[MOC] Tow Van

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

[MOC] Tow Van

#1 Post autor: jerryp »

Nie jest to na pewno pełnoprawny MOC, raczej półmoc, ale jak już zbudowałem to postanowiłem zaprezentować. Zabudowa powstała na konkurs "YOU DESIGN IT, WE MAKE IT!". Finałowa dziesiątka już została wybrana jednak na razie link jest zepsuty więc trzeba poczekać aż naprawią. Jak widać znowu zbudowałem vana. Nie wiem skąd się to bierze ale ostatnio tylko taki typ nadwozia mi na przychodzi myśl.


Obrazek

Dane techniczne:
Układ jezdny: bazuje na podwoziu Crawlera. Przełożenie w zwolnicach zostało zmienione na 1:1 aby pojazd był trochę żwawszy
Wysokość nadwozia: 15 st (18 st ze spojelerem)
Szerokość nadwozia: 19 st ( 25 z lusterkami)
Długość nadwozia: 49 st
Funkcje dodatkowe: Manualnie otwierane drzwi boczne oraz tylne, hak holowniczy o regulowanej wysokości za pomocą silnika PF M i dwóch małych siłowników, wyciągarka napędzana także silnikiem PF M oraz przyczepka do holowania.

Podwozie Crawlera zostało nieznacznie dostosowanie do nowego typu nadwozia. Wieża IR została przeniesiona na dach, a właściwie poddasze, oryginale mocowanie wieży zostało wykorzystane do osadzenia ramienia odpowiedzialnego za unoszenia haka holowniczego oraz wyciągarki. Dodatkowo jak już wcześniej wspomniałem zmienione zostało przełożenie w zwolnicach dzięki czemu model trochę żwawiej się porusza. Przydało by się jeszcze usztywnić zawieszenie albo odchudzić trochę nadwozie gdyż taka masa powoduje lekkie kołysanie nadwozia ale zwolnienie lekarskie się skończyło. Więcej nie ma sensu pisać o tak prymitywnej konstrukcji. Zapraszam do oglądania zdjęć oraz filmu.

1. Galeria na stronie Lego

2. Galeria Brickshelf
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Więcej zdjęć dostępnych jest w galerii (już publiczna).

3. Jest tez oczywiście krotki filmik prezentujący działanie funkcji dodatkowych. Film nie jest najwyższej jakości, dodatkowo z powodu bardzo kiepskiego światła zmuszony zostałem do mocniejszego otworzenia przysłony stąd mała głębia ostrości, ale myślę że widać na nim o co chodzi.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K6lZK1oaMg4&hd=1[/youtube]

Dziękuję za cierpliwość.
Ostatnio zmieniony 2013-01-08, 19:28 przez jerryp, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Ciesze się, że podwozie Crawlera dobrze się przyjęło i stało się bazą do takich przeróbek, zawsze to ciekawiej ;)

Jetboy

#3 Post autor: Jetboy »

Powodzenia w konkursie!

VegaMax
Posty: 24
Rejestracja: 2012-10-05, 07:47
Lokalizacja: Małopolska
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: VegaMax »

Pierwsze skojarzenie: Drużyna A!
Film faktycznie dość ciasny przez co mało dynamiczny.

piotrpki
Posty: 54
Rejestracja: 2012-01-11, 20:16
Lokalizacja: warszawa

#5 Post autor: piotrpki »

i nie widać jak jeździ ;-( ze zmienionym przełożęniem

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

A to Twój ten van z drużyny A :) Widziałem go kiedyś w konkursie. Powiem szczerze, że zupełnie nie pasuje mi przyczepka do tego vana. Oczywiście też życzę powodzenia w konkursie
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#7 Post autor: solic »

Ładnie Ci to wyszło, bardzo proporcjonalne nadwozie. Bryła właśnie taka jak być powinna.
Myślę, że główną trudnością tego konkursu było to, że podwozie z 9398 jest strasznie wysokie i ciężko jest zrobić zabudowę, która postawiona na nim nie wygląda karykaturalnie.

Do tego kolorystycznie dobrze dobrane, osobiście nie przepadam za czarnym jako kolorem pierwszoplanowym, ale u Ciebie czarny przełamany czerwonym dobrze komponuje i tonuje zbytnią pstrokatość podwozia.

