[MOC] Kamienica

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#16 Post autor: sekua »

Kamieniczka bardzo mi się podoba. Chyba mnie zainspirowałeś do przemyślenia możliwości budowy własnej kamieniczki w przyszłości.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#17 Post autor: PatrykZ »

Piękna! ... Wystarczy tyle :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

kris kelvin

#18 Post autor: kris kelvin »

PatrykZ pisze:Piękna! ... Wystarczy tyle :-)
+1. Nie za bardzo wiem co dodać :)

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#19 Post autor: Jantin »

Popieram przedmówców w propozycji podmurówki. nawet 1 warstwa błękitnych cegiełek by wystarczyła. Zastanawiam się też nad bokami budowli. Czy boczne elementy kamienicy mają wystawać z pierzei, czy to raczej środek ma być 'wcięty'? Jeżeli to drugie, to chyba kafelki na bocznych ścianach przeszkadzałyby w dostawianiu dalszych budowli. Poza tym niesamowicie podobają mi się drobne, szare ozdoby wykonane z zupełnie zwyczajnych elementów.

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#20 Post autor: Legofan »

legosamigos pisze:Poza tym wszystkie okna i drzwi szczelnie pozamykane, jakby miał zaraz nastąpić koniec świata
Jakiś smok na ulicy ryczał, to ludzie pozamykali okna. Nic w tym dziwnego :).
Jantin pisze:Czy boczne elementy kamienicy mają wystawać z pierzei, czy to raczej środek ma być 'wcięty'? Jeżeli to drugie, to chyba kafelki na bocznych ścianach przeszkadzałyby w dostawianiu dalszych budowli.
Jakbym dobudowywał kolejne, to chciałbym by boki wystawały z całego rzędu (o 2, 3 czy 4 study).

Dziękuję za komentarze i jeszcze bardziej dziękuję za miłe słowa! :)

Hippotam

#21 Post autor: Hippotam »

Bardzo fajne. Zaslonki, rynny (srebrne!) i kwiaty dodają kamieniczce uroku. Ciekawa, urozmaicona bryła.

Nie pasują mi tylko te szare wykończenia wieżyczek. Widziałbym tam wyciągnięty do przodu czarny dach i okna pod skosami.

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#22 Post autor: Legofan »

Hippotam pisze:Zaslonki,
Prawdę mówiąc, to gdyby nie to, że mi jakieś 4 lata temu w komentarzu do kamienic napisałeś, że ich brak, to by ich teraz nie było. Naprawdę przez to o tych zasłonkach pamiętałem :P.

ODPOWIEDZ