Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Kamienica kopenhaska
Autor Wiadomość
maciejer 
lunapark

Wpisy: 387
Wysłany: 2013-02-10, 15:36   [MOC] Kamienica kopenhaska

Dobry.
Zanim wyjedziemy do Kopenhagi na Lego World wypada pokazać, co zabieramy. Lunapark już znacie, spakowany w kartonach czeka w kącie. Organizatorzy wystawy dodatkowo zażyczyli sobie 3 kamieniczki. Crises swoją galerię pokazał, Axel chwilowo przebywa za granicą, może jeszcze zdąży swoją obfotografować.

A moja jest taka, front i tył:

Przepis był prosty, wziąłem moje ulubione bricki z lwem, przejrzałem zapasy z kilku poprzednich BOP'ów, dołożyłem 200 bricków SandBlue 1x4 i 1x6 i wyszło jak widać.

Co tu napisać? Rynna to wężyk pneumatyczny, firanki to siatka z bramek z serii sports.

Galeria na BrickShelf

PS. Tak, pamiętam, że Zenek miał odśnieżać a nie zamiatać i był zaspany a nie zamroczony, ale to przecież detale.

bacon 
Adminus Emeritus
Master of Disaster

Wpisy: 1510
Wysłany: 2013-02-10, 16:07   

Kolumny, lwy i balkony robią fenomenalne wrażenie. Tył celowo jest w białym zamiast w tan czy zabrakło klocków? :)

markervip 
inż.

Wpisy: 65
Wysłany: 2013-02-10, 16:38   

Nie ma komina !!

blizzard 
niepoprawny mercedesiarz

Wpisy: 805
Wysłany: 2013-02-10, 17:16   

bacon napisał/a:
Tył celowo jest w białym zamiast w tan czy zabrakło klocków? :)

Z przodu jest ulica, wykończenie się przybrudziło od szarości dnia i spalin.

Nox
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-10, 17:29   

Bardzo ładna, skromna kamienica. Fajnie dobrane figurki, szczególnie z tyłu. Od frontu rozgrywa się dramat! Dzieciak na balkonie powinien mieć wiaderko albo konewkę, ma taką niecną minę. Brakuje mi tylko klasycznej "okiennej babci", obserwującej życie na ulicy.

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3287
Wysłany: 2013-02-10, 17:42   

Widzę, że masz natłok pracy jeszcze przed samym wyjazdem do Kopenhagi. Bardzo ładna i schludna kamienica. Jakich klocków użyłeś do kolumn? Na bocznej ścianie u góry jest ciemniejsze tło. Wstawiłeś tam inny kolor klocków czy jakoś tak światło dziwnie pada?

Jetboy
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-10, 19:30   

Front świetny. Tył niezły, ale nie wiem czy nie było by ciekawiej ten balkon na pierwszym piętrze zrobić.

maciejer 
lunapark

Wysłany: 2013-02-10, 19:40   

Komin - tego, no, bezprzewodowy jest.
Zapomniałem...

Co do dwóch kolorów obu stron. Nie musi być przecież tak samo. Zbudowałem z tego, co mialem w domu.

Kolumny to bricki karbowane. Kolor z frontu beż, z tyłu - biały. Różnica kolorów to musi być cień.

Jetboy - no właśnie, balkon na środku byłby fajniejszy. Teraz już nie zmienię, bo całość zostala zapakowana i dołączyła do Lunaparku.

Hezar 

Wpisy: 933
Wysłany: 2013-02-10, 23:36   

Bardzo przyjemny dla oka budyneczek, choć tył troszkę jakby za mało urozmaicony, w stosunku do części frontowej. Może wrażenie to mogłoby zmienić usunięcie tych wypustek z oknami, właśnie w tylnej części dachowej? No ale skoro już spakowany... ;^)

misiek 
Ojciec Steampunkiush

Wpisy: 421
Wysłany: 2013-02-11, 00:01   

Bardzo ładny domek Maćku :)

Lubie takie zestawienia kolorów, podobne do mojej kamienicy z Gdańska :)

VanKrawiec 
Niekwestionowany lider niczego

Wpisy: 34
Wysłany: 2013-02-11, 16:32   

Pomyślałby kto... Połączenie niebieskiego z czerwonym zawsze wydawało mi się dziwnym połączeniem, ale o połączeniu sand blue i dark red oczywiście nie pomyślałem. Okazuje się, że jest bardzo przyjazne dla oka.
Kamieniczka fajna, jedyne co mi nie pasuje to wiranka z siatki, gdyż (nie wiedzieć czemu) kojarzy mi się z drucianą siatką na ogrodzenie.
Podoba mi się sand greenowe wstawki na 'tylnym' chodniku, no i oczywiście autochtoni badający złożoność pobliskiego świata i jeszcze bliższych trunków.
O ile w naszych szerokościach geograficznych widok taki jest dosyć częsty i w granicznych przypadkach nawet brakuje miejsca na 'podwórzu' dla kolejnych mene... badaczy, to ciekawe czy w kopenhaskich zaułkach też można się natknąć na takie obrazy.

maciejer 
lunapark

Wysłany: 2013-02-12, 08:51   

Misiek - Twoja to zdaje się ta w środku:
http://www.brickshelf.com...SK/d11_0230.jpg
Trochę się różnią :)
Co do urozmaicania, jakoś nie mam do tego serca.
Jeszcze nie wiem, czy po wystawię ją rozmontuję, bo w sumie nie potrzeba mi z niej "budulca", więc jak będzie potrzeba może się jeszcze gdzieś przydać.

VanKrawiec napisał/a:
Połączenie niebieskiego z czerwonym zawsze wydawało mi się dziwnym połączeniem, ale o połączeniu sand blue i dark red oczywiście nie pomyślałem. Okazuje się, że jest bardzo przyjazne dla oka.

Piaskowe to moje ulubione kolory. Szkoda, że SandRed zanikł (Misterzumbi, nie daj sę prosić, odkop ten kolor).
Co do badaczy - mam nadizeję, że cenzury na wystawie tym razem nie będzie i nie będę musiał zwinąć tych butelek.

Toltomeja 
VIP

Wpisy: 491
Wysłany: 2013-02-12, 15:48   

Piękna. Ten kolor jest naprawdę trafiony. Powiem Ci, że strona z białymi kolumnami dużo lepiej się komponuje. Po tej tanowej też przydałby się jakiś biały akcent. I podoba mi się podmurówka dark tan.

windsor
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-23, 16:26   

Praca rewelacja!!! Tylko skoro to "Kamienica kopenhaska" to brakuje mi przynajmniej dwóch rowerów... oj te mieszkanie w Danii sprało mi mózg w tej dziedzinie ;)

Jetboy
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-25, 17:26   

windsor napisał/a:
Praca rewelacja!!! Tylko skoro to "Kamienica kopenhaska" to brakuje mi przynajmniej dwóch rowerów... oj te mieszkanie w Danii sprało mi mózg w tej dziedzinie ;)

Ona jest Kopenhaska bo została zrobiona na wystawę w Kopenhadze - niekoniecznie że w tym miejscu stoi :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu