[MOC] Fala

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#16 Post autor: zgrredek »

Fajnie, że się Wam podoba. Poprawi mi to humor po wiadomości, że Sylwestra niestety nie spędzę w domu :o(
Bobofrutx pisze:Ciekawa konstrukcja samego kadłuba.
Dzięki. Kadłub dał mi trochę w kość, bo co chwila rozsypywał się w rękach. Dopiero jak go pospinałem naokoło to zaczął być stabilny. Z ciekawych rzeczy to to, że burty są połączone ze spodem tylko dwoma zawiasami (widać na którymś zdjęciu) i jednym pinem z tyłu.
Mrutek pisze:Tylko dlaczego dałeś "łyżkę dziegciu do beczki modu"? - wydaje mi się, ze to niebieskie tło nie pasuje do reszty. Wszystko jest jakieś takie ...blue. Czy na tle białego nie wyglądałoby lepiej?
Gdyby nie to, że chciałem to dzisiaj skończyć i opublikować to pewnie tło byłoby dwukolorowe, czyli ciemnoniebieski dół i błękitna góra. Ale musiałbym specjalnie jechać do sklepu po papier, a nie miałem na to czasu. Myślałem o białym, ale ten co miałem okazał się mało biały. Więc to była jedyna opcja dostępna od ręki.
No, ale to trzeba wszystko dobrze napiąć żeby prawidłowo wyglądało. Wiem coś o tym, bo mi parę razy nie wyszło :)
No, w sumie to mi też nie do końca wyszło. Jak naciągnąłem linki żurawia, to maszt się lekko wygiął w "S". Na szczęście jest to mało widoczne.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#17 Post autor: 3dom »

Kuter jest znakomity, bardzo ładnie oddałeś kształt kadłuba. Dodatek w postaci wody to świetne dopełnienie. Bardzo fajnie wyglądają zdjęcia robione "pod wodą".
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#18 Post autor: dmac »

zgrredek pisze:Fajnie, że się Wam podoba. Poprawi mi to humor po wiadomości, że Sylwestra niestety nie spędzę w domu :o(
Może pocieszy Cię wiadomość, że ja spędzę w domu :) . (A może nie pocieszy.)

Cudowna praca. Spojrzałem na miniaturkę na stronie głównej (naprawdę miniaturową) i od razu wiedziałem, że Twoja - nie wiem, jak to możliwe.
Kapitalny pomysł z powierzchnią morza, kapitalny do ostatniej rybki.
Równie dobrych prac w Nowym Roku życzę!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#19 Post autor: bacon »

Podoba mi się, rozcięcie dziobem wody sprawia wrażenie jakby był w ruchu, bardzo fajny efekt

Ciehoo
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-29, 13:16
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Ciehoo2012
Kontakt:

 

#20 Post autor: Ciehoo »

Faktycznie łupinka... ;) Kuter wielkości zestawowych samolotów ;) Szacunek za pomysł oraz odwagę w wykonaniu, zwłaszcza za te połączenia kadłuba. Aż dziw, że to się tak dobrze trzyma! A ocean - piękny dizajn :)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#21 Post autor: glaz_pimpur »

Kuter jak kuter, ładnie wykonany, ale parę podobnych konstrukcji już było. Wg mnie woda (i rybki!) to jest to co zwraca swoją uwagę. To jest coś zupełnie nowego i to mi się podoba najbardziej.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Jetboy

#22 Post autor: Jetboy »

Opad szczęki!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#23 Post autor: zgrredek »

3dom pisze:Kuter jest znakomity, bardzo ładnie oddałeś kształt kadłuba.
Dzięki. Miał być jeszcze krzywszy. I nawet dawało się wygiąć bardziej te burty, ale potem na dziobie krzywo mi się schodziło.
dmac pisze:Cudowna praca. Spojrzałem na miniaturkę na stronie głównej (naprawdę miniaturową) i od razu wiedziałem, że Twoja - nie wiem, jak to możliwe.
To chyba przez ten błękit. Większość moich prac robię na tym tle.
dmac pisze:Kapitalny pomysł z powierzchnią morza, kapitalny do ostatniej rybki.
Miało być inaczej, bardziej burzliwie, bardziej pofalowanie, ale okazało się, że w kolorach możliwych tu do użycia mam dosyć małe pole do popisu. Np mam tylko jedną płytkę 1x2 trans clear. Na szczęście miałem ich kilka w kolorze tr dk blue. No i w trakcie okazało się, że np przydatne byłyby roud bricki 2x2 w tr clear. I jak na złość 8 sztuk co miałem w sklepie ktoś kupił dwa dni przed tym okazaniem się.
Woda będzie jeszcze poprawiana, bo pewnie będę chciał to zabrać na różne wystawy. przede wszystkim będzie musiała być bardziej pancerna, bo właśnie tafla pękła i leży obok kutra. Ale wiem już jakich klocków potrzebuję i będę na nie polował.
Choć nie wiem czy kiedykolwiek uda mi się uzyskać efekt podobny jak tu:
Obrazek
glaz_pimpur pisze:Wg mnie woda (i rybki!) to jest to co zwraca swoją uwagę.
No bo właściwie woda była tu pomysłem wyjściowym. Kuter powstał tylko dlatego, że głupio tak pokazać samą wodę. No i rybki też miały tam być od początku. Ale nikt jakoś nie zwrócił uwagi na list butelkowy. No, fakt; trudno zgadnąć, że to list a nie zwykła butelka.

