9470 Shelob Attacks

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nuker
Posty: 57
Rejestracja: 2012-04-05, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

9470 Shelob Attacks

#1 Post autor: nuker »

9470 Shelob Attacks
Obrazek
Dane techniczne
Seria: Lord Of The Rings
Rok premiery: 2012
Liczba klocków: 227
Liczba figurek: 3
Filmik projektanta zestawu: LEGO
Spis cześć: Brickset, Bricklink
Cena: $19.99 , na Allegro od 100zł

Bricklink, Brickset,

Opis samej Szeloby jak i scenki z książki znajdziecie tutaj.

Opakowanie i instrukcja
Opakowanie jak na zestaw za tę cenę jest odpowiedniej wielkości. Na przedniej stronie mamy odegraną scenę z książki oraz w lewym dolnym narożniku minifigi wchodzące w jego skład:
Obrazek
Tył opakowania przedstawia scenariusze zabawy:
Obrazek
Instrukcja posiada 47 stron. Z tego 8 ostatnich to spis części, reklamy oraz zestawienie wszystkich bohaterów tej serii.

Klocki
W skład zestawu wchodzi 227 elementów. Są one podzielone na 4 osobne woreczki:
Obrazek

Figurka Golluma zabezpieczona jest foliowym opakowaniem, natomiast peleryny hobbitów jak i linka pełniąca rolę pajęczyny znajdują się w tekturowych kopertach:
Obrazek

Figurki
W skład zestawu wchodzą 3 figurki:
Gollum - osobiście uważam go za fenomenalnego minifiga. Sama jego postura została świetnie odwzorowana, bardzo fajna mimika twarzy. Patrząc na obrazki obawiałem się o jego ręce. Myślałem, że będą one w stylu szkieletów, jednak są to zupełnie inne elementy. Ogólnie rzecz biorąc minifig ten prezentuje się na żywo dużo lepiej niż na zdjęciach w necie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Frodo Baggins i Samwise Gamgee - obie figurki miło mnie zaskoczyły, gdyż są wykonane fenomenalnie. Małe nóżki, fajne fryzurki, pelerynka i świetne ubranka - jednym słowem BOMBA.
Obrazek
Dużą ich zaletą są 2 twarze na obu główkach:
Obrazek

Interesujące elementy
Obrazek
Wśród wszystkich klocków, poza takimi elementami jak Gollum, pierścień i odwłoki na pewno interesującym jest czerwony element, który tworzony był zawsze przeze mnie z trzech pojedynczych elementów, a teraz został scalony w jedną całość oraz pazur stanowiący wykończenie odnóg pająka.


Budowanie
Skała - pierwszym elementem do zbudowania, oczywiście poza minifigami, jest skała:

Obrazek
Jest to poboczny element całego zestawu jednak został on wzbogacony o formę wyskoczni dla Golluma, dzięki której możemy odgrywać scenę z filmu, w której rzuca się on na Sama.
Obrazek

Schelob
Pierwszym elementem jest korpus wraz z odnóżami:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Odnóża przed połączeniem z korpusem:
Obrazek
Połączone elementy:
Obrazek
W tym momencie do Szeloby dołączony zostaje element, który ma na celu zapewne ułatwienie jej poruszania się jednak wygląda on jednym słowem mówiąc słabo. Elementem tym są uwaga... KÓŁKA:
Obrazek
Ostatnim elementem jest odwłok. Jako, że byłem bardzo ciekawy jak został rozwiązany mechanizm wypuszczania sieci, uważnie analizowałem każdy element instrukcji:
Obrazek
Obrazek
Odwłok już prawie gotowy:
Obrazek
Niestety tu się pojawia kolejny nieestetyczny element pająka:
Obrazek
Jest to tryb z technica służący do nawijania i rozwijania pajęczyny.
Zbudowana Szeloba:
Obrazek
Obrazek
Szeloba w akcji:
Obrazek
Obrazek
Czający się Gollum z rybą:
Obrazek

Części zapasowe:
Obrazek
Zostałem mile zaskoczony faktem, że wśród części zapasowych są aż 2 pierścienie.
Bardzo dobrze też, ze mamy zapasową rękę dla Golluma

To co mi się nie podoba to kółka i tryb z technica widoczny od spodu pająka. Mogli się lepiej postarać. Tak jak kółka odczepię, tak tryb mógłby być np. w kolorze czarnym:
Obrazek

