[WIP] Fabuland Tree

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

[WIP] Fabuland Tree

#1 Post autor: glaz_pimpur »

Dzień dobry

Drzewo zbudowałem z myślą o moonbase project, tylko zamiast na dużych płytach 48 x 48 to w wersji dostosowanej do polskich realiów czyli 32 x 32. Docelowo ma to stać na płytach beżowych, a nie jak tutaj zielonych.
Wymyślanie kosmicznych kwiatków jest przyjemne, niestety szybko zabrakło budulca. Stąd miejscami jest dosyć łysawo.

Brama na górze otwiera się mechanicznie tj za pomocą silniczka.

Tradycyjnie zdjęcia wołają o pomstę do nieba. Ale się starałem. Niestety nadal programy graficzne stanowią dla mnie czarną magię. Dlatego foty będą tylko 3 i w małym formacie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dobranoc.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#2 Post autor: Innos »

glaz_pimpur pisze:Brama na górze otwiera się mechanicznie tj za pomocą silniczka.
A film gdzie!? ;P
Żałuję, że sobie tego kwiatka na Pyrkonie nie obejrzałem, cały czas mnie ciekawiło, co tam wymyśliłeś, na zdjęciach z wystawy drzewko widać było tylko trochę. Wygląda ciekawie i obiecująco, teraz tylko czekać na kolejne części, żeby zobaczyć, jak taka księżycowa baza będzie się prezentować jako większa całość. Przyznam jednak, że wizja jest bardzo oryginalna i odjechana w kosmos - czyli chyba spełniłeś swoje założenia.;-)
Tak się tylko zastanawiam, czy nie zalatuje to trochę Minecraftem? Celowo?
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#3 Post autor: Mikolaj »

To jest bardzo, bardzo dobre, MOC był moim zdaniem jedną z ciekawszych rzeczy na Pyrkonie.

Ma klimat!
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

I na Pyrkonie i teraz od razu nasuwa się myśl, żeby pociągnąć to dalej. Ciąg kilku takich budynków mógłby ciekawie wyglądać.
I zaraz wziąłbym się za budowanie, gdyby nie to, że mam już ustalony harmonogram.
I spore opóźnienie.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#5 Post autor: glaz_pimpur »

Innos pisze:A film gdzie!?
Nie przesadzasz? Ja i film?
Innos pisze:Tak się tylko zastanawiam, czy nie zalatuje to trochę Minecraftem?
Mam nadzieję, że nie. Nienawidzę tej gry.
zgrredek pisze:I na Pyrkonie i teraz od razu nasuwa się myśl, żeby pociągnąć to dalej. Ciąg kilku takich budynków mógłby ciekawie wyglądać.
Taki był i jest zamiar. Pod warunkiem, że każdy budynek będzie z innej parafii. I w stylu klasycznie i od czapy. W końcu to taki moonbase project.
Są chętni?
Mikolaj pisze:MOC był moim zdaniem jedną z ciekawszych rzeczy na Pyrkonie.
Dzięki
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

glaz_pimpur pisze:Taki był i jest zamiar. Pod warunkiem, że każdy budynek będzie z innej parafii.
Jak bardzo inna parafia to ma być?

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#7 Post autor: Innos »

glaz_pimpur pisze: Nie przesadzasz? Ja i film?
No wiesz, jest w MOCu zmechanizowana funkcja, to zgodnie ze standardami forum powinien być i film. ;-) Aczkolwiek biorąc pod uwagę, że nawet fotek dałeś niewiele, to filmu wcale bym nie oczekiwał i to była oczywiście mała złośliwość z mojej strony.

A tak się jeszcze zapytam, pomijając podmieniony tymczasowo kolor płyty, czy ta alejka z całym otoczeniem to jest też tylko tymczasowe dopasowanie na potrzeby konkursu? I czy ta platforma to docelowy front/krawędź bazy, czy też z tej strony też da się podpiąć kolejny segment poprzez podobną platformę?
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Jetboy

#8 Post autor: Jetboy »

zgrredek pisze:
glaz_pimpur pisze:Taki był i jest zamiar. Pod warunkiem, że każdy budynek będzie z innej parafii.
Jak bardzo inna parafia to ma być?
Jak zbudujesz go w stylu hex'a to bedzię w sam raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#9 Post autor: glaz_pimpur »

zgrredek pisze:Jak bardzo inna parafia to ma być?
Np w stylu Slassic space, Mission on Mars, SW, M-Tron, Black Tron, Space Police, Rock Raiders, Power Miners, Ninjago czy cokolwiek innego.

Ważne tylko by moduły łączyły się w tym samym miejscu, w ten sam sposób. A potem mogą mieć dowolny kształt i przeznaczenie.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#10 Post autor: PatrykZ »

Bardzo fajna praca i przy tym oryginalna :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#11 Post autor: lugomina »

CUDO! Wygląda jak gra platformówka.
Ptaszysko jest świetne (a może dobudujesz jeszcze jakieś fruwadło z elementami z Chimy, n.p. dziobem i skrzydłami?)
Koniecznie buduj dalej i więcej tego.
Ostatnio zmieniony 2013-04-17, 22:54 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#12 Post autor: pit »

Już to mówiłem na Pyrkonie - to jest najfajniejsze "niewiadomoco", jakie widziałem od dłuższego czasu.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#13 Post autor: Sorrow »

Zgadzam się z Lugominą, wygląda jak platformówka!:)
Bryła zwraca uwagę, ale mi najbardziej podoba się cudaczna roślinność. No i ptaszysko w ptaszorze:D

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#14 Post autor: glaz_pimpur »

lugomina pisze:Wygląda jak gra platformówka
Efekt niezamierzony:). Myślałem raczej o tych brickach imitujących drzewa w starych zestawach. I trochę je "zkosmiczniłem".

Bardzo dziękuję wszystkim za miłe komentarze. Cały czas mam nadzieję, że ktoś się dołączy ze swoim modułem, a potem jeszcze ktoś i zrobimy bazę. W najbliższym czasie zrobię zdjęcia na tanowym podłożu + jeden mały bonus, który był na Pyrkonie, ale nie pasował do tematu konkursu Andzi.
Ostatnio zmieniony 2013-04-22, 19:59 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