[MOC] MAZ 7907

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#16 Post autor: TruckeR »

legosamigos pisze:Oryginał strasznie brzydki, jak chyba większość rosyjskich pojazdów Mazów, Ziłów itp.
!!!

Wyjdź.

Szkoda, że model się ugina. Jednak technic bricki są lepsze do takich zastosowań (ale by było zabawy z wpasowaniem zawieszenia w taką ramę...). Kabina bardzo udana, szkoda, że w trialu mało kto się teraz przykłada do estetyki.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#17 Post autor: M_longer »

Waler93 pisze:Myślę, że drugą Longer powinien zbudować sobie sam. Tym bardziej, że kiedyś się do tego MAZ-a przymierzał ale zwątpił gdy przyszło do zamocowania kabiny na ramie. Więc Panie Longer jak Pan widzi da się.
Pan Longer podziwia Cię za wytrwałość :)
Myślałem kiedyś o zrobieniu tego potworka na kołach 94mm, ale skala mnie lekko zniechęciła.

Brakuje filmu, i to bardzo. Taki model aż prosi się o to by pokazać że działa, mimo wielkości :)
I w końcu dowiedziałem się po co mu te pojemniki na końcu ramy ;)

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#18 Post autor: noniusz »

No w końcu... gotowy.

Po zbudowaniu i pulikacji zdjęc całego pojazdu MOC wydawałby się aż prosić o zbudowanie z brick'ów, na kilku zdjęciach widać dość mocne zmęczenie liftarm'owego materiału.

Pomysł na podtrzymanie i regulację kabiny jak najbardziej trafiony.

To do czego mogę się przyczepić to przegub w środku pojazdu, jakiś taki "bylejaki", tzn. słaby w porównaniu do gabarytów całości, nie udało by się tam upchnąć 2 mini-obrotnic? To zawsze pewniejsze i mocniejsze mocowanie.

Druga sprawa - dlaczego zdecydowałeś się na ten sam promień skrętu 3 i 4 osi? O ile pamiętam, to właśnie Ty kiedyś publokowałeś jako IDEĘ zabudowane 4 osie, każda o innym promieniu skrętu?

Wymodelowanie kabiny naprawdę ładne i dopracowane, w szczególności, że ze względu na umieszczenie i wyważenie musiałeś uważać na ilość użytego budulca.

Gratuluję wytrwałości i osiągnięcia zamierzonego celu!

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#19 Post autor: PatrykZ »

Filmik, błagam...
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#20 Post autor: legosamigos »

Tak przeczytałem jeszcze raz cały opis i historię powstania tego oryginalnego monstrum i zapomniałeś dodać 1 najważniejszej rzeczy, a mianowicie ile "pali" to coś :D ? Biorąc pod uwagę, że porusza się z prędkością ciągnika i waży skromne 66 ton, to pewnie pali jak smok. Do tego ogromne zbiorniki paliwa też muszą być. Nie mniej jednak Borys L. Shaposhnik byłby dumny, że ktoś zrobił jego maszynę z innego materiału niż stal :) Może jakiś medal dostaniesz od towarzyszy Rosjan z rosyjskiego Lugu?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#21 Post autor: Waler »

PatrykZ, no dopiero znalazłem trochę czasu i właśnie go kleję (zamiast się uczyć na kolokwia, ehh).
Ile to pali to nigdzie nie znalazłem, ale można uznać, że niedużo mniej niż silnik odrzutowy. Czyli sporo. Całkiem sporo. Jak tylko skończę film, to wyślę linki tu i tam i zobaczymy.

Fistach

#22 Post autor: Fistach »

Obrazek

Duże, dobrze odwzorowane - ale w porównaniu do koparek, ładowarek, żurawi i nnych mocy trochę mało funkcjonalne - no ale nie takie miało być :)

Awatar użytkownika
Grzesiek
VIP
Posty: 161
Rejestracja: 2010-07-14, 19:11
Lokalizacja: tychy
brickshelf: grzesioo

 

:)

#23 Post autor: Grzesiek »

widziałem to bydle, naprawdę jest on wspaniały :)
Obrazek

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#24 Post autor: m4rc1n »

Zajmuje trzy stoły. Wielkie bydle o.O
MOCs: 4
WIP: who cares?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#25 Post autor: Sariel »

Film fajny, ale "Russian" a nie "Rusian". Popraw, bo Ci będą płakać na Tubie.
Ostatnio zmieniony 2013-05-27, 08:02 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Fistach

#26 Post autor: Fistach »

Na filmie i zdjęciu na stołach robi jeszcze większe wrażenie :) Jak dla mnie mógłby być o połowę osi krótszy i by to było praktycznie to samo. Bardzo fajnie jeździ, skręt pomimo 8 osi skrętnych i tak bije kolejarzy robiących zakręty z torów prostych.
Sariel pisze:Film fajny, ale "Russian" a nie "Rusian". Popraw, bo Ci będą płakać na Tubie.
Faktycznie nie dało się tego napisać na pw? Widzę moda na wypominanie błędów dalej nie minęła. Wracając do modelu to kolega Waler powinien napisać:

Russssssssssssssssssssssssian :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#27 Post autor: Waler »

No już, już poprawione.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#28 Post autor: 3dom »

Fajnie wygląda w ruchu, tak dostojnie, majestatycznie.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#29 Post autor: jerryp »

Czekałem z niecierpliwością aby zobaczyć w akcji a tu " The content owner hasn't made this video available on mobile". Da się coś z tym zrobić?

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#30 Post autor: legosamigos »

Sariel pisze:Film fajny, ale "Russian" a nie "Rusian". Popraw, bo Ci będą płakać na Tubie.
Wracając jeszcze do błędów na YT, to powinno być "Topic on Polish forum LugPol", a nie polish, znaczy się na polskim forum, a nie na wypolerowanym/wygładzonym :P Wracając jednak do modelu i do filmu, teraz koniecznie musisz dobudować jakiś ładunek do tego kolosa, jakąś rakietę, czy łódź, jak na tym obrazku wstawionym przez Ciebie

Obrazek
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