9494 Anakin's Jedi Interceptor

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szykowny

9494 Anakin's Jedi Interceptor

#1 Post autor: Szykowny »

Obrazek

Recenzja 9494 Anakin's Jedi Interceptor

Dane techniczne
Seria: Star Wars Episode III: Revenge of the Sith
Rok produkcji: 2012
Waga zestawu (brutto):
Liczba klocków: 300
Liczba figurek: 5: Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Nute Gunray, Security Battle Droid, R2-D2
Spis cześci: INV
Cena: LegoShop 179,99zł MSRP: 39,99$, Polskie sklepy: 219 PLN, Allegro: od 99 do 180 zł

Brickset


Doczekaliśmy się wreszcie zestawu nawiązującego do jednej z bardziej epickich scen jakie stworzyła amerykańska kinematografia- pojedynku Anakina i Obi-Wana na Mustafar. Niezmiernie ucieszyły mnie zapowiedzi tego zestawu, nowych odsłon figurek i świetnego myśliwca. Nie zawiodłem się kupijąc ten zestaw. Cieszy mnie także to, że jest on niejako uzupełnieniem dla zestawu Emperor's Palpatine Shuttle, którego rezencję także miałem okazję skreslić. Teraz do rzeczy.

Opakowanie i instrukcja

Słowem wstępu napiszę, że zdjęć pudełka ani woreczków z klockami nie zamieszczam. Recenza została napisana jakiś czas po zakupie zestawu i zwyczajnie woreczków się pozbyłem a pudełko znajduje się poza obecnym miejscem pobytu;D Mam nadzieję, że mi to wybaczycie. Pozostawiam wam skromny opis.

Pudełko kartonowe, błyszczące, rozsądnych rozmiarów 38 cm (szer.) x 5 cm (gł.) x 26,5 cm (wys.), otwierane z boku. Boki standardowo zawierają informacje o pochodzeniu, adresy, zdjęcia figurek itp. Front pudełka zdobi tradycyjnie logo firmy LEGO, nowe logo serii "Star Wars" z Darthem Maulem oraz zdjęcie całości zestawu.

Instrukcja to 68 stron numerowanych. Książeczka formatu 12,5cm x 20cm.

Obrazek

Przykładowe strony:

Co z czego:

Obrazek

Kokpit:

Obrazek

Spis części:

Obrazek

Klocki

Pudełko zawiera cztery woreczki z klockami, instrukcję i arkusik z nakleikami wrzucony od tak sobie do środka. Do ciekawych elementów w tym zestawie zaliczam elementy kokpitu typu "jajo" i przód (oba zadrukowane bez naklejek) i płomienie. Zdjęcia pomijam, gdyż wszystko widać na dalej zamieszczonych zdjęciach.

Figurki

Zestaw poszerza naszą kolekcję figurek aż o 5 sztuk. Trzy z nich to zupelnie nowe odsłony znanych już nam bohaterów. Obi-Wan i Anakin posiadają obustronnie zadrukowane torsy i główki. Nute Gunray tylko tors ma podwójnie drukowany.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Anakin's Interceptor

Zgrabnie wykonany statek, ładna kolorystyka. Wszystko byłoby idealne gdyby nie przedna część kokpitu przyczepiona "na słowo daję". Kokpit na szczęście jest zadrukowany bo nie wyobrażam sobie naklejać na to "jajo" nakleiki.

Kilka fotek modułów z jakich składa się statek.

Obrazek

Widok z boku bez jednego skrzydła. Dokładnie widać bryłę kokpitu oraz silniki.

Obrazek

Statek od spodu. Proszę zwrócić uwagę na zamontowane rakiety pod jednym ze skrzydeł.

Obrazek

Otwarty kokpit, widać także mocowanie przedniej szybki "na słowo daję".

Obrazek

Jedno skrzydło w kawałkach.

Obrazek

Zbliżenie na skrzydło i działka od wewnętrznej strony.

Obrazek

Całość.

Obrazek


Pojedynek na Mustafar

Epicka scena, od samego oglądania robi się ciepło. W zestawie dostajemy dwa roboty pracujące nad rzeką lawy na Mustafar. Niezmiernie mi się to podoba. Każdy z robotów zaopatrzony jest w podstawkę imitującą lawę, płomienie i te sprawy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

O ile latająca platforma nie jest zbyt ekscytująca to robot, na którym stoi Anakin jest całkiem pomysłowo zbudowany. Prosty i nieskomplikowany a wyszło całkiem ciekawie.

