[MOC] Volvo F12 6x4 + HDS Okular ;)

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#16 Post autor: Kubrick »

Widzialem dzisiaj te fotki i sa swietne :D
To co Wam zostalo poza kolorem lamp? HDS dalej w planach? Bo model jest swietny, zaryzykuje nawet stwierdzenie (nie kamienujcie), ze na poziomie MOCy Macieja.
Gratuluje nagrody i czekam z niecierpliwoscia na ostateczny efekt prac nad okularnikiem :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#17 Post autor: TiTo & Anakin »

Co chcemy zmienić ...
-atrape z LEGO
-płaski dach z tile
-HDS działajacy jak się uda
-boki kabiny przerobić
Niestety na to wszystko zabrakło czasu i $$ :( ale myślimy ze uporamy się z tym, i niestety lub stety model zostaje idzie niedługo nowy projekt
Pozdrawiam

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#18 Post autor: aro_kal »

Świetne modele robicie chłopaki - ale takie pytanie mi się na usta (palce) ciśnie - czy nie warto by było przemyć niektóre klocki? Przecież tak dobry model musi być czyściutki. To tak jak by się miało cenny obraz i pomazać go flamastrem. Mi sie kabina bardzo podoba i jestem pewien, że jak wyszorujecie klocki to będzie jeszcze lepiej. Trzymam kciuki.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#19 Post autor: TiTo & Anakin »

Dziękujemy. A gdzie widzisz brudne klockim, przed zawodami były myty może coś nie dopatrzyliśmy jak go myliśmy to już była 3 w nocy wiec coś mogło nam umknać. Ale spokojnie jeszcze nie raz bedzie myty narazie leży rozebrany na moduły i czeka na poprawki i dodatki.

Pozdrawiam

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#20 Post autor: aro_kal »

No i ja mam rację i Wy ją macie. Kabina rzeszywiście jest czysta, niemniej na ramie widać brudne klocki, ale one nie brały udziału w konkursie.

Szkoda, że do zawodów nie przygotowaliście całego modelu. Byście na 100% wygrali. Dzielcie się więc z nami postępami w pracy.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#21 Post autor: TiTo & Anakin »

No i tu się zgodze rama troche brudna, ale też ją myliśmy ;) Niestety ale cały model był oceniany od deski do deski. Kazdy sędzia spedził przy nim dobre 20 min ogladajac go i dokumentacje. ;) Czy ja wiem czy jest sens pisać;) jak i tak nikt nie pisze u nas.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2006-09-13, 14:05 przez TiTo & Anakin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#22 Post autor: Maciej Drwięga »

TiTo & Anakin pisze:jak i tak nikt nie pisze u nas.
Może dlatego, że występujecie jako PKMC ? :) Ja to uznaję za wystarczający powód do olewania tego, co tu piszecie :) To taki sam efekt, jak bym na TSL pojechał jako LowLug :)
Teraz możecie mi podziękować, bo posypią się posty jak znam życie :P
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#23 Post autor: TiTo & Anakin »

No bo należymy do tego klubu? a tu nie należymy?Jakbyśmy należeli to byśmy napewno dali reklamy.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#24 Post autor: Maciej Drwięga »

No comment :)

http://www.00453005_0000002.pl/forum/warnings.php?mode=detail&userid=56
Być może PKMC to toleruje, LugPol nie, więc nie rozumiem rozgoryczenia z braku statusu klubowicza :)
Ostatnio zmieniony 2006-09-13, 14:28 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#25 Post autor: TiTo & Anakin »

To że ktoś należy do innego klubu to nie można z nim pisać na forum ?!
I jak już nie klubowicz to jest to wystarczający pretekst, że można kogoś olewać ?!

