szukam dobrej duszy która pomogłaby mi "narysować"

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

szukam dobrej duszy która pomogłaby mi "narysować"

#1 Post autor: judam »

Buduję model z lego dla ojca na urodziny jest to motocykl Honda Shadow którym jeździ. Buduję go ze zdjęcia i już 30 % mam gotowe. Chciałbym jednak dać mu go w częściach tak aby sam sobie go zbudował. Dlatego też chciałbym go "narysować" i zrobić mu instrukcje. Ale nigdy nie "rysowałem" żadnego modelu.
Dlatego też

Szukam osoby która wyjaśniłaby mi podstawy obsługi programu MLCad lub innego programu z którego mógłbym zrobić wirtualny model i zrobić do niego instrukcję. W godzinach dziennych lub wieczornych, na gg lub TeamViewer.
kontakt gg 169909 lub pw

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#2 Post autor: Szerszen »

judam, wydaje mi się, że najprostszy będize do tego mimo wszystko LDD:
http://ldd.lego.com/

O ile w motocyklu nie masz "niedozwolonych" połączeń, to potem możesz nawet wygenerować instrukcję składania.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#3 Post autor: judam »

no tak w ldd sie kiedys bawilem więc pewnie dam sobie rade. Poczytam i bedę próbował, jak bym czegoś nie wiedział to pozwolę sobie tutaj zapytać.
Zapraszam do mojego sklepu. JuDam Store www.bricks.love

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#4 Post autor: Jerac »

Jeśli chcesz robić instrukcję, zapomnij o ldd. Owszem, składa się łatwo, ale instrukcji nie zrobisz w inny sposób, niż przygotowując osobny model na każdy krok.

Niestety pozostaje Ci mlcad i lpub, a dlaczego niestety to się dowiesz jak tylko zaczniesz z nim pracować... natomiast plusem jest to że przy odpowiednio przygotowanym modelu instrukcja zrobi się sama.

ODPOWIEDZ