Miejsce Szeloby w mieszkaniu:

Obrazek
Obrazek

Podsumowanie
Szykowałem się do zakupu tego zestawu już od jakiegoś czasu, gdyż w kolekcji musiałem mieć jakiegoś hobbita, Golluma i oczywiście pierścień. Szczęśliwie dostałem go od żony pod choinkę, dzięki czemu poczułem się jak za małolata, gdy dostawałem klocki LEGO od mikołaja :)
Zestaw ten jest o tyle ciekawy, że jego głównym elementem jest super prezentujący się pająk. Jeżeli chodzi o wymiary to bałem się, że będzie za mały jednak mile mnie zaskoczył. Po rozłożeniu odnóg ma on 26 cm szerokości oraz 15 cm długości licząc od zębów jadowych. Element wysuwającej się pajęczyny, dodatkowo zwiększa bawialność zestawu jak i możliwość umieszczenie pająka na lampie w domu :) Do tego dochodzą świetne jak to w licencjonowanych zestawach bywa minifigurki.

Za:
+ Szeloba (kolorystyka, wielkość itp),
+ Gollum i Hobbici wraz z wyposażeniem,
+ Bawialoność (pajęczyna)
Przeciw:
- nieestetyczny spód pająka
Ostatnio zmieniony 2013-01-05, 16:12 przez nuker, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
Sajan
VIP
Posty: 425
Rejestracja: 2012-03-18, 12:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Sajan »

Zastanawia mnie co miała na myśli osoba która dodała te kółka pod spód pająka i dlaczego są szare a nie mniej odznaczające się czarne...
Co do prezentacji to bez zarzutu, tylko taka mała prośba. Przy robieniu zdjęć ludzików warto by je sfotografować bliżej. Dzięki temu można by zobaczyć więcej szczegółów minifigurek.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#3 Post autor: blizzard »

Zdjęcia ludzików zbyt odległe i rozmazane, niestety.
A secik miodny, pająk wymiata!

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

Fajna recenzja, dobrze się czyta. Ciekawym dodatkiem jest podanie wymiarów pająka. Może wreszcie wysypie się więcej zrecenzowanych zestawów z LotR?
nuker pisze:Szykowałem się do zakupu tego zestawu już od jakiegoś czasu, gdyż w kolekcji musiałem mieć jakiegoś hobbita, Golluma i oczywiście pierścień.
W zestawie 79000 masz spełnione te warunki za połowę mniejsze pieniądze ;)

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#5 Post autor: szubi81 »

Krótka i zwięzła recenzja, ciekawy zestaw, a miejsce na niego w mieszkaniu super. Ciekawe jak długo będzie mógł tak wisieć, mnie żona z salony wyprasza z nowościami już po kilku dniach.

Awatar użytkownika
nuker
Posty: 57
Rejestracja: 2012-04-05, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: nuker »

Przy robieniu zdjęć ludzików warto by je sfotografować bliżej. Dzięki temu można by zobaczyć więcej szczegółów minifigurek.
Zgadza się. Niestety mistrzem fotografii nie jestem i aparat mam przeciętny. Postaram się na dniach przy świetle dziennym poprawić foty minifigów i je zupdatować, aby wyglądało to przyzwoicie.
W zestawie 79000 masz spełnione te warunki za połowę mniejsze pieniądze ;)
Wiem:) Zastanawiałem się nad nim jednak pająk przekonał mnie z tego względu, że miał on być jednym z elementów dekoracji salonu :)
Prezentuje się świetnie wisząc z lampy :)
Frodo z Samem i Gollumem natomiast jak na razie stoją i pilnują odtwarzacza blu-ray. Zapewne żona wyeksmituje ich do szuflady, bo nie robią takiego wrażenia jak pająk :)
Krótka i zwięzła recenzja, ciekawy zestaw, a miejsce na niego w mieszkaniu super. Ciekawe jak długo będzie mógł tak wisieć, mnie żona z salony wyprasza z nowościami już po kilku dniach.
Ja planowałem go umieścić gdzieś na szafie wśród statków pirackich, a lampę żona sama zaproponowała więc jest szansa że tam zostanie na stałe :)
Ostatnio zmieniony 2012-12-25, 23:07 przez nuker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#7 Post autor: Dr. Ops »

