Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
6644 Road Rebel
Autor Wiadomość
tbzz 

Wpisy: 345
Wysłany: 2013-04-28, 21:51   6644 Road Rebel

Recenzja 6644 Road Rebel

Seria: Town
Rok wydania: 1990
Liczba klocków: 68 (Brickset), 59 (Peeron), 64 (BrickLink)
Liczba figurek: 1
Cena : 20 – 90 zł (allegro, BrickLink) – w zależności od stanu

BrickLink, Brickset

Wywołany przed weekendem do tablicy, przedstawiam krótką recenzję zestawu z lat 90. Osobiście kolekcjonuję "stare" Lego, stąd wybór na zestaw z minionych lat. Tym bardziej, że jest to zestaw, który dostałem w dzieciństwie i przetrwał u mnie do dziś. Prezentowany model przedstawia sportowe auto z przyczepą i motorem.

Opakowanie i instrukcja

Mój egzemplarz zawiera zarówno pudło, jak i instrukcję. Jedno i drugie, mimo upływu lat, trzymają się dobrze. Pudełko charakterystyczne dla minionej epoki, w żółtej kolorystyce z ukośnym napisem Legoland. Jak zwykle przedstawia scenkę z życia minifiga. W tym przypadku miłośnika motocykli, startującego w bliżej nieokreślonych zawodach sportowych (numer 3 na motorze).

Oczywiście, jak to bywało w starym Lego, tył pudełka okraszony proponowanymi konstrukcjami alternatywnymi, z których w zasadzie każda podkreśla sportowy (wręcz ekstremalny) charakter naszego minifiga. Podobnie, jak sportowy uniform.

Na moim egzemplarzu ostała się nawet metka wskazująca na sklep, który w owych czasach na swoim dziale z zabawkami przeżywał częste oblężenia prowadzone przez dzieciaki, których urodzinowo - świątecznymi marzeniami było posiadanie czegoś, co jest na półce w tym dziale. Na metce zabójcza na owe czasy cena 4,60. Zapewne dolara :)

Instrukcja dwustronna, przejrzysta, w żywej kolorystyce. W zasadzie bez uwag.

Elementy

Zestaw składa się z różnej liczby elementów, w zależności od źródła. Mój egzemplarz jest w bardzo dobrym stanie, nie licząc trzech elementów z nadrukiem cyfry 3, czyli tile 1x1, które zwyczajowo, mają drobne pęknięcie. Sam zestaw nie zawiera bardzo wyszukanych części. W zasadzie tylko jeden element przykuwa moją uwagę, tj. biały 4715.

Zestaw

Jak wspomniałem na początku, zestaw przedstawia nam szczęśliwego posiadacza sportowego auta, z przyjemną dla oka żółtą przyczepką i czarnym motorem. Model pojazdu typowy dla lat 80 i 90, choć przyznam, że jeden z najładniejszych, opartych na stałym podwoziu 2441 Car Base 7 x 4 x 2/3. Pojazd w kolorystyce czerwonej, z żółta wstawką, która nawiązuje do małej przyczepki, jak i sportowego zacięcia.

Dodatek do pojazdu, czyli przyczepka, stanowi zgrabny i miły dla oka element zestawu. Podobną przyczepkę, choć mniej dopracowaną można znaleźć w zestawie z 1986 roku, tj. 6677 Motocross Racing.

Oczywiście nasz bohater poza ciekawym czerwonym samochodem ma do dyspozycji czarny motor. Charakterystyczny dla lat 80 i 90. I powiem szczerze, że w zestawieniu motorów, które obecnie można kupić i tych, jak ten z recenzowanego zestawu, wybieram stare klasyczne konstrukcje. Poniżej nasz bohater na swoim czarnym śmigaczu.

I tak oto nasz szczęśliwy posiadacz sportowego auta i motoru, z właściwym wyposażeniem w postaci czarnego kasku stoi przed nami zachwalając zestaw, którego jest częścią :)

Wszystkie zdjęcia.

