Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Bazylika Mniejsza pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej
Autor Wiadomość
kris kelvin
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-30, 13:37   [MOC] Bazylika Mniejsza pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej

W Bazylice Mniejszej pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej Trialowej co tydzień ojciec Bazyli Skrzydło, duszpasterz środowisk trialowych odprawia mszę świętą w intencji udanych zawodów. Żeby kardan nie odpadł, żeby się zębatka nie złamała, żeby każdy samochód był wyposażony w fotele.

Wreszcie skończone. Kościółek miał stanąć na wzgórzu makiety kolejowej w Rzeszowie, ale może stanie gdzieś indziej. Się zobaczy. Jak widać żadnych szaleństw nie ma, budowane po bożemu (w końcu to kościół), klocek na klocku. Miało być bez ludzików, ale żeby Biedny Cieślak nie marudził ustawiłem jednego Sarielowego ludka. To miejscowy artysta Teofil Walendziak. Co on tam chce wymalować to diabli wiedzą, ale chcącemu nie dzieje się krzywda. Niech maluje. Kiedyś wymalował Matkę Boską tak podobną do Róży Luksemburg, że wszyscy komuniści zaczęli chodzić do kościoła.

Budowało się przyjemnie, a kościółek choć niewielki pochłonął tysiące płytek 1x2 dark red i reddish brown. Chciałem zrobić taki murek, ale bym zbankrutował więc mamy dark tan. Drzewa powstały z surowców wtórnych i tego co było pod ręką. Rusztowanie miało być całe szare z deskami, ale kupione bary okazały się białe, a szare nie zdążyły dotrzeć.

Zdjęcia to istna mordęga, najgorszy etap w tym całym hobby. Szczególne więc podziękowania dla Sariela za nieocenioną pomoc (oklaski) przy robieniu i obróbce zdjęć. Sam bym pewnie też dał radę, ale trwałoby to nie 4 godziny ale cztery dni, a zdjęcia byłyby pewnie marne. Więc jeszcze raz oklaski (oklaski).
Tradycyjne podziękowania dla Zgredka za pożyczki klocków i swoich i wspólnych.

W sumie to chyba tyle. Uprzedzę jeszcze tylko ewentualne pytania czy chomik spadł z rusztowania. Tak, spadł.

Galeria Flickr
Ostatnio zmieniony przez kris kelvin 2013-05-01, 12:39, w całości zmieniany 2 razy  

Jetboy 

Wpisy: 1358
Wysłany: 2013-04-30, 13:41   

A jednak zbudował!
Model skomentuje później bo nie widzę zdjęć. Słońce mi się w komórce odbija....

bacon 
Administrator
Master of Disaster

Wpisy: 1382
Wysłany: 2013-04-30, 13:46   

Piękny. Rewelacja. Jak dla mnie mocny konkurent dla szalikowej szwaczki w głosowaniu na MOC roku.

BOP10 || STT

3dom 
Administrator

Wpisy: 5438
Wysłany: 2013-04-30, 13:47   

Cudo. Sam kościół zbudowany z płytek 1x2 wygląda niesamowicie a detale, takie jak znakomity okrągły witraż, latarnie czy bogato zagospodarowane otoczenie ze świetnym płotem sprawiają, że praca w odbiorze jest niesamowicie efektowna. Wezwanie parafii bardzo zacne, podobnie jak i modlitwa :)

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wpisy: 4758

Wysłany: 2013-04-30, 13:49   Re: Bazylika Mniejsza pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej

kris kelvin napisał/a:
Uprzedzę jeszcze tylko ewentualne pytania czy chomik spadł z rusztowania. Tak, spadł.