Przy okazji, działa już strona z dziesiątka finalistów. Niestety Twojej konstrukcji tam nie ma, mojej zresztą też (czego się spodziewałem).
Ale dla mnie rozczarowujące w tej dziesiątce jest to, że są prawie same pick-upy i hummeropodobne nadwozia. A były naprawdę ciekawe zgłoszenia różnych innych nadwozi, np. ciężarówek czy choćby traktora. Jakoś tak za bardzo pod amerykańskie gusta ten finał wypadł.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Jetboy

#8 Post autor: Jetboy »

Proponuje dodać Jerremu podtytuł "the VAN" :)

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#9 Post autor: Chrupek »

Jetboy pisze:Proponuje dodać Jerremu podtytuł "the VAN" :)
Brzmi trochę jak Dywan, więc raczej Jerry nie będzie zachwycony:)

Przyjemna konstrukcja. Pudełkowate, acz stylowe to nadwozie.
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#10 Post autor: legosamigos »

solic pisze: Ale dla mnie rozczarowujące w tej dziesiątce jest to, że są prawie same pick-upy i hummeropodobne nadwozia. A były naprawdę ciekawe zgłoszenia różnych innych nadwozi, np. ciężarówek czy choćby traktora. Jakoś tak za bardzo pod amerykańskie gusta ten finał wypadł.
No 1-na praca na bazie crawlera jest jako quad i powiem szczerze, że też fajnie wygląda.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#11 Post autor: jerryp »

VegaMax pisze:Pierwsze skojarzenie: Drużyna A!
Film faktycznie dość ciasny przez co mało dynamiczny.
Tym razem miało nie być drużyny A ale jak widać nie wyszło.
piotrpki pisze:i nie widać jak jeździ ;-( ze zmienionym przełożęniem
Niestety ale moje studio nie jest przygotowane na filmowanie. Cała akcja odbywała się na biurku bo tylko tam było w miarę dobre oświetlenie. Dodatkowo używałem obiektywu 50/1.8 na nie pełnej klatce z manualnym focusem więc nawet na biurku obiekt wyjeżdżał poza głębię ostrości. Jak w sobotę wstanę przed południem to spróbuje zrobić porównanie zanim model trafi do szufladek.
legosamigos pisze:A to Twój ten van z drużyny A :) Widziałem go kiedyś w konkursie. Powiem szczerze, że zupełnie nie pasuje mi przyczepka do tego vana. Oczywiście też życzę powodzenia w konkursie
Model miał mieć jakieś funkcje i tylko to mi przyszło do głowy, ale zgadzam się że bez przyczepki lepiej wygląda.

Solic, nie specjalnie liczyłem na finał. Zbudowałem ot tak bo byłem na zwolnieniu.
Jetboy pisze:Proponuje dodać Jerremu podtytuł "the VAN" :)
Na Van Man to może bym się jeszcze zgodził. Obiecuję już nie budować żadnych vanów.
legosamigos pisze:
solic pisze: Ale dla mnie rozczarowujące w tej dziesiątce jest to, że są prawie same pick-upy i hummeropodobne nadwozia. A były naprawdę ciekawe zgłoszenia różnych innych nadwozi, np. ciężarówek czy choćby traktora. Jakoś tak za bardzo pod amerykańskie gusta ten finał wypadł.
No 1-na praca na bazie crawlera jest jako quad i powiem szczerze, że też fajnie wygląda.
No właśnie nie bardzo nadążam za tymi ludźmi z lego. W opisie było że ma mieć jakąś funkcję, ma być możliwy do zbudowania z istniejących klocków w istniejących kolorach a do finałowej dziesiątki trafiły same "skorki" na crawlera a nawet modele w nieistniejących kolorach, niektóre nawet ładne.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#12 Post autor: 3dom »

jerryp pisze: Na Van Man to może bym się jeszcze zgodził. Obiecuję już nie budować żadnych vanów.
Niedobrze, liczyłem, że na TR zbudujesz The A Team vol. 3 ;)

Fajne nadwozie, jakby wyszedł taki zestaw miałby większe szanse u mnie na zakup niż Crawler.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