8365 Tuneable Racer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

8365 Tuneable Racer

#1 Post autor: aditoma »

Obrazek


Dane techniczne
Seria: Racers
Rok premiery: 2003
Liczba klocków: 200
Spis cześć: Brickset, Bricklink, peeron
instrukcja: TU
cena: w momencie premiery US $69.99 więc przy kursie $ z 2003 roku ok 250zł (zapewne zestaw kosztował w Bolandzie 300zł), na alledrogo jedna sztuka i to niekompletna..., na BL: od 90zł do 200zł za MISB...ja kupiłem za...ale nie uprzedzajmy faktów...

WSTĘP

Są takie chwile w życiu AFOLa gdy spacerując ulicą dostrzeże w nowo otwartym sklepie, przez szybę na półce swoje ukochane logo TLG. AFOL stwierdziwszy, że na półce stoi jakiś zabytek klasy zero, zapyta od niechcenia o cenę, a gdy usłyszy "nie wiem, jestem w zastępstwie chyba 50 zł" to na ramieniu przysiada mu diabełek i mówi "bierz, bo zadzwoni do szefa". Pudełko wyglądało jakby widziało niejeden magazyn, więc poprosiłem panią o rozdarcie plomb i stwierdziłem że zestaw jest kompletny. Ba! On jest nieużywany!(woreczki nienaruszone). Opony miały biały nalot...nie wiem czemu.
Seria Racers nie jest w kręgu moich zainteresowań ale stwierdziłem, co mi tam, pudło wielkie i jest jakiś silnik. Oto on. Tuneable Racer.

PUDŁO I ZAWARTOŚĆ

Jak juz pisałem karton wiele zniesie, chwała TLG za to że nie oszczedzają na tym. Widać że w niejednym sklepie był(ilość starych metek zwieksza masę pudła o 10%), i że z niejednej półki spadł.

Obrazek

Widzimy autko w garażu, oraz to ze w zestawie są dodatkowe elementy silnika oraz koła.

Obrazek

Tył mocno wypłowiał, nadal jednak dostrzegamy, że mamy do zbudowania dwa modele z czego jeden przystosowany jest do wyścigów dragsterów (strefa T5 Racers) a drugi bardziej terenowo-miejski (T3).
Wnioski wysnuwam z mapki z tyłu. Nie znalazłem info w sieci.

Obrazek

Obrazek

Tu zaczyna sie robić ciekawie, bo dwa obrazki pokazują nam że słówko TUNEABLE (podatny na tuning) to nie dotyczy tylko dekoracji typu spojlery
jak w przypadku sąsiada i jego golfa II a faktycznych osiągów auta oraz zmiany charakterystyki silnika pomiedzy "mocą" a "momentem obrotowym".
Wiem że to duże uproszczenie ale chodzi o to że manipulując przy silniki można uzyskać albo charakterystkę pożadana dla dużego przyspieszenia,
albo dla lepszych osiągów w terenie.

Obrazek

Pod maską..ups pod pokrywą pudełka: 4 woreczki+ magiczne pudełko+4 felgi i opony luzem.
Na zdjęciu są inne klocki luzem bo naruszyłem niechcący niewinność jednego z nich. Instrukcja trochę większa od A4, 68stron.

Obrazek

W magicznym pudełku magiczny silnik, pokrywa silnika i trochę rur.

Obrazek

W większości są to unikaty dla tej serii (bloki silnika), lub tego zestawu (rury wydechowe i pokrywa zaworów)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Silnik to kolos zasilany trzema paluszkami.

Obrazek

Po dokładniejszych oględzinach widać iż w miejscach gdzie docelowo mają być wtykane rury są przyciski które sterują pracą silnika.
Widać to też gdy spojrzymy na układ pinów w wymiennych elementach "tuningowych" (patrz wyżej). Ergo: można tuningować używając zwykłych pinów, korzystając z nich jak ze zworek.

Obrazek

Pozostałe elementy to nieduża ilość liftrarmów, zębatek i paneli. Zwłaszcza te ostatnie przykuwają uwage gdyż w tym kolorze (MdOrange) pojawiły się tylko w tym zestawie.
Przykuwa też uwagę ilość pinów..ok 50, to jest 1/4 zestawu!!!


BUDUJEMY MODEL I

Obrazek

Obrazek

Tu widać świetnie system konstrukcji: przyłóż LA a potem 30 pinów, LA i 20 pinów...niby nic ALE po 1 to jest zabawka dla 8 latka...
a teraz wyobraźcie sobie tego 8 latka z ADHD...co gorsza budując wiedziałem co mnie czeka gdy będą chciał zbudować model alternatywny..eh.

Obrazek

Obrazek

Coś co ma udawać kabinę.

Obrazek

Spojler...wykorzystano 4 piny i klika axli...

Obrazek

Obrazek

Budow...składanie z axli i pinów dzioba.

Obrazek

Widać już bryłę.

Obrazek

Jak prawdziwy dragster posiada z tyłu zabezpieczenie przed podnoszeniem.

Obrazek

To co zostaje nam w łapkach po budowie (niech zgadnę do czego posłużą te inne zębatki...)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Model I w całej okazałości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kombinacje z blokiem i rurami.

>>>NASTĘPUJE 2 tygodniowa przerwa w pisaniu.....<<<

BUDUJEMY MODEL II

Nie miałem siły do zdjęć...
Pin za pinem, za piem pin a oni siedzieli i pili...