Jeszcze dla porządku rzeczy wszystko razem ściśnięte na jednej fotce. Plączące się koło nóg Obi-Wana elementy to pozostałościu po budowie.

Obrazek

Podsumowanie

Obozwiązkowy zestaw dla każego fana Star Wars. Świetne figurki, zestaw bawialny na 100%. Można polatać myśliwcem, wykonać rozkaz zgładzenia chociaż jednego z przywódców separatystów a potem stoczyć pojdynek nad rzeką lawy. Dodano także sporo zapasowych cześci co mnie miło zaskoczyło.

P.S. mam nadzieję, że niczyje uczucia nie zostały obrażone tą recenzją, wszystkie braki zostaną w miarę możliwości uzupełnione.
Ostatnio zmieniony 2012-02-01, 12:17 przez Szykowny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Nie podoba mi się ten zestaw.
Na zdjęciu z rakietkami, o których wspomniałeś, widać że spód statku jest złożony tak sobie,a przez to całość wydaje mi się nazbyt łatwa do rozpadnięcia się. Od spodu, to taki zlepek klocków ;x
Fajne jest za to jajo-kula pilota.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Zastanawiałem się kiedyś co by było gdyby LEGO wypuściło kiedyś ten sam zestaw w kilku kolorach, co pozwoliłoby na powiększanie kolekcji o wiele kolorów.

Podobną myśl mają chyba projektanci zestawów SW, bo to już czwarty taki statek...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wiem że się różnią detalami, ale ile można? Czemu nie mogą takiego myku kolorystycznego zrobić z jakimś fajnym Creatorem? :)

Pojedynek Anakina z Obi-Wanem też nie jest nowym pomysłem w zestawach LEGO, chociaż to co tutaj widać jest bardzo skromne w porównaniu z zestawem z 2005 roku, Ultimate Lightsaber Duel.
Obrazek

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#4 Post autor: V1 »

Miałem żółty. Nie w zestawie, poskładałem go klocek po klocku dla Olafa, bo strasznie chciał. To jeden z ulubionych jego pojazdów, już 2 lata stoi/lata nierozbierany.
Model jest wspaniały. Otwierana kabina, skrzydła o zmiennym wzniosie, ruchome stateczniki na końcach skrzydeł, chowane trzypunktowe podwozie, w kabinie sporo miejsca, żeby schować/przyczepić różne drobiazgi.
Ma piękny kształt, w dużej mierze dzięki opływowej osłonie kabiny.
Jest mocny, nic mu nie odpada. Bez obaw można go wziąć za cokolwiek w rękę i 'polatać' po pokoju.

Ale wygląda na to, że Lego zrobiło z tymi myśliwcami krok do tyłu. Żółty, czerwony i niebieski mają normalne, składane podwozie, zaś opisywany w niniejszej recenzji zielony - jakieś kaleczne, grube wypustki zamiast podwozia!

Nawiasem mówiąc żółty występuje w dwóch różnych zestawach:

[ 7256 ] [ 7283 ]
(w 7283 wraz z czerwonym)
Ostatnio zmieniony 2012-01-31, 17:04 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

M_longer pisze: Podobną myśl mają chyba projektanci zestawów SW, bo to już czwarty taki statek...
To jeszcze nic, Jedi Starfighterów namnożyło nam się jeszcze więcej, w końcu prawie każdy miał swojego ;)

[ Obi Wan ] [ Anakin ] [ Ashoka ] [ Mace Windu ] [ Plo Koon ]

Obawiam się, że w obu przypadkach ciąg dalszy nastąpi.

Zestaw podoba mi się. Od dawna mam ochotę sprawić sobie jakiś myśliwiec z SW ot tak, żeby stał na półce, ale na przeszkodzie stają albo inne legowe wydatki albo brak stosownego zestawu w ofercie. Np. ten byłbym niezłym kandydatem gdyby nie zbędne w moim odczuciu figurki i platformy podbijające cenę.
Ostatnio zmieniony 2012-01-31, 16:59 przez 3dom, łącznie zmieniany 2 razy.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Szykowny

#6 Post autor: Szykowny »

Na zdjęciu z rakietkami, o których wspomniałeś, widać że spód statku jest złożony tak sobie,a przez to całość wydaje mi się nazbyt łatwa do rozpadnięcia się.
To może tak wyglądać, w rzeczywistości tym skrzydłem można zabić;D Jest dość solidne.

W tym zestawie położono nacisk na inną scenę walki Anakina i Obi-Wana i rzeczywiście może wypadać skromnie w porównaniu z wcześniejszą odsłoną pojedynku.
Ostatnio zmieniony 2012-01-31, 22:13 przez Szykowny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#7 Post autor: Aeryn »

Czekałem, aż ktoś w końcu zrecenzuje 9494 i się doczekałem!
Myślałem nad zakupem tego zestawu, ale w końcu kupiłem tylko samego wicekróla. Coś jest w tym zestawie, co w pewien sposób mnie zniechęca do zakupu. Starfighter wydaje się mało stabilny no i nie pasują mi tam naklejki, nie lubię naklejek. Figurki upchnięto na siłę, by podbić cenę. Klocków w nim wiele nie ma, no i elementy są raczej mało przydatne wg mnie.
Rozważyłem wszystkie za i przeciw i w końcu go nie kupiłem.
Podsumowując: dzięki Ci Szykowny za recenzję, pewnie nie tylko ja na nią czekałem. Napisana jest dobrze, zdjęcia pokazują to co trzeba, jest parę słabszych momentów, co do których mógłbym się przyczepić, ale dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Przytulania nie zrobię tego! :D
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#8 Post autor: GrublukTheGrim »

Mam ten zestaw, jak również jego pierwszą wersję z 2005 roku (7256).
Wszystko tutaj mi się podoba, a dodatkowo teraz na skrzydle statku mocujemy całego R2, a nie tylko jego główkę.
Recenzja fajna, dzięki. ;-)

Ps. Po prostu uwielbiam Jedi Starfightery z III epizodu, co ja poradzę?

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: Darkelmo »

Fajna recenzja i dzięki niej podjąłem decyzję bo zastanawiałem się czy kupić cały zestaw czy tylko figurkę Nute Gunray"a a teraz już wiem:P

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 46
Rejestracja: 2011-01-06, 00:13
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Smok

 

#10 Post autor: Smok »

Z jednej strony otrzymujemy jeden z najładniejszych gwiezdno wojennych starfighterów. Do tego dochodzą świetne figurki Obi-Wana i Nute Gunray'a.
Niestety, wspomniany wcześniej myśliwiec bardziej przypomina powiększony dodatek dla kolejnych minifigów. Co prawda jest to zmorą większej części najnowszych zestawów z Gwiezdnych Wojen. Jednak w innych przypadkach poziom figurek jest zrównoważony. Natomiast w 9494 otrzymujemy całkowicie niepotrzebnego droida (bardziej przydatnym i interesującym wydawałby się kolejny przedstawiciel Separatystów) i średnio udaną figurkę Anakina.
Mimo wszystko można ten zestaw uznać za udany.
Szykowny pisze:Spis cześci: jeszcze nie ma
;-)

Awatar użytkownika
ziemba89
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-23, 22:32
Lokalizacja: SOPOT/PŁOCK
brickshelf: ziemba1989
Kontakt:

 

#11 Post autor: ziemba89 »

Według mojego skromnego zdania zestaw jest tak na cztery z plusem,może dla tego że przeważnie kupuje same figurki.Miałem zamiar nawet kupić cały zestaw ale stwierdziłem że są inne zestawy na ten rok które przykuły moją większą uwagę aby zacząć na nie zbierać ;] -Jabba's Pallace.A co do recenzji jak najbardziej na poziomie ;]
ziemba89 MANIAK MINIFIGÓW ;]

Daedagor

#12 Post autor: Daedagor »

Nie ukrywam, że już od lat czekałem, aż Lego wyda właśnie ten myśliwiec i w końcu się doczekałem. Ten zielony wygląda kapitalnie i po prostu MUSZĘ TO MIEĆ. Ale nie o tym. Mam jedno czy dwa pytania:

Mianowicie czy jest możliwość lekkiego przebudowania go tak, by miał on wysuwane podwozia tak jak miały to podobne myśliwce w poprzednich latach? Czy trzeba po prostu zbudować go według instrukcji z poprzednich lat, tyle że wykorzystując części z tego zestawu? Bo nie ukrywam, że te myśliwce z podwoziami wyglądały z nim naprawdę filmowo i realistycznie. Te wypustki to po prostu jakaś kpina według mnie jest.