Dupką prosto w taczkę. I tak powstał chomik upadły.
Kościół zaiste imponujący. Teraz trochę żałuję że nie podsunąłem Krisowi jeszcze paru minifigów, np. zombiaka albo kosmitów.
Ostatnio zmieniony przez Sariel 2013-04-30, 13:51, w całości zmieniany 1 raz  

crises
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-30, 13:56   

Łomatko ile zdjęć. Bardzo to ładne i realistyczne. Detali i tak nie ogarnę, bo to nie na mój umysł, ale wrażenie ogólne prima sort. Płytek chyba z milion tam wsadziłeś. Jedynie co mi trochę nie pasuje to dach wieży. Nie potrafię sprecyzować co to jest, ale jest jakiś taki inny niż cała budowla. Zbyt obły. Może niepotrzebnie zrobiłeś inny kąt na samej górze i lepiej by wyglądała równo spiczasta? Fajne są "żaluzje" w dużych oknach wieży. I kamienna ścieżka dokoła. I murek dark tan też pasuje. Dobra robota. No ale to przecież wiesz :-)

Sorrow 
Adminus Emeritus

Wpisy: 630
Wysłany: 2013-04-30, 13:59   

Oklaski!:D

Hezar 

Wpisy: 933
Wysłany: 2013-04-30, 14:04   

Ponieważ napisałeś drzewiej:
Cytat:
Jeśli chodzi o mnie to absolutnie nie przeszkadzają mi tłumy wielbicieli piszący banały w tematach moich budowli i wcale się nie zmartwię jak w gąszczu bałwochwalczych "achów i ochów" utoną te wszystkie "cenne uwagi znawców" w stylu: "komin powinien być pół studa w lewo i gdzie jest rynna"

...więc mój komentarz do tej konstrukcji będzie następujący: Ujdzie.

blizzard 
niepoprawny mercedesiarz

Wpisy: 803
Wysłany: 2013-04-30, 14:15   

Świetne! Uwielbiam takie klimaty i kiedys chcialbym tak budować.. Lubię, gdy coś sie dzieje, dlatego ludzik na rusztowaniu (alho chomikełe) jest taki uroczy.

lolas 

Wpisy: 247
Wysłany: 2013-04-30, 14:17   

Jest bosko, wszak to obiekt sakralny. Ta praca to nekrolog dla bricków 1x2 - precz z cegiełkami, niech żyją płytki! Fajny patent na dodanie między płytkami kafli - mur ma mocniej zarysowaną strukturę - baaardzo dobrze to wygląda.
Drzewa zbudowane według tegorocznej mody, ale chomik??. Teraz to obowiązkowe?

Kruk 

Wpisy: 429
Wysłany: 2013-04-30, 14:20   

Powiem tak, jestem oszołomiony wręcz , mimo że nie gustuje w takich pracach tak ta naprawdę do mnie przemawia i wzbudza wyższe emocje, noo naprawdę rewelacja , aż nie wiem co napisać, nie wiem może to sentyment do takich budowli , tak czy siak jeśli nie zgłosisz jej na MOC'a miesiąca to nie ręczę za siebie ;) Jeśli Dejw zgłosi swoją koparkę, a pewnie to zrobi , to będę miał ciężki wybór na oddanie głosu. Szczere gratulacje i szczerze bym chciał mieć taką pracę na półce. Nosz kurcze......

TruckeR 
Sabbath Bloody Sabbath

Wpisy: 852
Wysłany: 2013-04-30, 14:20   

O absolutnym geniuszu budowniczego świadczy już sam fakt, że spadający chomik trafił tyłkiem prosto w taczki, a nie w latarnię, kolce czy jakieś inne ostre przedmioty. Oklaski!

sekua 
VIP

Wpisy: 226
Wysłany: 2013-04-30, 14:22   

Wspaniały MOC! Brakuje tylko stogu siana dla skaczącego z wieży chomika-asasyna.

Jetboy 

Wpisy: 1358
Wysłany: 2013-04-30, 14:23   

Teraz widzę obrazki i muszę powiedzieć że nie wiem co powiedzieć. Rewelka!
Ostatnio zmieniony przez 3dom 2013-04-30, 14:38, w całości zmieniany 1 raz  

Cevillus 

Wpisy: 521
Wysłany: 2013-04-30, 14:28   

Napiszę tylko jedno: Genialny MOC!

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu