[MOC] Black hole sun

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Black hole sun

#1 Post autor: crises »

I ja zbudowałem coś na konkurs Nexusa. Mój wybór również padł na kolor czarny. Pomijając utrudnione fotografowanie, to w czarnych klocków mam największy asortyment.

Obrazek
Blak hole sun by crises_crs, on Flickr

MOC miał być lekko depresyjny, trochę straszny, trochę smutny. Przedstawia samotnego człowieka stojącego nad brzegiem jeziora, który zadaje sobie wiele pytań, na które nie ma odpowiedzi.
Sfotografowanie było nie lada wyzwaniem. Musiałem tak ustawić poszczególne elementy, żeby odcinały się na białym tle i były widoczne, a nie zlewały się w jedną czarną masę.

Dwa powiększenia z głównego zdjęcia, przedstawiające detale:
Obrazek
Blak hole sun by crises_crs, on Flickr
Obrazek
Blak hole sun by crises_crs, on Flickr


Pozdrawiam,
crises

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#2 Post autor: Qlczas »

Szubienica, grób... człowiek na pomoście... Uchywcona chwila końca świata. ŚWIETNE :)
Choć faktycznie, czarne klocki sprawiają, że należy przyglądać się pracy bardzo bacznie. Chociaż może to i lepiej, że widz musi poświęcić więcej uwagi na zastanowienie się nad pracą i wyszukanie w niej szczegółów.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#3 Post autor: bacon »

Myślałem, że sam coś zbuduję na konkurs ale po co... Poprzeczka już jest bardzo wysoko dzięki takim pracom

Jetboy

#4 Post autor: Jetboy »

Fajna praca, tylko kolor trudny do robienia zdjęć.

Gdybys spróbował to sfotografować na ciemnym tle, byłby mniejszy kontrast i latwiej by było wydobyć szczegóły. Oświetlenie tego z różnych stron kolorowymi światłami tez by pomogło. Telefony komórkowe i ekrany laptopa są szczególnie dobre jako "doświetlacze", bo można ustawić kolor światła, i przez to że świecą dużą powierzchnią dają rozproszone światło.

crises

#5 Post autor: crises »

bacon pisze:Myślałem, że sam coś zbuduję na konkurs ale po co... Poprzeczka już jest bardzo wysoko dzięki takim pracom
Konkursy Nexusa mają to do siebie, że liczy się wytrwałość i wzięcie udziału we wszystkich etapach. Bywało tak, że Ci co zbudowali na początku fajne i wysoko ocenione prace potem się wykruszali i zawodnicy z dołu rankingu dochodzili do głosu.
Jetboy pisze:Gdybys spróbował to sfotografować na ciemnym tle, byłby mniejszy kontrast i latwiej by było wydobyć szczegóły.
Pomiar światła ustawiłem na punkt, więc i tak tylko czarny brał pod uwagę.
Jetboy pisze:Telefony komórkowe i ekrany laptopa są szczególnie dobre jako "doświetlacze", bo można ustawić kolor światła, i przez to że świecą dużą powierzchnią dają rozproszone światło.
Zapamiętam sobie ten patent, do wykorzystania w innych budowlach.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#6 Post autor: Bobofrutx »

Mroczna klimatyczna praca.
crises pisze:MOC miał być lekko depresyjny, trochę straszny, trochę smutny.
To ci się jak najbardziej udało, taki właśnie jest, przynajmniej dla mnie.
crises pisze:Mój wybór również padł na kolor czarny. Pomijając utrudnione fotografowanie, to w czarnych klocków mam największy asortyment.
Ja właśnie po prezentacji pracy GabrySia zbudowanej w czerni, interesującej ale lekko nieczytelnej przez wybraną barwę. Stwierdziłem że muszę wybrać inną, pomimo tego że prawdopodobnie w czerni miałbym największy asortyment elementów : /.
bacon pisze:Myślałem, że sam coś zbuduję na konkurs ale po co... Poprzeczka już jest bardzo wysoko dzięki takim pracom
Że tak się wyrażę, budować nie marudzić ;P! Chodzi o zabawę, a nie tylko o wygraną.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Mrutek

#7 Post autor: Mrutek »

Fajne, aczkolwiek bardziej kojarzy mi się z wydobyciem ropy. Ot trysnęła ropa na cmentarzu, nawet balonik dziecku zalało ;)

Orr
Posty: 7
Rejestracja: 2013-03-14, 10:11
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Orr »

Bardzo oryginalny, fajny pomysł ze świetnym klimatem. Szczegołnie urzeka mnie szubienica! :)

Fotografowanie tego to faktycznie wyzwanie - pewnie dałoby się jeszcze wzmocnić efekt (może jakieś kolorowe źródło światła?). Ale jest naprawdę dobrze. Nie oceniam techniki, bo czuję się jeszcze za mało kompetentny, ale oddziaływanie emocjonalne dwaplusdobre! :)

Pozdrawiam
Orr

the oneman

#9 Post autor: the oneman »

Fajna scenka, duzo smaczkow, ale ten"asfalt" jest wredny do fotografowania...trzeba sie troche nameczyc, by rozszyfrowac wszystko :P
A ten konkurs, sa jakies konkretne reguly ? (gdzie?) Mam taki drobiazg, ale szaro-Flat Silverowe -> czy to sie lapie na monochrom ?
Ostatnio zmieniony 2013-04-14, 12:31 przez the oneman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#10 Post autor: bonczyk85 »

the oneman pisze:A ten konkurs, sa jakies konkretne regoly ? (gdzie?)
Są tutaj:
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewforum.php?f=103
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#11 Post autor: Szerszen »

Oneman, wszystko masz tu: http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewforum.php?f=103

Szaro-flat-silverowe nie łapie się na oko sądząc - regułą w tej rundzie to "mono" absolutne.
Ostatnio zmieniony 2013-04-14, 10:54 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#12 Post autor: Bobofrutx »

Tytuł twojej pracy z czymś mi się od początku kojarzył, no i w końcu sobie przypomniałem że był taki jeden genialny kawałek:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3mbBbFH9fAg[/youtube]

Może to oczywiste, ale ja mam sklerozę.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

crises

#13 Post autor: crises »

Bobofrutx pisze:Tytuł twojej pracy z czymś mi się od początku kojarzył, no i w końcu sobie przypomniałem że był taki jeden genialny kawałek:
Tak, myślałem o nim podczas budowy. Bardzo fajny utwór.

ODPOWIEDZ