Nexus 7

#24 Post autor: Nexus 7 »

Piekny kuter. Rowniez od paru lat nosze sie z pomyslem na cos takiego. Swietnie zrobiony z kazdej strony. Fala niezla, ale model broni sie doskonale rowniez bez niej.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#25 Post autor: Innos »

Rewelacyjna woda oraz świetny dodatek do niej w postaci kutra. :) Plus rybki i butelka z listem (zauważyłem, także nie martw się, widać ją). Kuter konkretny i masywny, ale gdyby odnieść go do prawdziwych kutrów rybackich, to faktycznie to jest łupina. Która zresztą od razu przypomniała mi klimat polskich portów nad Bałtykiem, szczególnie tych mniejszych na środkowym wybrzeżu.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#26 Post autor: zgrredek »

Nexus 7 pisze:Piekny kuter.
Dzięki. Mi też się podoba. Jego budowa sprawiła mi sporo frajdy. Nie było ciśnienia, że to na wystawę i trzeba zdążyć, więc budowałem bez pośpiechu jak miałem czas. No, tylko wodę tak w ostatniej chwili.
Nexus 7 pisze:Fala niezla, ale model broni sie doskonale rowniez bez niej.
A miał być tylko dodatkiem do fali.
Nexus 7 pisze:Rowniez od paru lat nosze sie z pomyslem na cos takiego.
Uff, dobrze, że zdążyłem przed Tobą.
Innos pisze:Kuter konkretny i masywny, ale gdyby odnieść go do prawdziwych kutrów rybackich, to faktycznie to jest łupina.
Myślę, że łupina to jest coś tego rodzaju:
Obrazek
No i takie planowałem zbudować, ale wyszło mi za duże.

Dziękuję za wszystkie komentarze.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#27 Post autor: Innos »

No fakt, o czymś takim pomyślałem, ale dopiero po zestawieniu zdjęć widzę, że łupina byłaby jednak nieco mniejsza. Zawsze możesz błąd naprawić i zbudować drugi, mniejszy kuterek. ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 537
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#28 Post autor: Toltomeja »

Bardzo ładne. Może nie jest duże i imponujące, ale właśnie w takich maleństwach najłatwiej zrealizować dobre pomysły i techniki budowania. Świetnie wyszedł kształt kadłuba, także ta zanurzona część. Bardzo mi się podobają przedmioty porozstawiane na pokładzie.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#29 Post autor: zgrredek »

Toltomeja pisze:ale właśnie w takich maleństwach
No czy takie maleństwo? 1,2 kg wagi, 37 cm długości i 35 wysokości (bez podstawki). No i jest największym modelem jaki zbudowałem (budynków nie liczę).
Toltomeja pisze:Bardzo mi się podobają przedmioty porozstawiane na pokładzie.
Mogło być ich ciut więcej, ale trudno już było je zmieścić. To czerwone coś co sterczy nad burtą powinno być jeszcze jedno obok sterówki. Linek i bloczków też powinno być więcej. Mógł być nawet jeszcze jeden maszt z żaglem wystający ze sterówki. To wszystko mogłoby być gdybym budował dokładny model. I tak nie wiem czy nie pominąłem czegoś istotnego, bo choć służyłem na okręcie to przeznaczenie niektórych urządzeń było dla mnie zagadką.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#30 Post autor: V1 »

Myślałem kilka razy nad zbudowaniem kutra rybackiego. Ale u mnie od myślenia do realizacji dłuuuuga droga.... Zatem się wycofuję, bo Twój jest naprawdę dobry, w dodatku z pełnym kadłubem.

Ma ładny kształt kadłuba, ale nie podoba mi się, że są ząbki na burtach i te okrągłe bricki na dziobie. Te fragmenty można zbudować łukowymi skosami bokiem, żeby było gładko. Teraz to psuje.

Bardzo podoba mi się, że jest tyle szczegółów konstrukcyjnych, chyba wszystko, co powinno być. Światła pozycyjne, radar, ta banieczka na sztagu, chorągiewki, może liny lepsze by były czarne, ale może wcale nie.
O - zdecydowanie brakuje mu odbijaczy i numeru z pierwszymi literami portu macierzystego.

To, co pod powierzchnią wody jest wg mnie zbędne. Pokazanie tych paru rybek nie jest warte dziwnej mrożonki pod dnem statku i ząbkowanych krawędzi wody.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