Akar_Zaephyr

#13 Post autor: Akar_Zaephyr »

Jako dzieciak nigdy nie lubiłem złego Dartha Vadera.
Wystarczyło jednak obejrzeć film gdzie Anakin walczył z Obim (zapomniałem który to był :P) i nagle stał się moją ulubioną postacią. Tragiczną, bo jego chęć ochrony ukochanej osoby została wykorzystana przeciw niemu, stał się pionkiem w rękach większego zła. Któż z nas nie poświęciłby wszystkiego by ocalić ukochaną osobę?

Z tego powodu ten zestaw trafia na moją listę "must have". Nie ze względu na statek ale na mini-scenkę walki Anakina z Obim która była symbolicznym momentem końca Anakina i początku Dartha Vadera.

Super recka :)

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#14 Post autor: Piterko »

To i ja odkopię, jako, że posiasdam ludziki z tego zestawu... jak i tamten duel ze świecącymi figurkami.
Główną zmianą na przestrzeni lat było podejście do samej mimiki oraz akuratnych fryzur. Stąd też Anakin z 3 epizodu nie ma już dziewczęcej fryzury do barków (a może ot już nie tylko dziewczęca? Wszak używa jej np. książę z kingdomsowego kalendarza? xD) a porządną, zmierzwioną fryzurę a'la lata 70te i Luke. Wspomniałem o mimice - oczywiste wyszczerzone ząbki, mrok wypływający z Anakina i nie wiem...ta poważna przypomina mi bardziej palpatine'a. Ach no i jeden problem...
Stary anakin nie miał może takiej ekspresji ale jak miał mieć bliznę to ją miał. U tego nowego i mrocznego nie jestem w stanie jej dobrze dostrzec. Sytuacja odwrotna u Obiego bo on ma wszystko - jak nie podbródek w młodej wersji tak tutaj kropka na czole. Patrzyłem film, wywiady pomiędzy i - szok - Ewan naprawdę miał tam porządny pieprzyk :D Ale to taki ogromny, przypudrowany. Dopiero gapiąc się na ludziki człowiek to zauważa.
Trochę mnie wkurza fakt, że tors anakina jest taki dosyć ciemny. Nie wiem, zdjęcia tego nie oddadzą bo pod światło wszystkie kontury widać ale tak to Ani jest dosyć ciemny. Żaden lapsus, pomyłka czy coś, po prostu lekko mnie to drażni.Jasne elementy widać jak na dłoni a ciemne czasem się zlewają.

Dla samych ludzików warto, bo to pierwszy obi i ani nie clonewarsowy z 3 epizodu w nowej odsłonie. Szkoda, że nie dano kenobiemu kapturka tak jak w wersji z 2005, jednak nie ma co płakać. Dobry upgrade.
Ale i tak...byłbym ciekaw jakby wyglądali gdyby dano im żółtą skórę.

Szykowny

#15 Post autor: Szykowny »

Z tymi nowymi wersjami starych ludzików to w ogóle jest zabawna sprawa. Ten nowy Anakin z rzeczonego zestawu ma już "ulepszone ubranie" i nie jest do końca "kompatybilny" z poparzonym i sfatygowanym Anakinem zestawu 8096 Palpatine's Shuttle , a oba zestawy ze sobą korespondują bo jak wiemy obrażenia Anakina są wynikiem pojedynku na Mustafar.

A biedy Czubaka od lat taki sam podczas, gdy niektóre ludziki co zestaw to inne. Mam już chyba z 3 wersje C-3PO, nie wiadomo ile Hana Solo i Luka i mógłbym tak wymieniać w nieskończoność bo starwarsowe figurki najczęściej są modyfikowane. Tylko ten biedy Czubaka...

ODPOWIEDZ