Peterbilt 362 - Relacja z budowy...

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

Peterbilt 362 - Relacja z budowy...

#1 Post autor: TiTo & Anakin »

Zaczeliœmy już prace na oto tym trakiem, mamy juz sporo informacji na jego temat fotki itd
Zrobionš mamy już rame i zawieszenie... głowie sie nad podnoszonš kabinš gdyż jest to utrudniione migaczami znajdujšcymi sie na dole kabiny :)
http://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=152204 ( tam rama jest już zmieniona i kabina też jutro troche nie robimy jeszcze w orginalnych kolorach bo bedziemy kupować nowe klocki)

Wzorujemy sie na tym oto orginale :)
Obrazek

witus

#2 Post autor: witus »

Szykuje się nieŸle, może gorzej od Macieja Drwiegie :D

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#3 Post autor: Maciej Drwięga »

TiTo & Anakin pisze:głowie sie nad podnoszonš kabinš gdyż jest to utrudniione migaczami znajdujšcymi sie na dole kabiny
Migacze to pikuœ. Jeżeli robicie otwierane drzwi kabiny, radzę zadbać o jej sztywnoœć, bo Wam się będzie rozczepiała to tu to tam...
Mi się też zaczynajš podobać „hay trucks” i być może po pomocy drogowej zrobię właœnie coœ takiego.

http://www.hankstruckpictures.com/pix/t ... w_coe2.jpg

Swojš drogš idziecie na łatwiznę - nie musicie dbać o ramę podwozia, bo platforma Wam wszystko załatwia.... :) :P sprytnie :) :P
witus pisze:może gorzej od Macieja Drwiegie
eeeetam gorzej, to tylko szkic... ja mordkę swojego robiłem w mlcadzie, bo na wakacjach nie miałem klocków ;))
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

T&A robisz postępy .Przód kabiny nawet fajnie wyglšda.Myœlę że truck bedzie œwietny.
Pozdrawiam :)

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#5 Post autor: TiTo & Anakin »

MAcieej :) rama jak rama :) czy ja wiem czy na łštwizne :) chyba cieżkiego traka robimy ponieważ musielismy sie tyle na gimnastykować przy informacjach ze szok :) @ z jakimœ gosciem co robi USA traki ( modele 1:25) zle mnie zrozumiałeœ co do tych migaczy mi chodzi te na dole kabiny musiałbym zrobić gruboœć 4 plate zeby było w miarek OK :) fotki ramy do takiego to cieżko zdobyć

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#6 Post autor: Maciej Drwięga »

TiTo & Anakin pisze:MAcieej rama jak rama czy ja wiem czy na łštwizne chyba cieżkiego traka robimy ponieważ musielismy sie tyle na gimnastykować przy informacjach ze szok
rozmawiamy o roznych rzeczach :) ja mowie o konstrukcji z klockow ktora powstanie - bo to jest strona o lego a nie kolko dyskusyjne uzytkownikow googla :)

jesli chodzi o rame... poczytajcie sobie prosze o takowych ciezarowkach troszke wiecej i szybko dowiecie sie, ze rama (i jej wymiary) sa tak indywidualnym elementem kazdej ciezarowki, ze bardzo szybko mozna obalic Wasza konstrukcje jesli tylko fotki referencyjne pochodza z innego egzemplarza... wiec to troszke takie na wyrost jest to opowiadanie o ramie.
sprobojcie zrobic ciagnik siodlowy z duzym rozstawem osi i rama jaka pokazujecie na brickshelfie a potem dorobcie platforme i zrozumiecie o czym mowie sugerujac chodzenie na latwizne :)
TiTo & Anakin pisze:co do tych migaczy mi chodzi te na dole kabiny musiałbym zrobić gruboœć 4 plate zeby było w miarek OK
nie przesadzasz aby ? na bazie tego zdjecia:
http://www.peterbilt.bc.ca/images/362.jpg

wysokosc od migacza do szyby to 153 piksele, u Was 10 i 2/3 bricka. sam migacz ma 12 pikseli, wiec wychodzi z proporcji jak byk ok 0,8 - wiec w zaleznosci od uznania mozna zrobic modul migacza 2/3 albo calego bricka... w ktorym miejscu chcecie doktorat pisac ? :)

ogolnie zadatki sa fajne i czekam na efekty, bo zapowiada sie fajny model.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#7 Post autor: TiTo & Anakin »

tak dla sporstowania :D to jeszcze rama pod 359 :D wiem ze ona musi być grubsza :) o to chodzi ?? to obedzie grubsza:) :) pod jakim kštem otwiera sie twoja kabina ??

http://www.brickshelf.com/gallery/tito- ... cn1065.jpg

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#8 Post autor: Maciej Drwięga »

TiTo & Anakin pisze:pod jakim kštem otwiera sie twoja kabina
45st, wiecej nie staralem sie uzyskac, bo model traci stabilnosc. prawdziwy K100 ma niemal 90st.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#9 Post autor: TiTo & Anakin »

http://tahlborn.web.aplus.net/362tilted_sun.jpg czy takie coœ jest możliwe ze wydech otwiera sie z kabinš??

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#10 Post autor: Maciej Drwięga »

TiTo & Anakin pisze:http://tahlborn.web.aplus.net/362tilted_sun.jpg czy takie coœ jest możliwe ze wydech otwiera sie z kabinš??
tak - w naprawde starych modelach (do polowy lat 70, moze nawet wczesniej, zalezy od producenta) wydech wlasnie tak sie otwieral - ale zaprzestano tego ze wzgledu na wygode uzytkowania no i komfort... :) byc moze takze jakies normy dotyczace halasu mialy tu wzglad, ale ja nic o tym nie wiem....

ciekawi mnie, czym sie ktos kierowal dajac taki wydech do 362... no ale coz, custom jest custom :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#11 Post autor: TT »

Jakoœ mi te lampy nie wyglšdajš za dobrze.
Co do ramy to naprawde wasza nie jest wytrzymała. Minimum 2 warstwy bricków prostopadle zatrzaskiwane dajš dobrš wytrzymałoœć.
Pozdrawiam,
Tomek

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#12 Post autor: TiTo & Anakin »

lampy mi sie podobajš innych nie wyczaruje beda przedzielone naklejkš czytaj dokładnie ta rama to jeszcze pozostałoœć po 359 wiem ze oto takie traki maja podwojnš rame znczy sie grubszš

[ Dodano: Pon Lis 14, 2005 20:23:10 ]
hmm dalej nie mozemy sobie poradzić z otwieranš kabinš zeby wygladało ładnie jest taki problem ze musielibyœmy zrobić szczeline wielkoœci 4 plate (nie liczać kierunków) no ale 362 ma tak ze te kierunki sie prawie stykajš ze zderzakiem ... zrobilismy fajny bajer mysleliœmy ze juz ok ale no niestety wymiary coœ sie nie zgadzały bo miedzy kierunkowskazem i zderzakiem wyszła rożnica taka 1 plate i 1/2 plate ?? co o tym sadzisz maćku ?

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#13 Post autor: Maciej Drwięga »

TiTo & Anakin pisze:wymiary coœ sie nie zgadzały bo miedzy kierunkowskazem i zderzakiem wyszła rożnica taka 1 plate i 1/2 plate co o tym sadzisz maćku ?
sadze, ze duzo wieksze uznanie zdobedziecie robiac otwierana kabine i szczeline wieksza nieco, czego i tak NIKT nie zauwazy, niz kombinujac jak na sile dopasowac cos do czegos... :)

moja szczelina pomiedzy kabina a zderzakiem wynosi w cholere i ciut ciut i nawet mi do glowy nie przyszlo cos tu zmieniac :)
zeby bylo smieszniej, dla sztywnosci przedniej sciany spialem lewa i prawa czesc kabiny pod chlodnica... chlodnia powinna schodzic do samej dolnej krawedzi kabiny a u mnie tak nie jest... dzieki temu nic mi sie nie rozwala przy byle okazji :)
takze zwiasy na jakich mam kabine nie przypominaja w niczym oryginalu... i jesli chce, zeby to dzialalo sprawnie i niezawodnie, to nie beda... i tyle :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#14 Post autor: TiTo & Anakin »

To prace troche ruszyły :) zrobiłem w połowie bude no w 39% :) jeszcze nie pomontowałem paru rzeczy np. drażków koło drzwi niz zrobiłem jeszcze wypustów na lusterem i mysle ze rury dam 1 brik bardziej do œrodka :) jeszcze zmian troche chyba dokonam ale to zobacze co bedš sadzić ludziska :)

http://www.brickshelf.com/gallery/tito- ... cn1068.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/tito- ... cn1071.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/tito- ... cn1072.jpg
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#15 Post autor: TT »

Moim skromnym zdaniem te lampy sš kiepskie.
Pozdrawiam,
Tomek

ODPOWIEDZ