[MOC] Pantera, kot nieco mniej kanciasty

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

#16 Post autor: Mrutek »

dmac pisze:Mrutku, jeszcze nie odkryłem sposobu na to, jak zrobić mniej więcej kwadratową osłonę wizjera, która byłaby mniejsza od płytki 2x2, a większa od płytki 1x1. Jak odkryję to zmienię :) .
ale ona nigdy nie była mniej więcej kwadratowa - była prostokątna, z każdym kolejnym typem coraz mniejsza, aż znikła zupełnie.
Przy Twoich zdolnościach można to zrobić lepiej ;)
Chociaż dziura mogłaby być mniejsza.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#17 Post autor: pit »

To jest naprawdę ładna pantera, z ciekawymi rozwiązaniami, od których czasem robi mi się słabo :D.
I w dodatku sama jeździ...

Brakuje mi zdjęcia trochę bardziej z góry.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
GabryS
Posty: 241
Rejestracja: 2012-04-14, 08:56
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: GabryS

 

#18 Post autor: GabryS »

dmac pisze:a ogólnie przyjęta (nie licząc Gabrysia ;) )
Jestem niemalże bardziej hipsterski od Krisa ;p
Ostatnio zmieniony 2013-01-01, 14:50 przez GabryS, łącznie zmieniany 1 raz.
Za młody na LUGPol? -> Klub Młodych Fanów Lego zaprasza.
Blueprinty!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#19 Post autor: zgrredek »

GabryS pisze:bardziej hipsterski od Krisa
Który notabene tylko udaje hipstera.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#20 Post autor: Misterzumbi »

A powiedz dlaczego ta twoja Pantera jest szara? O ile w T-34 przymknalem oboje oczu, cierpliwie kolorujac klocki na oliwke, to Pantera powinna byc bezowa. O ile mnie pamiec nie zawodzi to Tygrysy byly zmontowane za czasow Wermachtsgrau, ale Pantery juz nie. Tym bardziej ze na oko wszystko do zlozenia w tan istnieje...

Edyta mowi tez ze po ogladaniu zdjec po raz 764466344 i po obejrzeniu zdjec prawdziwych, znalazlem cos co mnie denerwuje i co mnie nawet przy zamknietych oczach nie pasuje. Nie wpadlo mi do glowy bo pisales jak dumny jestes z jarzma, a wlasnie to jest... Nie takie jak trzeba. Pacz Mrutkowa Pantere, o wiele lepiej! O wieeeele.

Renatka przypomina ze mrutek tez ladniej zbudowal kolka, choc uzyl tych samych elementow.
Ostatnio zmieniony 2013-01-02, 09:38 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Jetboy

#21 Post autor: Jetboy »

zgrredek pisze:
GabryS pisze:bardziej hipsterski od Krisa
Który notabene tylko udaje hipstera.
Ba! Kris tak naprawdę jest chomikiem, który tylko udaje Krisa ;)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#22 Post autor: dmac »

Misterzumbi pisze:dlaczego ta twoja Pantera jest szara?
A bo miałem czarno-białe zdjęcia ;) .


A tak poważnie, to były ciemnoszare Pantery - w Berlinie, w kwietniu 1945. Oczywiście moja konstrukcyjnie jest znacznie wcześniejsza, z 1943, a planuję ją wykorzystać (kiedyś) na małej makietce potyczki z 1944 r., ale i tak chodzi mi przede wszystkim o pewną spójność: moje pojazdy pancerne będą ciemnoszare, bo to kolor z całej palety LEGO najbardziej dla nich odpowiedni i dający największe możliwości (duży wybór klocków). Nie podobają mi się z reguły próby oddania kamuflażu, a beżowe czołgi widzę tylko w Afryce Północnej, nawet jeśli po Europie też takie czasem jeździły. Stąd ciemnoszary. A jeśli chodzi o T-34, to już troszkę się czepiasz, bo oliwkowy jeszcze nie istniał, kiedy go z Borysem budowaliśmy (a i dziś brakowałoby części w tym kolorze). I wreszcie: tak z kapelusza wspominając (bo model już stoi u Borysa w gablotce :) ), w beżowej Panterze brakowałoby na dobry początek lufy, fezu, połowy dachu, klapy wizjera kierowcy, całej elektryki (bardzo widocznej po zdjęciu ekranów), końcówek flexów... Nie wiem czego jeszcze.

