[MOC] Nie pozwól by Twoje śmieci czuły się bezdomne!

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

[MOC] Nie pozwól by Twoje śmieci czuły się bezdomne!

#1 Post autor: tybort »

Przedstawiam pracę w tematyce społeczno-turystyczno-ekologicznej. Powstała oczywiście z okazji konkursu BBW organizowanego przez Nexusa.

Obrazek
Don't let your garbage feel homeless. Take them with you! by tybort, on Flickr

Absolutnie pierwszy raz mi się zdarzyło żebym zbudował coś, choćby małego, w ciągu dwóch-trzech godzin. Z reguły trwa to miesiące :) Tym razem uwinąłem się szybko a na dodatek miałem z tego sporą frajdę. Obawiam się, że w wyniku wesołego i nieskrępowanego zalesiania scenka stała się mało czytelna ale może komuś uda się dojrzeć, o co tam chodzi. A jeśli jednak nie... no cóż, poprawię się następnym razem :P

Obrazek Obrazek Obrazek

Co do spełnienia wymogów konkursu:
Wszystkie klocki, których użyłem występują w kolorze zielonym, bez nadruków, w naturze. Niemniej w moim przypadku torsy i główki ludzików nie są czyste - to żołnierze z Toy Story. Zdjęcia przygotowałem tak aby nie było widać tego nadruku (w galerii jest jedno, na którym da się zauważyć jeden dozwolony regulaminem fragment buźki minifiga). Przyjmuję więc, za interpretacją podaną przez Nexusa, że takie wykorzystanie elementów jest dozwolone.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#2 Post autor: Szerszen »

Całkiem niezła dżungla.
Widać, że to śmieci ale po prawdzie równie dobrze mogłyby być to ruiny zaginionego miasta, może z wyjątkiem tego kosza ;-)

Tak czy inaczej fajna budowla.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#3 Post autor: Bobofrutx »

Sympatyczna praca. Postaci przywodzą mi na myśl dobre skrzaty leśne, czy coś w tym stylu. A sama scenka jest dość czytelna, może gdyby nie było tytułu, byłaby trochę mniej ;P

Nie podoba mi się tylko podstawka, a dokładniej jej krawędzie które są mało urozmaicone. Mogłyby być pozaokrąglane, lub po prostu mógłbyś je bardziej urozmaicić.
Ostatnio zmieniony 2013-04-14, 12:48 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#4 Post autor: tybort »

Dzięki za komentarze.
Bobofrutx pisze:Nie podoba mi się tylko podstawka, a dokładniej jej krawędzie które są mało urozmaicone. Mogły by być pozaokrąglane, lub po prostu mógłbyś je bardziej urozmaicić.
Szczerze mówiąc nawet nie przyszło mi to do głowy. Ale nawet gdyby to i tak wszystkie cztery zielone skrzydełka jakie posiadam są zabudowane gdzie indziej :( Hmm, może i faktycznie byłoby lepiej z mniej kanciastą podstawką?...

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#5 Post autor: Bobofrutx »

tybort pisze:Dzięki za komentarze.
Bobofrutx pisze:Nie podoba mi się tylko podstawka, a dokładniej jej krawędzie które są mało urozmaicone. Mogły by być pozaokrąglane, lub po prostu mógłbyś je bardziej urozmaicić.
Szczerze mówiąc nawet nie przyszło mi to do głowy. Ale nawet gdyby to i tak wszystkie cztery zielone skrzydełka jakie posiadam są zabudowane gdzie indziej :( Hmm, może i faktycznie byłoby lepiej z mniej kanciastą podstawką?...
Mógłbyś też z elementami wedge pokombinować, lewymi i prawymi jak by ci tam pasowało. Ale to tak na przyszłość.

W wolnej chwili poprzeglądaj sobie flickra albo inne portale z pracami LEGO (pewnie i tak to robisz :P), tam na bank znajdziesz dużo inspiracji i przykładów jak ciekawie można wymodelować podstawki i nie tylko. Warto sobie poprzeglądać co już zostało wymyślone i skorzystać z tego, zmodyfikować tudzież kombinować coś swojego, ale z tym ostatnim jest najciężej.

Ale mądrości przytaczam :P lol.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#6 Post autor: tybort »

Bobofrutx pisze:Mógłbyś też z elementami wedge pokombinować, lewymi i prawymi jak by ci tam pasowało.
No ja właśnie o tym. Wedge to takie skrzydełka :)
Bobofrutx pisze:Ale mądrości przytaczam :P lol.
A przytaczaj - jesteś tu dłużej, wolno Ci :P

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Mateusz92 »

Fajne krzaczorki :) Najbardziej podoba mi się zorganizowanie tej całej plątaniny i stąd moje pytanie: czy rozkład roślin był zamierzony (niższa roślinność z przodu, wyższa z tyłu, środek wyeksponowany jako centrum moca) czy po prostu układałeś łodygi i liście w artystyczny nieład?

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#8 Post autor: tybort »

waldus92 pisze:czy rozkład roślin był zamierzony (niższa roślinność z przodu, wyższa z tyłu, środek wyeksponowany jako centrum moca) czy po prostu układałeś łodygi i liście w artystyczny nieład?
Jak tak patrzę na te zdjęcia to za nic tego nie widać ale zasadniczo jest tak (patrząc na plecy minifigów):
- po lewej stronie niższa roślinność, teren raczej podmokły (jest żaba i są te roślinki z dużymi liśćmi :) )
- po prawej stronie zbocze porośnięte mniej wilgociolubnymi roślinami + pień przewróconego drzewa
- po środku ścieżka, która w trakcie budowy za bardzo mi zarosła; poza tym wylądowały na niej śmieci bo wrzucone w krzaki były całkiem niewidoczne

Tak więc owszem, plan jakiś był :P

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Mateusz92 »

Dziękuje za odpowiedź. Osobiście na taką ilość roślin bym się nigdy nie porwał :)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#10 Post autor: PatrykZ »

Super! Na pierwszy rzut oka błoga zieleń lasu, a po przyjrzeniu się jedno z wielu dzikich leśnych śmietnisk.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#11 Post autor: tbzz »

Mega chaos :) przyciąga oko i szuka się w pracy form i elementów. Bardzo ciekawe :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#12 Post autor: sekua »

Oj sporo tych zielonych prac przybyło. :)

Praca z przesłaniem. Dobry pomysł i wykonanie. Niech chłopaki uważają, by jakiegoś większego zwierza nie spotkali w tych zaroślach.

ODPOWIEDZ