[MOC] Jakowlew Jak-1

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jetboy

#16 Post autor: Jetboy »

Chyba najbardziej mi się podoba ze wszystkich twoich samolotów.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#17 Post autor: PatrykZ »

Dopisuję się do słów Jetboya obydwiema rękami. Choć i poprzednie Twoje maszyny to też mistrzostwo świata.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Orr
Posty: 7
Rejestracja: 2013-03-14, 10:11
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Orr »

Gratuluję Jaka! :) Z pewnym opóźnieniem, ale ostatnio zajmowałem się projektowaniem i testowaniem swoich pomysłów i mało zaglądałem na forum.

Nie jestem specem od lotnictwa ale jako "militarysta" z wielką przyjemnością oglądam wszelaki sprzęt bojowy "wyprodukowany" z klocków. :) Samolot naprawdę robi wrażenie. Proszę o więcej!

Skąd się bierze klocki w tag egzotycznym kolorze? Chyba jeszcze takich nie widziałem (nie to, żebym jakoś wiele widział jak dotąd ;)).

Pozdrawiam
Orr

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#19 Post autor: V1 »

Wszystkie Jaki, ale najbardziej Jak-3, oraz MiG-3 to dla mnie najpiękniejsze myśliwce pod względem kształtu. Żaden Spitfire, ani Mustang nie ma tak harmonijnych kształtów.

Ale ten model nie podoba mi się. Trochę mu brakuje do Jaka.
Najsłabiej z Twoich modeli wygląda Dromader i ten.
Na zdjęciu od góry wygląda jak Jak jak się zmruży oczy, bo wtedy nie widać paru rzeczy i paru kształtów.
Przydałoby się jeszcze nad nim posiedzieć, żeby zachwycił.

Garb za kabiną słabo wygląda. Te podłużne, skośne na 3 strony klocki tutaj się nie sprawdzają. Powinno być bardziej 'czubato', kadłub powinien się zwężać ku górze.
Kafle przykrywające study na szczycie tego garbu jeszcze pogarszają sprawę.
Od spodu kadłuba w tylnej części dałeś taki sam klocek - też tam nie pasuje, psuje kształt.
Cała ta tylna część kadłuba od kabiny do usterzenia nadaje się do wymiany. Psuje płynną, harmonijną linię kształtu kadłuba. Słabo wygląda też szczelina między kadłubem a wlotem powietrza.
Wlot powietrza pod silnikiem powinien być 'uśmieszkiem', trzeba go inaczej zbudować. Wlot pod skrzydłami powinien być szerszy.
U Ciebie kadłub wystaje jeszcze poniżej skrzydeł, a tymczasem kadłub w Jakach nie wystawał poniżej płata, miały tak jak w typowych dolnopłatach - skrzydła się schodziły w jedną, płaską powierzchnię.
Przez te rzeczy kształt kadłuba zupełnie się rozjeżdża i nie wygląda tak, jak powinien.
Brakuje mi tu wzniosu skrzydeł. Widzę, że próbowałeś zrobić schodkami, ale to niedobrze wygląda.
Przednia część osłony kabiny nie wygląda jak z Jaka-1, bardziej jak z Jaka-3. 1,7, i 9 miały ją ożebrowaną. Brakuje trzeciej, ostatniej przeszklonej części. Naklejkami coś byś wykombinował:) Za to nie wiem dlaczego dałeś nad pilotem jeden podłużny pasek pośrodku - powinny być 2 po bokach.

Podoba mi się usterzenie - wygląda tak, jak w Jakach powinno wyglądać, kształt skrzydeł i proporcje poszczególnych podzespołów samolotu.
I kształt w widoku z góry.
Wydechy są mniej więcej w porządku, tyle że niepotrzebnie mają te dziury na wylot. Wykombinowałbyś jakieś bardziej podłużne i wychodzące z kadłuba, a nie przelotowe.

Przydałyby się wskaźniki paliwa na skrzydłach, trochę bardziej szczegółowe podwozie (może dałoby radę zaznaczyć, że sa tam dwie osobne, nachodzące na siebie pokrywy?), może wskaźniki otwarcia podwozia, rurka Pitota, plasterek flexa w kołpaku jako wylot lufy, bo on w ogóle nie ma zaznaczonego uzbrojenia.
Chociaż naklejką można by zaznaczyć wlot powietrza w lewym skrzydle.
Śmigło jest za małe. Chyba lepiej by wyglądał patent z Zero albo nie wiem co.

Aha - co to za jasnoszary klocek jest mocowaniem śmigła? Nie dałoby się tam dopasować nic ciemnozielonego? Ostatecznie czarnego?


Posiedź Mrutek nad nim prosżę, dopracuj go !

2 h z czego popadnie i 1h wymiana klocków
Hmmm....
Ostatnio zmieniony 2013-03-27, 04:57 przez V1, łącznie zmieniany 4 razy.
\/1 ______________

Mrutek

#20 Post autor: Mrutek »

V1 pisze:Cytat:
2 h z czego popadnie i 1h wymiana klocków

Hmmm....
No co? Nawet nie ukrywam, że potraktowałem go bardzo lajtowo, jak coś co powstało z resztek i zostało wrzucone jako zapchajdziura na forum:)

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#21 Post autor: Kruk »

legosamigos pisze:Fajnie by było "ożywić" te Twoje modele, jakiś silniczek do nich zamontować i zrobić zdalnie sterowane :)

Dokładnie, jakby w lego było możliwe modele latające na sterowanie to byłoby cudownie. Model jest świetny i klimatyczny, ten kolor i gryzące się czerwony dodaje uroku. Jak dla mnie jest bomba.
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Jetboy

#22 Post autor: Jetboy »

legosamigos pisze:Fajnie by było "ożywić" te Twoje modele, jakiś silniczek do nich zamontować i zrobić zdalnie sterowane :)
Tak, i zlikwidować głód i wojny na świecie też by było fajnie...

Mrutek

#23 Post autor: Mrutek »

Jetboy pisze:
legosamigos pisze:Fajnie by było "ożywić" te Twoje modele, jakiś silniczek do nich zamontować i zrobić zdalnie sterowane :)
Tak, i zlikwidować głód i wojny na świecie też by było fajnie...
Zarówno jedno jak i drugie jest do zrobienia :)

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#24 Post autor: Kruk »

Jetboy pisze:
legosamigos pisze:Fajnie by było "ożywić" te Twoje modele, jakiś silniczek do nich zamontować i zrobić zdalnie sterowane :)
Tak, i zlikwidować głód i wojny na świecie też by było fajnie...
Wszystkiego mieć nie można , pewne rzeczy się nie zmienią... niestety...
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#25 Post autor: eric trax »

mega latadło! zero studów i zgnita zieleń, jestem w szoku :O
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

boogiie
Posty: 25
Rejestracja: 2012-02-26, 20:41
Lokalizacja: Wrocław/Zawiercie

#26 Post autor: boogiie »

Świetny model, refleksy wyglądają jakby samolot był w moro :)

ODPOWIEDZ