pozwalający na filmowanie w ruchu zapewniając jednocześnie stabilność.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#43 Post autor: Kruk »

Wspaniały model, aż oczu nie idzie oderwać. Jest świetnie dopracowany oraz w pełni funkcjonalny co czyni model jeszcze bardziej atrakcyjnym. Najbardziej mi się podoba projekt ramienia , oczywiście w niczym nie ujmując piękna całego modelu. Jestem pełen podziwu, naprawdę szczere gratulacje i już czekam na kolejnego MOC'a .
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#44 Post autor: makorol »

Dzięki! :)
Greg pisze:Warte uznania są ujęcia ruchomego modelu, widać wyraźnie że porusza się nie tylko filmowany model, ale pracuje też kamera(aparat).

Szczególnie mnie to intryguje bo sam też próbuje tworzyć takie ujęcia. Konstruuje w tym celu specjalny wózek dla kamery pozwalający na filmowanie w ruchu zapewniając jednocześnie stabilność.
Ujęcia w ruchu były robione przez przesuwanie statywu po podłodze :) Jeśli jeszcze dodatkowo pod nogi statywu podłożysię kawałki papieru, można uzyskać dość dobry poślizg. Jednak musi to być statyw, który potrafi się "rozkraczyć" (ja używam Slik Sprint pro 3-way).
Ostatnio udało mi się zrobić z klocków stabilne mocowanie stopki od statywu, więc będę mógł sobie zrobić "profesjonalny" wózek z klocków.
Pozdrawiam, Makorol.

kris kelvin

#45 Post autor: kris kelvin »

Dziwne, że się tu nie wpisałem.
Bardzo ładny model.
+1.

ODPOWIEDZ