30253 Leonidas' Jungle Dragster

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#16 Post autor: 3dom »

Chyba dziwny zbieg okoliczności. Moja w tym miejscu wygląda normalnie. Wrzucę później fotę.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#17 Post autor: Innos »

Ten lew z pyska jest tragiczny, ale też zwróciłem uwagę, że klata i nogi to nawet niezły wzór dla jakiegoś gladiatora czy nawet bardziej kogoś pokroju He-Mana (przez ten pasek z kryształem), ale pytanie, jak tanowa skóra lwa współgra z cielistą główką? Możesz Hezarze zrobić jakiś test?
Krokodyla pierwotnie kupować nie zamierzałem, ale tyle o nim pisaliście, że w końcu się skusiłem na jednego symbolicznego. Jakby się okazało, że torsik ten tutaj jest zdatny, to chyba też się złamię, choć głównie dla niego - bo oprócz pyska także konstrukcja jest do kitu, a na części nijaka (n-te kółka systemowe, których chyba każdy ma za dużo i tylko parę drobnych, bardziej uniwersalnych elementów w ciekawych kolorach). No i jeszcze ta nakładana grzywa rodem chyba z Dragon Balla oraz dziwaczna twarz na główce, która bez nakładki jest chyba jeszcze bardziej odrzucająca (choć kto wie, może się do czegoś nada ;)) - jakby to Barry Gibb zaśpiewał, "Tragedy"! ;)

Aha, recka oczywiście pierwsza klasa, rzecz oczywista.:)

Edyta usunęła wcześniejszą złośliwą uwagę o plamach, choć wychodzi na to, że winne są także chińskie (?) opony. ;-)
Ostatnio zmieniony 2013-03-27, 01:10 przez Innos, łącznie zmieniany 1 raz.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#18 Post autor: tbzz »

Czy instrukcje w Waszych zestawach również posiadają tłuste plamy?
Dokładnie. Widać większość egzemplarzy posiada takowe plamy. W moim egzemplarzu dodatkowo spłaszczone małe opony. Tak jakby długo były czymś przyciśnięte.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#19 Post autor: bacon »

A nie jest ta tłusta plama przypadkiem z opon? Zdarzały mi się zestawy, w których koła były natłuszczane więc może tu jest podobna sytuacja.

Jetboy

#20 Post autor: Jetboy »

Ja rozumiem że zestaw może się podobać, ale żeby aż tak?

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#21 Post autor: glaz_pimpur »

Conrack AFOL PL pisze:Kupiłem ze świadomością, że to średni zestaw
Kruk pisze:Model jak dla mnie średni,
Jumbo pisze:Kupiłem, złożyłem i ... jakoś bez szału.
Zupełnie Was nie rozumiem. Dostaliście 2 nowe brackety, megajumpera, 3 brązowe serki i 3 klocki w rzadkim, nowym kolorze (co jest: sand orange?). A do tego bajerancką figurke dla Waszej pociech, a jak nie macie pociechy to za chwile sprzedacie figurkę drożej niż daliście za cały zestaw.
Słabo?
3dom pisze:
Hezar pisze:Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę na pewien drobny szczegół: Czy instrukcje w Waszych zestawach również posiadają tłuste plamy? Osobiście kupiłem dwie sztuki i każda miała upapraną instrukcję - co więcej, takie plamy są widoczne również na zdjęciach noriego, w recenzji na "8studs"...
Moja sprawia wrazenie czystej.
A do czego instrukcja w takim zestawie?

6-cio latek złoży patrząc na torebkę, 10-ciolatek z zamkniętymi oczami.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#22 Post autor: Hezar »

bacon pisze:A nie jest ta tłusta plama przypadkiem z opon? Zdarzały mi się zestawy, w których koła były natłuszczane więc może tu jest podobna sytuacja.
Właśnie przed chwilą dowiedziałem się (nori, dzięki!), że to rzeczywiście wina opon, które podobno faktycznie są natłuszczane.