Koła Mrutka są bardzo dobre, ale nie zgodzę się, że wybrzuszenie w ich wnętrzu było tak duże, jak radarek 2x2. Dlatego zastanawiałem się, czy nie zostawić samych 3x3, ale wersja, którą ostatecznie wybrałem, wydaje mi się ciekawsza.

Jarzmo Mrutka jest bardzo, bardzo fajne i oryginalne, ale gdy bok wieży jest wysoki na 3, powinno być nieco wyższe. 2,5 byłoby idealne ;) . Wiadomo, nie da się. Teraz pamiętaj, że moja wieża pierwotnie była od dołu jeszcze o płytkę wyższa, przez co jarzmo wysokie na 3 nie leżało na kadłubie, tylko miało właściwe "podcięcie" pod spodem. Teraz, gdy idąc za Twoją radą nieco odchudziłem model, niestety jarzmo prawie leży na kadłubie, ale i tak nie zamieniłbym go na wysokie na 2. Inna sprawa, o której też Ci pisałem, jest taka, że powinno być trochę bardziej wypukłe w przód, ale jest jakie jest - lepiej nie umiem.
Ostatnio zmieniony 2013-01-02, 10:20 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#23 Post autor: Misterzumbi »

No tak, ale przeca w Legowaniu, oprocz wybitnych wyjatkow jak DT, czy Imperial Shuttle nie chodzi o dokladne modelowanie, a raczej o uwypuklanie pewnych rzeczy, sam wymysliles test zmruzeniowy, Pantery dalo z przynajmniej 2 wersji jarzma, bys choc do podgladu zmontowal to bys sie przekonal. Tak samo kolka, patrzac na zdjecia jest jak mowisz, ale Mrutkowe choc tak samo nieprawidlowe wygladaja na bardziej realistyczne. Ewentualnie wewnetrzne jak mrutka, a zewnetrzne same dishe.

W 1944 bazowym kolorem byl zielony. Pantery dalo na bezowo, dopiero na froncie je malowali, a w Afryce byly tylko pierwsze Tygrysy. Panter nie mieli w DAK...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

kris kelvin

#24 Post autor: kris kelvin »

Czytam z ciekawości tę dyskusję i muszę powiedzieć że bardzo mnie ona bawi :)
Z mojego punktu widzenia rzecz jasna. Czołg jest wspaniały. Chyba, a nawet na pewno najładniejszy czołg z lego w tej skali jaki widziałem. Jakbym coś takiego nawet w 60% zbudował to pękał bym z dumy. A tu dyskusja jak w tym starym kawale:
Przychodzi facet do cyrku, siada. Na arenie pies jeździ na rowerze, na linie i gra na skrzypcach. Facet siedzi, siedzi w końcu wychodzi zdegustowany mrucząc:
- Słyszałem lepsze wykonanie Vivaldiego.

Czołg jest masakryczny. Brakuje tylko zdjęcia z ludzikiem.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#25 Post autor: dmac »

Misterzumbi pisze:bazowym kolorem był zielony (....) Pantery dalo na bezowo, dopiero na froncie je malowali
Zielonej ani ciemnozielonej nie da się zrobić (zielonej nawet bym nie chciał), a to i tak, podobnie jak beżowy (RAL 7028), był tylko kolor fabrycznego podkładu pod kamuflaż. Wolę ciemnoszarą Panterę, której nie było w 1944 r. niż beżową, której nie pomalowano.

Co do kół jeszcze - to już naprawdę kwestia gustu, Adaś.
Żałuję, że tym razem nie trafiłem w Twój, ale tak musi być, już nie płaczę ;) .

