[MOC] KZKT 7428 Rusich

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#16 Post autor: TruckeR »

Sariel pisze:W ramie z technicbricków nie zmieściłbym całego tego przeniesienia napędu. Tam jest dość ciasno, szczególnie na spodzie podwozia.
No bez przesady. Faktem jest, że trzeba zrobić trochę kombinacji alpejskich, ale moim zdaniem warto trochę pogłówkować, aby później nie męczyć się z podwoziem z żelatyny. Ale co kto woli.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#17 Post autor: Sariel »

Prezes pisze:kolorystyka
No tak, kolorystyka szczególnie ;)
Prezes pisze:Budujesz na podstawie zdjęcia/zdjęć czy brniesz dalej w szczegóły - może plany modelarskie, albo jak najwięcej z fachowej dokumentacji technicznej ? Szukasz podobnych rozwiązań wykonanych za pomocą Lego ? Przeliczasz proporcje starając się jak najdokładniej oddać rozmiary oryginału, czy budujesz jak klocki 'pasują' ?
Proporcje oczywiście przeliczam, najczęściej w oparciu o blueprinty. To klocki mają pasować do wymiarów, nie wymiary do klocków. Zdjęć używam żeby mieć dobre pojęcie o detalach, kolorystyce, oznaczeniach, szczegółach których na blueprintach brakuje. Lubię zerknąć czy ktoś już zrobił model danej maszyny z klocków, głównie po to żeby sprawdzić jak wysoko wisi poprzeczka, i czy przypadkiem nieświadomie nie buduję kopii.

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#18 Post autor: Methos »

Olbrzymi! Podobają mi się te detale na ciągniku. Niby parę klocków, a jak fajnie sie to odbiera wizualnie. Szkoda, że nie będzie okazji go zobaczyć nigdy na żywo - pewnie już rozebrałeś ...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#19 Post autor: 3dom »

Cały zestaw robi niesamowite wrażenie. Fajnie, że wreszcie go skończyłeś. Odwzorowanie jak zwykle perfekcyjne, cała masa świetnych detali. Cieszę się, że moje panele się przydały :)

Jak następnym razem będziesz budował coś co ma mieć kostkę głęboko w środku daj znać, mam dwa aku, które sobie spokojnie leżą w szufladce ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#20 Post autor: Sariel »

Hmmm, ciekawe, bo te aku na BSie są praktycznie nie do dostania. Da się je ładować bez wyjmowania z kostki? Wiem, że powiększają kostkę, jak bardzo?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#21 Post autor: 3dom »

Jest dziurka na wtyczke i mozna ladowac tak jak 8878, mniej wiecej tam gdzie klapka ma wystajacy dziubek. Kostka z aku jest grubsza o studa.
Ostatnio zmieniony 2013-05-05, 17:11 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#22 Post autor: piotrek839 »

Ogromny model. Jako całość robi wrażenie. Technicznie jak to z klockami bywa nie wszystko się udaje ale dzięki temu że pokazujesz pewne wady wszyscy my możemy się na nich uczyć. Od siebie dodam że to jeden z najlepszych MOCy jakie ostatnio widziałem. Rozmiarami przypomina mi Twoją zeszło roczną ciężarówkę choć wydanie militarne bardziej mi się podoba. Takie coś chętnie bym na półce postawił.

mandrax2150

#23 Post autor: mandrax2150 »

MOC jak zwykle w Twoim wydaniu imponujący, szczegółowy i co mi się najbardziej podoba estetyczny - jednak z minusów to:
- ten przechył kabiny do przodu sprawia wrażenie jakby model miałby zaraz zaryć w glebę
- całość kolorystycznie za bardzo jednolita ale to subiektywne odczucie
- i ta wieża IR na naczepie - razi strasznie :P
jeśli miałbym dodać coś od siebie to wymieniłbym koła na takie z bardziej agresywnym bieżnikiem, jak to w takiego typu pojazdach bywa :)

Ale całość bardzo fajna - patrząc na ten model oraz widząc jak jest zbudowany wewnątrz człowiek może się uczyć i uczyć :) zwłaszcza że sam podkreślasz też wady konstrukcyjne swoich prac - co bardzo cenie :)

ODPOWIEDZ