I jeszcze mały dodatek, w postaci "wariacji" na temat głowy Leonidasa: 8studs.
Innos pisze:jak tanowa skóra lwa współgra z cielistą główką? Możesz Hezarze zrobić jakiś test?
Niestety - nie posiadam w swoich zbiorach ani jednej główki w cielistym kolorze...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#23 Post autor: 3dom »

glaz_pimpur pisze:klocki w rzadkim, nowym kolorze (co jest: sand orange?)
Bricklinkowo "Bright Light Orange".
glaz_pimpur pisze:A do tego bajerancką figurke dla Waszej pociech, a jak nie macie pociechy to za chwile sprzedacie figurkę drożej niż daliście za cały zestaw.
Taki mam plan :>
glaz_pimpur pisze:A do czego instrukcja w takim zestawie?

6-cio latek złoży patrząc na torebkę, 10-ciolatek z zamkniętymi oczami.
Dobre pytanie, ja swoja rozlozylem tylko po to by sprawdzic czy jest brudna ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#24 Post autor: Innos »

Hezar pisze: Niestety - nie posiadam w swoich zbiorach ani jednej główki w cielistym kolorze...
Wydawało mi się to mało prawdopodobne, a jednak. Na ale w końcu wystarczy nie gustować w seriach licencyjnych. No cóż - niech was wszystkich dunder świśnie - chyba po prostu pójdę, kupię i sam sprawdzę. ;-) Zresztą częściowo już widać w podlinkowanych wariacjach noriego - chyba ujdzie, ale idealnie nie jest.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#25 Post autor: Szerszen »

lordofdragonss pisze:
bacon pisze:Chętnie go kupiłem - jak to polybaga dostępnego za parę groszy w kiosku. Ciekawe tylko dlaczego Leonidasa wystylizowano na wiejskiego głupka...
Bo każda dzisiejsza seria musi mieć takiego. Nie rozumiem tego fenomenu, ale dzieciaki to bawi. Ale co racja t oracja, mogli śmiało dać inną postać wszak nasz wioskowy Leo jest w większości mniejszych zestawów.
I między innymi dlatego odpuściłem ten zestaw - tak, dokładnie. Zadzwoniłem do domu, zapytałem syna, a ten się spytał "a jaki tam jest lew", na moją odpowiedź, że Leonidas, usłyszałem "eee nie, już mam".

Wolałem dołożyć te parę złotych do innego zestawu ;-) - w tym wypadku wydać na "Wilki i Krokodyle".

A co do "wiejskich głupków", obawiam się, że to efekt popularności Kubusia Puchatka.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
K^3
Posty: 180
Rejestracja: 2011-06-11, 19:55
Lokalizacja: Gdańsk / Tokio

#26 Post autor: K^3 »

Sprawdziłem instrukcję i tłustych plam nie znalazłem. Za to brakuje w niej czwartego kroku.
To znaczy, numeracja jest zmieniona i są podpunkty 1-3 i 5-10.

A lew wygląda, jakby był w stanie, w którym prowadzić nie powinien.
Ostatnio zmieniony 2013-03-29, 15:56 przez K^3, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#27 Post autor: bacon »

leń pisze:Sprawdziłem instrukcję i tłustych plam nie znalazłem. Za to brakuje w niej czwartego kroku.
To znaczy, numeracja jest zmieniona i są podpunkty 1-3 i 5-10.

A lew wygląda, jakby był w stanie, w którym prowadzić nie powinien.
Hezar widać w swoim zestawie masz poprawną wersję instrukcji, Nori w swojej recenzji ma też tę bez "4" punktu budowy. http://www.flickr.com/photos/75447641@N05/8589647401/
Ja swoją mam w 9 krokach. Widać leń i Nori mają szczęście do "unikatowej" błędnej instrukcji :) Co ciekawsze Nori w swojej recenzji nie wspomniał o tym, pewnie nie zauważył błędu ;)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#28 Post autor: Hezar »

Będąc szczerym, to gdyby nie leń, to również bym tego nie zauważył ;^)

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#29 Post autor: tbzz »

Rzeczywiście. W mojej także brak pkt. 4. Nie zwróciłem na to uwagi ;) A tłuste plamy jak były, tak są.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
K^3
Posty: 180
Rejestracja: 2011-06-11, 19:55
Lokalizacja: Gdańsk / Tokio

#30 Post autor: K^3 »

To ja mam chyba wyjątkową instrukcję. Bez plam i bez punktu nr 4.
To prawie jak widły!

ODPOWIEDZ