[MOC] (następny) TIE Fighter

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#16 Post autor: Jerac »

No proszę Cię, przecież to jest fantastycznie proste. Dlatego w ogóle pokusiłem się o instrukcję... jeden prosty pomysł oparty o klocek z nadmiarem studów, powtórzony w całym modelu tyle ile się da, ot co :D

Chyba że przejawem geniuszu jest użycie liftarmów w systemowym mocu, no to wtedy dziękuję za komplement!

Awatar użytkownika
SzU
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-24, 08:57
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: SzU
Kontakt:

 

#17 Post autor: SzU »

Elegancko to wygląda, super odwzorowanie a przy tym żaden klocek nie jest zbędny. Jeśli dodatkowo dobrze się trzyma to tylko pogratulować - zawsze się zastanawiam na ile moc mógłby być zestawem a ile się trzyma "na słowo honoru". Wracając do odwzorowania i ogólnego wyglądu - nie wiem czy da się to zrobić lepiej. Nie widziałem lepszego Tie Fightera lego w tej skali i dobrze by było żeby ludzie szukający w googlach takowego, trafiali na Twojego.

Tak btw. jeśli wierzyć treści "SW Complete Cross-Sections", to Tie Fightery nie były przeznaczone do "lądowania" (z balkonu czy nie :)) tylko do dokowania, żeby piloci czuli się bardziej zdyscyplinowani. Czy będzie jakaś dioramka zadokowanego Tie? :)

Jeszcze jedno pytanko, dlaczego nie wystawisz instrukcji na ebayu? Ludzie kupują takie rzeczy.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#18 Post autor: Jerac »

Planuję sprzedaż instrukcji w przyszłości ale najpierw chcę wybadać technologię produkcji, zainteresowanie nimi oraz to, jaką muszą mieć jakość. Zrobienie tej instrukcji zajęło mi niecałe 2 tygodnie, ale wiem że teraz zrobiłbym ją w tydzień. Pytanie czy da się ten czas skrócić do 2-3 dni? Ponadto wciąż mam problemy techniczne do rozwiązania (np flexy w lpubie znikają)...

Tak czy owak potrzebowałem jednej instrukcji jako "demówka" do pobrania dla każdego za darmo, żeby wiedział czego może się spodziewać.

Modelik trzyma się zaskakująco dobrze, ma się takie wrażenie że jest to jedna solidna bryła. I jest ciężki. Niestety, przy zbyt dużych przeciążeniach nie skrzypi ostrzegawczo, tylko wybucha ;p

Zadokowanego taja nie będzie, bo niby do czego? Musiałbym cały hangar zrobić. Gigantyczna rzecz a średnio fajna. To już lepiej trench run, chociaż to bym też komuś oddał najchętniej :)
Ostatnio zmieniony 2013-01-02, 00:41 przez Jerac, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#19 Post autor: Innos »

Jerac pisze:No proszę Cię, przecież to jest fantastycznie proste. Dlatego w ogóle pokusiłem się o instrukcję... jeden prosty pomysł oparty o klocek z nadmiarem studów, powtórzony w całym modelu tyle ile się da, ot co :D

Chyba że przejawem geniuszu jest użycie liftarmów w systemowym mocu, no to wtedy dziękuję za komplement!
Może nieco przesadziłem nie przejrzawszy instrukcji inaczej niż pobieżnie. ;) Co nie zmienia faktu, że nie zaszkodzi prześledzić sposób tworzenia i budowy takiej zwartej konstrukcji.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

makar
Posty: 37
Rejestracja: 2011-10-17, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#20 Post autor: makar »

Jerac pisze:Planuję sprzedaż instrukcji w przyszłości ale najpierw chcę wybadać technologię produkcji, zainteresowanie nimi oraz to, jaką muszą mieć jakość.
MBSZ całkowitego profana to brakuje symboli kolorów w spisie elementów. Wiem, że jak SW to LBG, bo ta seria była powodem zmiany, ale są tam inne kolory chyba? No i brak długości przy tilach nie ułatwia.
"Na początek jedna uniwersalna rada - zrzynaj. Podpatruj. Kopiuj."

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#21 Post autor: Jerac »

Kolor może być taki jaki budującemu pasuje, jak znajdzie wszystko w starym szarym może być i staro-szare. Kafle natomiast są po prostu we wszystkich długościach, ale faktycznie jakąś miarkę trzeba dorobić alboco...

Ogólnie to ten program do instrukcji jest trochę do bani - nie daje praktycznie żadnych możliwości konfiguracyjnych, i na to jak wygląda lista klocków nie mam wpływu. Mogę co najwyżej zrobić zrzut ekranu i ręcznie poprzerabiać a potem wstawić nowy obrazek.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#22 Post autor: 3dom »

Sprytne techniki budowy :) Świetna sprawa ta instrukcja, kiedyś go sobie zbuduję jak zdobędę potrzebne elementy.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

makar
Posty: 37
Rejestracja: 2011-10-17, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#23 Post autor: makar »

Jerac pisze:Kolor może być taki jaki budującemu pasuje, jak znajdzie wszystko w starym szarym może być i staro-szare. Kafle natomiast są po prostu we wszystkich długościach, ale faktycznie jakąś miarkę trzeba dorobić alboco.
Ja to się tylko dlatego wyrwałem z pełnego szacunku zaniemówienia, bom zrozumiał, że oczekujesz uwag do instrukcji :-)
"Na początek jedna uniwersalna rada - zrzynaj. Podpatruj. Kopiuj."

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#24 Post autor: Jerac »

Kiedy ja chcę krytyki i uwag! Niekoniecznie ze wszystkim się zgodzę, ale mam nadzieję że krytykujący się na mnie za to nie obrazi :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#25 Post autor: 3dom »

Jerac pisze:Kiedy ja chcę krytyki i uwag! Niekoniecznie ze wszystkim się zgodzę, ale mam nadzieję że krytykujący się na mnie za to nie obrazi :)
Skoro tak to proszę: zdecydowanie brakuje mi znanych z firmowych instrukcji kolorowych klocków tu i tam. Wiesz, my sobie poradzimy ale co z AFOLami za Wielką Wodą? ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

crises

#26 Post autor: crises »

Obejrzałem instrukcję i zastanawiam się nad skrzydłami. Część płytek dałoby się zastąpić brickami. Brałeś to pod uwagę, czy ze względów estetyczno-wytrzymałościowych płytki są lepsze? Na pewno byłby odrobinę lżejszy.
Policzyłem części z instrukcji - 722 klocki. Nasze Afolskie szczęście, że nie musimy się ograniczać. W pracy pewnie by Ci dali połowę tego i kazali taki sam zbudować :]

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#27 Post autor: Jerac »

Te płytki są tam celowo - nadają panelom ładną teksturę. We wcześniejszej wersji eksperymentowałem z takimi klockami 1x2 z kratkami po obu stronach, ale bardzo marnie to wyglądało bo inaczej odbijały światło niż reszta.

Jeśli ktoś chce wersję budżetową, spokojnie może sobie płytki pozamieniać na zwykłe klocki (a może nawet duże panele?), można też wywalić masę płytek 1x1 ze środka które robią za dodatkowe wzmocnienia itpitp.

Myślę że bez większego bólu można zejść poniżej 600 klocków, a przy nieco lepszej optymalizacji nawet mniej. Mimo to, instrukcja prezentuje wersję topową. Ten co mam go zbudowanego na biurku taki nie jest - wnętrze jest kolorowe, część płytek jest złożona z mniejszych bo długich nie miałem, brakuje szarych lornetek i rączek minifigów... ale to są szczegóły. Mam nadzieję że osoby które ściągną tą instrukcję będą się na niej WZOROWAĆ a nie upierać się że wszystko ma być w 100% identycznie.

Kolorowe klocki w środku - zastanawiałem się nad tym i nawet tak przez jakiś czas było. Powrót do jednokolorowego środka był faktycznie nietrafioną decyzją.
Ostatnio zmieniony 2013-01-02, 16:08 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrutek

#28 Post autor: Mrutek »

Chcesz krytyki - masz:
w instrukcji nie można odróżnić bricków z 1 i 2 studami na bokach :)
Faktycznie model nie jest jakiś bardzo skomplikowany. No może panele, ale można je zrobić inaczej (po swojemu).

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#29 Post autor: Jerac »

O tym wiem. Ale totalnie nie wiem co na to poradzić :D

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#30 Post autor: Methos »

Model już w poprzednim wydaniu dostał ode mnie "och i ach", więc przy tym nie będę się powtarzać. Za to przy instrukcji ... cóż widzę, że - jak to nazwałeś: klocek z przesadną ilością studów - to u Ciebie chyba podstawa przy tworzeniu MOCy (u mnie bardzo niedoceniony).
Po przejrzeniu instrukcji - to się zmieni. Do głowy by mi nie przyszło, że tyle kombinacji tam można wykonać i tak łączyć elementy - a to wszystko dzięki temu rodzajowi klocka. Super.

Dzięki za instrukcję - jest naprawdę bardzo inspirująca.

ODPOWIEDZ