Podsumowanie

Zestaw 6644 w latach 90 był klasykiem. Wydaje mi się, że był bardzo popularny na naszym rynku i wielu z Was, miało go w swojej kolekcji. Zestaw daje nam dużo możliwości ze względu na czerwono - żółtą kolorystykę, ale przede wszystkim ze względu na bogactwo pojazdów. Auto, przyczepa, motor. Czegóż chcieć więcej? I mimo, iż bardzo lubię ten set i jak napisałem posiada kilka modeli w sobie, zawsze brakowało mi w nim jakiejś małej skoczni, czy też przeszkody dla naszego bohatera. Ale nie narzekając, bo przy tym zestawie nie wypada, szczerze polecam go kolekcjonującym leciwe Lego, z jego najwspanialszych (moim zdaniem) lat 80 i 90. Podsumowując raz jeszcze : ładny, bawialny, bogaty.

Za:
+ trzy modele w zestawie,
+ sportowy klimat,
+ świetna przyczepka,

Przeciw:
– brak

I tak dotarliśmy do końca mojej pierwszej recenzji na Lugpolu, więc uwagi mile widziane. Tym bardziej, że jakość zdjęć nie najlepsza.
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez tbzz 2013-04-29, 21:39, w całości zmieniany 2 razy  

Conrack1410
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-28, 21:57   

Dzięki za fajną recenzję jednego z zestawów które bardzo miło wspominam z czasów dzieciństwa :) Fajny zestawik, ma w sobie to coś.

Mateusz92 

Wpisy: 177
Wysłany: 2013-04-28, 22:11   

Mam ten zestaw po bracie i jakby to powiedzieć nie przetrwał w idealnym stanie (ząb tu ząb tam). Sam set choć bardzo prosty ma w sobie to coś. Kilka klocków, a dawało godziny zabawy.

3dom 
Administrator

Wpisy: 5349
Wysłany: 2013-04-28, 22:36   

To byl jeden z pierwszych moich zestawow, do dziś pamietam jak mama mi go przywiozla ze sluzbowego wyjazdu. Dzięki za przywolanie wspomnien :)

Recenzja bardzo dobra. Jedna uwaga - lepiej dawac linki do BLa zamiast do Peerona.

Greg 

Wpisy: 104
Wysłany: 2013-04-28, 22:38   

Bardzo sympatyczny zestaw. Wspominam z rozrzewnieniem czasy podstawówki gdyż zestaw ten posiadał kolega z klasy, a łączyła nas wspólna pasja budowy mega wielkiego miasteczka.
Czasy dawno przeminęły, ale pozostał ten sam problem....części za mało ;)

Prezes 

Wpisy: 164
Wysłany: 2013-04-29, 08:21   

Fajny zestawik, dobra recenzja. Jak widzę w bardzo dobrym stanie ! Z perspektywy czasu, powiedziałbym, że recenzowany zestaw, to prototyp: 4433. tbzz, skoro piszesz, iż kolekcjonujesz leciwe klocki z lat 80tych i 90tych, masz ich więcej ? Pochwalisz się w dziale recenzje ? Miło ogląda się tę prostotę i zwyczajność, kilkadziesiąt klocków, które daje tyle radości.

Do wad dorzuciłbym szybę samochodu, która raczej przeszkadza przy wysiadaniu/wsiadaniu. Zastąpiłbym ją: 3823

BTW: Od strony foto, to ja bym poprosił o kadrowanie zdjęć. Szkoda, gdy 70% zdjęcia to jednobarwne tło.
Ostatnio zmieniony przez Prezes 2013-04-29, 08:24, w całości zmieniany 1 raz  

3dom 
Administrator

Wpisy: 5349
Wysłany: 2013-04-29, 08:39   

Prezes napisał/a:
Do wad dorzuciłbym szybę samochodu, która raczej przeszkadza przy wysiadaniu/wsiadaniu. Zastąpiłbym ją: 3823

No gdzie taka szybka do sportowego autka? Dzięki tej co jest autko ma fajną linię.

Hezar 

Wpisy: 933
Wysłany: 2013-04-29, 11:13   

tbzz napisał/a:
Wywołany przed weekendem do tablicy

Bardzo się cieszę, że zdecydowałeś się opublikować wreszcie pierwszą swoją recenzję na LUGPol-u - trzeba nam tutaj więcej takich osób, jak Ty!

tbzz napisał/a:
jakość zdjęć nie najlepsza

Bzdura - skoro widać na nich wszystko, co istotne, są wyraźne i mają jednakowe tło, to narzekać nie ma na co (nawet, jeśli tego tła wg niektórych jest deczko za dużo). Według mnie są OK.

Co do samego zestawu, to faktycznie przywodzi na myśl wspomnienia z dzieciństwa - klasyka w czystej postaci, model z duszą, którejś jakoś brak dzisiejszym zestawom.

Dzięki za świetną recenzję i cóż, prosimy o więcej!
Ostatnio zmieniony przez Hezar 2013-04-29, 11:14, w całości zmieniany 1 raz  

Nerevar 

Wpisy: 81
Wysłany: 2013-04-29, 15:06   

Do minusów dodał bym brak schowka / zaczepu na czapkę / kask, łatwo zgubić, szczególnie jeżeli jest się dzieckiem do którego kierowany był ten zestaw.

bonczyk85 
58kyzcnob

Wpisy: 289
Wysłany: 2013-04-29, 17:20   

Zestawu tego nigdy nie miałem, ale zawsze przykuwał moją uwagę. Ładna sportowa linia, żywa kolorystyka.
Tbzz - widzę, że masz na blogu jeszcze sporo innych recenzji, więc czekamy na ich premierę tutaj:)
Może sam machnę reckę jakiegoś starocia, dawno nic nie pisałem, a trochę się tego zebrało.

tbzz 

Wpisy: 345
Wysłany: 2013-04-29, 19:30   

OMG! Dziękuję wszystkim za miłe słowa i za uwagi. Przy najbliższej okazji zastosuję się. I tak:
1. Linki będą do BL.
2. Fotki będą lepiej skadrowane.
3. Pojawią się w tym miejscu kolejne recenzje staroci. W tym tygodniu wrzucę kolejną.
Raz jeszcze dziękuję :)

PatB89 

Wpisy: 3
Wysłany: 2013-04-29, 20:58   

Jest to również jeden z moich pierwszych zestawów. Najlepiej z niego wspominam motocykl, który był wielokrotnie używany podczas niezliczonych zabaw, szczególnie, że czarny jakoś lepiej mi pasował niż pozostałe dwa które posiadałem, białe z zestawów policyjnych.

Innos 
Sonni

Wpisy: 962
Wysłany: 2013-05-01, 18:37   

No, bardzo fajnie, że wrzuciłeś tą recenzję, miło się czytało.
tbzz napisał/a:
Wydaje mi się, że był bardzo popularny na naszym rynku i wielu z Was, miało go w swojej kolekcji.
Dobrze Ci się wydaje, też go miałem.:) Fajny zestaw, pamiętam, że całkiem go lubiłem, faktycznie motor to był tutaj duży magnes, no i same kafelki z trójką.
Prezes napisał/a:
Jak widzę w bardzo dobrym stanie ! Z perspektywy czasu, powiedziałbym, że recenzowany zestaw, to prototyp: 4433.
Prototyp to raczej nie, chyba, że baaardzo wczesny.:P Pierwowzór jeśli już, innymi słowy 4433 faktycznie wygląda, jakby jakoś nawiązywał do tego zestawu, i to dobrze, bo taki udany mały zestawik zasłużył na porządnego następcę.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu