30066 Circus

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

30066 Circus

#1 Post autor: Hezar »

Recenzja 30066: Circus

Obrazek


Dane techniczne

Seria: Duplo
Podseria: Circus
Rok produkcji: 2013
Liczba klocków: 2 + figurka
Spis części: Brickset
Cena (w momencie publikacji opisu): 6,99 zł z miesięcznikiem „Dziecko”; BrickLink: od ~14 zł wzwyż (MISB)

BrickLink
Brickset


Słowem wstępu

Kolejny zestawik promocyjny, dołączany tym razem jako prezent do najnowszego, czerwcowego numeru miesięcznika „Dzecko”:

Obrazek


Opakowanie i zawartość

Jeżeli pamiętacie jeszcze zestawy [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=19374]30063[/URL] oraz 30064, to najnowszy polybag nie będzie dla Was żadnym zaskoczeniem.
Po raz kolejny zdecydowano się na konwencję figurki - niespodzianki, oraz kilku dodatkowych klocków, o czym informuje stosowny nadruk na przedniej stronie torebki:

Obrazek

Tył - o dziwo - nie straszy już ogromem informacji i ostrzeżeń, drukowanych drobnym maczkiem (mimo to, kilka z nich znaleźć się tu oczywiście musiało), w zamian mamy za to zdjęcie wybranego elementu zestawu w skali 1:1 oraz nieodzowną w serii Duplo informację o edukacyjnych właściwościach klocków:

Obrazek

A co znajdziemy wewnątrz? Oczywiście standardową broszurkę z reklamami różnych serii i zestawów...:

Obrazek Obrazek

... do tego dwie cegiełki 2x2 Duplo-study - w tym jedną z gwiezdnym nadrukiem...:

Obrazek

... oraz to, co stanowi kwintesencję tego polybaga, a wiec jedną z pięciu figurek:
  • Klauna...:

    Obrazek

    Obrazek
  • ... dyrektora cyrku...:

    Obrazek

    Obrazek
  • ... akrobatkę...:

    Obrazek

    Obrazek

    ... oraz zwierzęta:
  • Tygryska...:

    Obrazek

    Obrazek
  • ... lub też króliczka:

    Obrazek

    Obrazek
Jak jeszcze zwierzaki to lekko „odgrzewany kotlet”, tak nowe Duplo-figi to absolutna rewelacja!
Postacie posiadają nadruki na główce oraz torsie i trzeba przyznać, że każda z nich naprawdę cieszy oko. Gimnastyczka nie wzbudziła u mnie jakichś specjalnych emocji, natomiast klaun wraz z dyrektorem to w mojej ocenie chyba najlepsze figurki Duplo, jakie kiedykolwiek ujrzały światło dzienne.
Patrząc na te małe dzieła sztuki, nie sposób powstrzymać uśmiechu, który ciśnie się na usta - zresztą, przekonajcie się sami:

Obrazek


Podsumowanie

Jeśli macie dzieci w wieku przedszkolnym, to nawet nie ma się co zastanawiać, tylko jak najprędzej zawitać w najbliższym kiosku, bądź tez saloniku prasowym. Przede wszystkim warto poszukać samych figurek cyrkowców, bo to głównie one stanowią o sile tego polybaga.
Moje dziecko dosłownie nie wypuszcza ich z rąk, a i ja uległem czarowi klauna, kupując sobie jednego - ot, tak - do pracy na biurko ;^)

Obrazek

Polecam!

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#2 Post autor: tbzz »

Zgadzam się. Za tę cenę i patrząc na jakość wykonania postaci, warto. Sam córce kupiłem klauna i szybko znalazła dla niego zajęcie. Dobrze, że ktoś wypuszcza takie mini zestawy za mini pieniądze. Przydatne dla posiadających dzieci :)
Ostatnio zmieniony 2013-06-09, 09:32 przez tbzz, łącznie zmieniany 1 raz.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
David
Posty: 58
Rejestracja: 2013-05-07, 08:41
Lokalizacja: Dębica
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: David »

wspaniała recenzja jak zwykle!!!! -)

ODPOWIEDZ