Szeloba jest (przepraszam) prześliczna !!!
Można ją wyginać jak się tylko chce, niesamowicie bawialny stwór.
Sajan pisze:Zastanawia mnie co miała na myśli osoba która dodała te kółka pod spód pająka...
Też o tym myślałem, są absolutnie bezużyteczne w tym zestawie, ale zawsze się mogą przydać w jakimś MOCu :)

Awatar użytkownika
nuker
Posty: 57
Rejestracja: 2012-04-05, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: nuker »

Te koła też idealnie nadają się do armat na statku Black Pearl :)
Szary na czarnym pokładzie będzie prezentował się bardzo dobrze

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#9 Post autor: GrublukTheGrim »

Co do kółek - widać, że mało kto oglądał na oficjalnej filmik konstruktora zestawu. Polecam zobaczyć, możecie się zdziwić, takie to oczywiste. ;-)
Co do zdjęć minifigurek, wystarczyło je może po prostu trochę przyciąć z niepotrzebnego tła i już byłoby fajnie. Recenzja konkretna i ciekawa, trzymająca standard Lugpolu jak mi się wydaje. Dzięki!
Ostatnio zmieniony 2012-12-25, 23:24 przez GrublukTheGrim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mara55o
Posty: 29
Rejestracja: 2012-07-19, 22:09
Lokalizacja: Rozdrażew\Krotoszyn
brickshelf: mara55o

 

#10 Post autor: mara55o »

ja już mam napisaną recenzję zestawu LOTR Kopalnie Morii tylko zdjęcia muszę porobić i powrzucać na BS. nie zawiedziecie się :D
FOREVER LEGO

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#11 Post autor: sekua »

Dzięki za recenzję. Szeloba robi wrażenie. Przestraszyłbym się, gdybym wszedł do pokoju, w którym wisi takiej wielkości klockowy pająk. Serio. Brrr...

(nienawidzę pajęczaków)

makar
Posty: 37
Rejestracja: 2011-10-17, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#12 Post autor: makar »

Dodał bym link do spisu części na Bricklinku: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=9470-1
oraz, że z całkiem nowych części są jeszcze

Obrazek
Bracket 1 x 2 - 1 x 2 http://www.bricklink.com/catalogItemIn.asp?P=99781&in=S

Obrazek
Dark Tan Wedge, Plate 3 x 2 http://www.bricklink.com/catalogItemIn. ... ID=69&ov=Y
"Na początek jedna uniwersalna rada - zrzynaj. Podpatruj. Kopiuj."

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#13 Post autor: Lord Vash »

Tą recenzją tylko zaostrzyłeś mój apetyt na ten zestaw :D
Co dziwne, bo też nie przepadam za stworzeniami, które nóg mają więcej niż 4.
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#14 Post autor: aditoma »

Wrrr...nie lubię jak ktoś zrzuca kiepskie foty na sprzęt...Masz Nokie 800 więc niegłupią zabawkę. Jak obiad nie wyjdzie to nikt nie zrzuca na patelnię. Jutro wrzucę fotki robione szkłem makro.

Zestaw dostałem na 6tego grudnia, fakt Szeloba powaliła mnie na kolana, chyba najładniejszy zestaw serii. Niesamowicie bawialna.
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
nuker
Posty: 57
Rejestracja: 2012-04-05, 19:31
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: nuker »

aditoma pisze:Wrrr...nie lubię jak ktoś zrzuca kiepskie foty na sprzęt...Masz Nokie 800 więc niegłupią zabawkę. Jak obiad nie wyjdzie to nikt nie zrzuca na patelnię. Jutro wrzucę fotki robione szkłem makro.

Zestaw dostałem na 6tego grudnia, fakt Szeloba powaliła mnie na kolana, chyba najładniejszy zestaw serii. Niesamowicie bawialna.
A ja nie lubię jak ktoś pitoli od rzeczy.
Napisałem, że mistrzem fotografii nie jestem.
Dobre aparaty wybaczają błędy marnym fotografom. Z bliskiej odległości Lumia nie łapie ostrości (aż się zrymowało). Tak jak słusznie zostało napisane, rozwiązaniem mojego problemu jest zrobienie zdjęć z dalszej odległości i wyrzucenie zbędnego tła co zapewne jutro uczynię.

Foty minifigów poprawione :)
Ostatnio zmieniony 2012-12-26, 11:38 przez nuker, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