Kris, dzięki za dobre słowo.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#26 Post autor: Misterzumbi »

No najladniejszym czolgiem to nigdy nie bedzie bo dmac zbudowal T-34.
A podyskutowac trzeba, bo skoro juz buduje tak dokladnie, to niech i buduje bardzo dolkadnie. Przeca umi! Mu trzeba tylko powytykac az sie zmobilizuje do poprawiania. Tygrysa tez slal mi 3333 razy, i nie dalo sie podobno, a po 5 dniach jednak tak.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

kris kelvin

#27 Post autor: kris kelvin »

No podyskutować trzeba. Ja to rozumiem, bo chodzi już o każdy detal i trochę mnie to śmieszy bo sam nigdy takich rzeczy, gdzie pół płytki robi kolosalną różnicę nie budowałem.

A najpiękniejszy dlatego Adamie, że Pantera to w ogóle najpiękniejszy czołg wszech czasów :)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#28 Post autor: Misterzumbi »

Coz, u kazdego innego olal bym pol plytki, ale Maciek pokazal nie tylko raz a zawsze ze jednak potrafi ogolic tak male ilosci z wysokosci czy szerokosci, dlatego sie czepiam. Bo po co ma byc tylko bardzo dobrze jak moze byc doskonale?

Pozatym zauwaz Krysiu jak ja w swojej nieskonczonej dobroci, takie detale komentuje w dwa dni po premierze wierzac ze dmac zostal napelniony pozytywna energia z lajkow i komentsow, i w ten sposob moje makabryczne wywody nie sa az tak bolesne dla tworczego umyslu.
Ostatnio zmieniony 2013-01-02, 15:38 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

kris kelvin

#29 Post autor: kris kelvin »

Misterzumbi pisze: Pozatym zauwaz Krysiu jak ja w swojej nieskonczonej dobroci, takie detale komentuje w dwa dni po premierze wierzac ze dmac zostal napelniony pozytywna energia z lajkow i komentsow, i w ten sposob moje makabryczne wywody nie sa az tak bolesne dla tworczego umyslu.
NO :D

Telewizja radziecka kręci film o dobroci Misterzumbiego. Jedno z ujęć. Do Zumbiego podchodzi małe dziecko i mówi:
- Wujku, daj cukierka.
- Won ty s.....u! - Krzyczy Zumbi
W tym momencie kamera kieruje obiektyw na planszę z napisem: A mógł zabić!

Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

#30 Post autor: benny80 »

No, właśnie dlatego nie publikuję jeszcze mojej JagdPanthery w minifig ;p
A na poważnie nie jest po prostu gotowa, zaś na koniec i tak napiszę, że najpierw ma działać a później wyglądać, to nie będzie porównań..

Wracając do sedna. Bardzo ładny i konkretny model Macieju. Znów!

Abstrahując od tego, czy jest szary, a nie oliwkowy czy tan, co według mnie ma drugorzędne znaczenie z racji dostępności klocków (to w końcu nie model sklejany który malujemy odpowiednio..), najważniejsze, że nie jest pstrokaty, bo camo w tej skali wychodzi wręcz miernie..

Druga sprawa, jak zauważył Adam, najistotniejszy jednak jest całokształt (owo spojrzenie z przymrużeniem oka) a nie wymiary poszczególnych elementów. Bo owe detale mają dodawać smaku całości, co według mnie zostało wystarczająco i bardzo dobrze odwzorowane. I przede wszystkim sam czołg - od razu widać o jaki chodzi, a przecież.. o to właśnie chodzi.

Brawo!

ps. co mnie intryguje jedynie, to dążenie doskonałości w odwzorowaniu lufy - zarówno w Tygrysie, jak i tutaj.. Może to kwestia wieku autora, kiedy to buduje się wolniej, więc obmyśla i dopracowuje - w ciekawszy sposób - więcej szczegółów ;p

ps2. kiedy ta premiera kinowa?
Ostatnio zmieniony 2013-01-02, 18:09 przez benny80, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam! B. ;)
______________
27.02.2009 AD
27.07.2011 AD

ODPOWIEDZ