A myślałem że ludzie o podobnych zainteresowaniach powinni się wymieniać doświadczeniami, bez wzgledu na przynależność do klubu tego owego czy jakiegos innego.

ps. Brakiem statusu klubowicza nie jesteśmy rozgoryczeni . I nic takiego nie pisaliśmy.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#26 Post autor: Maciej Drwięga »

TiTo & Anakin pisze:To że ktoś należy do innego klubu to nie można z nim pisać na forum ?!
Przecież piszę :)
TiTo & Anakin pisze:I jak już nie klubowicz to jest to wystarczający pretekst, że można kogoś olewać ?!
Przecież jesteście na forum i piszecie różne rzeczy. Wyraziłem swoje zdanie, które jest szczere i subiektywne. Jak zawsze. Podałem powód dla którego nie specjalnie chce mi się komentować cokolwiek z tego modelu, co wcale nie oznacza, że absolutnie każdy tak ma zrobić.
Oczywiście nie mogę wykluczyć, że moje zdanie jest uznawane za ogólną prawdę, dogmat i zasadę życiową przez wszystkich, jednak to mało prawdopodobne. Dzięki Bogu wręcz niemożliwe.
Tu nie chodzi o reklamę, bo LugPolu nie trzeba reklamować. Chodzi o samo identyfikowanie się z grupą osób. Jeśli bliżej Wam do PKMC, to mi pozostaje to uszanować i reagować wg mojego uznania. I to miałem na myśli. Mam nadzieję, że rozumiecie co chciałem powiedzieć.

Jeżeli mam coś powiedzieć, żeby nie wyjść na całkowitego gbura, to bardzo cieszę się, że jako konstruktorzy reprezentujecie bardzo wysoki poziom i odnosicie sukcesy. Z pewnością jest to doskonała motywacja do dalszej pracy i kolejnych startów w zawodach. Naprawdę szczere gratulacje.
Sam model - ot, prezentowany na kolejnym forum w ten sam sposób, więc to co bym powiedział i tak pewnie już słyszeliście :)

Klubowiczem nie jest każdy tutaj, tytuł ten jest nadawany na określonych zasadach, jednak nikt nikogo nie dyskryminuje z powodu nie posiadania niebieskiego napisu "Klubowicz".
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#27 Post autor: TiTo & Anakin »

Własnie organizator podał nam ogólną punktacje :) ledwno ledwno 1 pkt i niebyłoby podium :) Niedługo zdjęcia plenerowe ze zmianiami nie dużymi, ale zawsze jakieś:)
A oto ogolna klasyfikacja
1) Michał Kołodziej - FAMO - 129
2) Tomasz Wargal, Piotr Halisz - Volvo F12 6x4 - 125
3) Tomasz Pietras - Jelcz 317 + naczepa - 124
4) Jan Kołodziej - Żuk LGM - 124
4) Jan Kołodziej - Bumar DUT 0502 - 124
5) Grzegorz Jurek - Iveco EuroCargo - 105
6) Grzegorz Jurek - DAF 95XF + Wielton -100

Awatar użytkownika
rzooq
Posty: 72
Rejestracja: 2006-04-14, 18:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: rzooq

 

#28 Post autor: rzooq »

Pewnie po zmianach dostalibyście więcej punktów, ale nie nalezy przesadzać. Nieraz drobne zmiany kosmetyczne moga się przerodzić w przebudowanie całego MOCa, a ciągłe ulepszanie w nieskończoność może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

PS. MoDo ma bazę 6 km ode mnie.
Szukajcie, a znajdziecie. Pukajcie, a otworzą wam...

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#29 Post autor: TiTo & Anakin »

Nie wiem, pewno byłoby to jeden pkt. W sumie dużo zmian nie przejdzie.

P.S-zazdroszcze Ci NEMO RULEZZZ

sives1
Posty: 153
Rejestracja: 2005-10-16, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: sives1
Kontakt:

 

#30 Post autor: sives1 »

Eh dla mnie to sie nazywa talent! Serdeczne i szczere gratulacje! Następnym razem pewnie bedzie pierwsze :)! Dla mnie jesteś mistrzem jednym z niewielu w budowie takich modeli oby tak dalej!

ODPOWIEDZ