Budowanie zestawów Lego metodą Stop Motion

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jac

#31 Post autor: Jac »

lennox pisze: Oczywiście nie należy zapominać że to nie aparat robi zdjęcie tylko fotograf ;)
to co piszesz, musisz sobie wziąć do serca, wtedy nie będzie rozmyślania o matrycy, BF/FF, ostrości, bokhen, aberracjach itd...




ps. fotografuje tylko canonem i mam tylko jasne stałki ;) i nadal uważam że 500D to dobry sprzęt :P i w 101% wystarczający do zdjęć poklatkowych

lennox
Posty: 50
Rejestracja: 2013-02-21, 15:54
Lokalizacja: Kraków

#32 Post autor: lennox »

Jac pisze:
lennox pisze: Oczywiście nie należy zapominać że to nie aparat robi zdjęcie tylko fotograf ;)
to co piszesz, musisz sobie wziąć do serca, wtedy nie będzie rozmyślania o matrycy, BF/FF, ostrości, bokhen, aberracjach itd...




ps. fotografuje tylko canonem i mam tylko jasne stałki ;) i nadal uważam że 500D to dobry sprzęt :P i w 101% wystarczający do zdjęć poklatkowych
1. Nigdzie nie napisałem że 550d nie nadaje się do poklatkowej...
2. O moje serce nie masz się co martwić ;)
2a. Przywołałem tylko cechy którymi cechuje się profi aparat.
2b. bokeh nie ma nic wspólnego z body aparatu, tak samo jak aberracja a na bf/ff ma pośredni wpływ - to wynik tylko/głównie "działania" słoików
3. I tu wreszcie zasadniczo się różnimy - jestem Nikonowcem i mam różne obiektywy, ciemne i tele też ;)
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy...
Moja kolekcja

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#33 Post autor: Methos »

sives1 pisze: Zastanawiam się czy lustrzanka bardzo na tym nie cierpi jak robię na jeden film około 1000 zdjęć?
Spokojnie - ja już 2x licznik przekręciłem w moim lusterku :-)
Film - znaczna poprawa, przede wszystkim o niebo lepiej doświetlony - zainwestowałeś w jakieś oświetlenie dodatkowe?
SM to czasochłonna metoda dlatego efekt zawsze cieszy, a pozytywne komentarze uskrzydlają. Mnie się bardzo podoba.

szykus
Posty: 28
Rejestracja: 2006-02-07, 17:27
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: szykus

 

#34 Post autor: szykus »

Obejrzałem wszystkie filmy z budowy. Ten ostatni najlepiej się ogląda. Model z przodu, klocki z tyłu. I do tego animacje w filmie. Jestem pod ogromnym wrażeniem i czekam na więcej. :)

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#35 Post autor: makorol »

Innos pisze:Ktoś tu opisu nie przeczytał. ;)
Czytałem, ale zastanawiałem się, czy sives udoskonalił ten proces :)
Pozdrawiam, Makorol.

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#36 Post autor: REX »

Trudno mi ocenić pracochłonność i czasochłonność takiej prezentacji, bo jest to dla mnie temat absolutnie "obcy" ale jestem pod wielkim wrażeniem efektu końcowego i muszę przyznać, że ogląda się to bardzo przyjemnie.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#37 Post autor: 3dom »

Znakomity film, widać progres. Mam nadzieję, że starczy Ci czasu i cierpliwości na kolejne :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#38 Post autor: MarcinMK »

Bardzo fajnie zrobiony filmik. W dwie minuty złożyłeś cały zestaw a ja rozpakować karton. Czekam na następny Twój projekt :)
1971

ODPOWIEDZ