Obrazek

Tu widzimy że drugi model będzie miał charakter iście terenowy, zamiast przełożenia 1:1 jak w Dragsterze mamy 12:20

Obrazek

Jeszcze kilka fotek z pinami

Obrazek

Klocków zostało tyle że można zbudować rower

Obrazek

Oto nasz ...COŚ- nie wiem co to, chyba Monster Truck ale nie ma zawieszenia i nie skręca..i ma napęd na tył...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sQ_QTppQwnM[/youtube]

Podsumowując:

Nie ma sensu dukać czy warto mieć ten zestaw, bo nie jest dostępny, nowy kosztuje majątek. Zapaleńcy po niego sięgną, reszta oleje. Zwłaszcza że klocki tu są de facto dodatkiem do silnika.(pisałem już o pinach?)
Silnik...uznać go trzeba za niebywałą ciekawostkę, zwłaszcza elementy tuningujące, ale jest to zabawka, myślę że gdybym był parę lat młodszy to robiłoby to ogromne wrażenie że zmieniając rury silnik działa inaczej...jednak silniki pracuje w jedną stronę...nie ma skrętu...już widzę jak po włączeniu Dragstera na największej mocy..na asfalcie dziecko goni go...aż się skończy droga...albo baterie;)
Rozumiem czemu teraz Racers są na gumkę;)

Sam myślałem o zastosowaniu go w MOCach typu dźwig, lub modelu (moim ukochanym) 7632...ale jestem Kolekcjonerem...i edytowanie zestawów to nie moja branża;)

Na koniec napiszę krótką uwagę: chętnie oddam ten zestaw w dobre ręce (fan serii, ktoś kto sensownie wykorzysta silnik - jak chcesz to sprzedać za 5 min a BL to idź gdzie indziej), za tyle za ile kupiłem czyli 50zł plus przesyłka..kasę obiecuję przeznaczyć na 79000;) lub coś innego związanego z LOTRem lub Hobbitem;)
Ostatnio zmieniony 2013-02-05, 16:13 przez aditoma, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Fajne zdjęcia, coś w nich jest, że mi się podobają.
A sam zestaw hmm... taki "nielegowy" mocno dla mnie, z racji tego że "szkielet" jest jednym wielkim klocek obudowanym małą ilością klocków, przez co traci klimat.
No ale to Racer, to ma jeździć :)

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#3 Post autor: Tranzystor »

Jak byłem mały to oglądałem go w katalogu i zastanawiałem się jak to działa, a teraz wiem. Dzięki.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Jantin »

aditoma pisze:dostrzegamy, że mamy do zbudowania dwa modele z czego jeden przystosowany jest do wyścigów dragsterów (strefa T5 Racers) a drugi bardziej terenowo-miejski (T3).
Wnioski wysnuwam z mapki z tyłu. Nie znalazłem info w sieci.
Ech, The Drome, miało to fantastyczny klimat, ciekawe, czy w Legolandzie jest jeszcze film 4D z tego "uniwersum"... :D Wnioski wysuwasz właściwe, w tamtej serii Racers chodziło o to, że wyścigi odbywają się na ogromnej arenie podzielonej na kilka sekcji z różnymi środowiskami i trzeba się było "wyrabiać" pojazdami w różnych warunkach. Całym biznesem kręcił jakiś lord Eccleston czy inny tajemniczy villain, który koniecznie próbował 'upupić' głównego bohatera dzięki temu, że wszystkie przeszkody, skały, spowalniacze etc można było na arenie zdalnie przesuwać. Historyjka była w sumie tylko w komiksach, których pochodzenia nie pamiętam (w Kaczorze Donaldzie chyba kiedyś były, ale nie dam nic sobie uciąć), a w klockach było kilka teamów w różnych kolorach, pełny wybór krajobrazów i naciągane napędy o różnych "biegach". Do tego gierki on-line na lego.com i pełna radość i immersja, kiedyś to były czasy.... :D

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#5 Post autor: aditoma »

Uzupełniono o film;)
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Czad! Dla dzieciaków taki zestaw pewnie byłby niesamowitą frajdą. Sprawdzałeś co się stanie jak wsadzisz piny we wszystkie dziurki?

Też czasami wchodzę do małych, pozornie zapomnianych sklepów z zabawkami licząc na tego typu okazję ale jeszcze nie udało mi się nic trafić w dobrej cenie.
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#7 Post autor: aditoma »

Sprawdzałem..silnik dostaje kręćka;) albo się trzeba bawić tak albo tak;)
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

Ciekawe ustrojstwo - będąc szczerym, to nawet nie miałem pojęcia, że TLG wypuściło kiedyś takie "cuś". Sama idea działania nie jest zła, ale jak na dłoni widać, że przydałoby się tutaj jeszcze zdalne sterowanie.
Mimo wszystko, nie jest to absolutnie zestaw dla mnie.

Recenzja całkiem przyjemna w odbiorze, choć fotki chyba troszkę za ciemne ;^)

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

Re: 8365 Tuneable Racer

#9 Post autor: aditoma »

Bua pisze:
aditoma pisze:spojżymy
To boli.
Kajam się, poprawiłem.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#10 Post autor: bacon »

A poradnika foto jak nie było tak nie ma...

ODPOWIEDZ