[MOC] MAZ 7907

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#31 Post autor: Waler »

Tak, to już te polskie skrzywienie, że przymiotniki piszemy małymi literami. Trzeba trochę to zmienić, zwłaszcza, że wstawiałem film na szybko. No z taką łodzią to byłoby trudno, ale o czymś może pomyślę.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#32 Post autor: legosamigos »

Waler93 pisze:Tak, to już te polskie skrzywienie, że przymiotniki piszemy małymi literami. Trzeba trochę to zmienić, zwłaszcza, że wstawiałem film na szybko. No z taką łodzią to byłoby trudno, ale o czymś może pomyślę.
Przepraszam za off topic, ale chodzi o to, że w języku angielskim wyraz ten pisany z dużej i małej litery zupełnie co innego znaczy
Polish - Polak, polski
polish - polerwać, pastować.

Nasz język też jest niestety trudny dla obcokrajowców. Ok, koniec off topica. Czekam(y) teraz na ładunek do kolosa :) Może nie będziemy czekali rok na jego zbudowanie ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

kruszyna
Posty: 70
Rejestracja: 2011-11-23, 21:04
Lokalizacja: Wolsztyn , Wielkopolska

#33 Post autor: kruszyna »

Już myślałem że te monstrum już nie powstanie ale bardzo fajnie Ci to wyszło , bardzo fajny MOC

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#34 Post autor: PatrykZ »

Jestem pod wrażeniem i to pod ogromnym...
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#35 Post autor: solic »

Robi wrażenie!
Myślę, że to jeden z tych MOCy, który będzie jeszcze długo wspominany i w przyszłości będzie stanowił punkt odniesienia dla innych konstrukcji.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#36 Post autor: piotrek839 »

Dobrze jeździ i skręca jak na swoją długość. Wydaje się że kabina z którą miałeś tyle kłopotu wybawiła Cię z problemu skręcania tak długiego pojazdu. Obciążenie środka czymkolwiek chyba nie jest dobrym pomysłem ale to Ty najlepiej znasz możliwości swojego MOCa. Mi się podoba, jest fajny.
solic pisze:Myślę, że to jeden z tych MOCy, który będzie jeszcze długo wspominany i w przyszłości będzie stanowił punkt odniesienia dla innych konstrukcji.
To na pewno.

Nexus 7

#37 Post autor: Nexus 7 »

Piękna rzecz! Robi wrażenie wielkością ale i jakością odwzorowania. Warto było poświęcić rok na zbudowanie czegoś takiego, gratuluje.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#38 Post autor: Innos »

Zdałem sobie sprawę, że nie skomentowałem tego kolosa, a tak być nie może.;) Miałem to szczęście, że mogłem się trochę MAZowi na Brwikonie przyjrzeć, i muszę przyznać, że na żywo robi chyba jeszcze większe wrażenie niż na fotkach i filmie, zarówno samymi wymiarami jak i dopracowaniem. Szkoda tylko, że nie było możliwości zaprezentowania go w ruchu.
No i mogę poświadczyć, że konstrukcja robiła duże wrażenie na wielu widzach na konwencie, niejedna osoba ze skupieniem wczytywała się w opis a potem bacznie przyglądała się całej maszynie.
Pozostaje mi tylko pogratulować świetnego efektu rocznej pracy - jak widać zdecydowanie warto było poświęcić tyle czasu na długoterminowy projekt.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

mandrax2150

#39 Post autor: mandrax2150 »

Ja również gratuluje udanej konstrukcji. Robi ogromne wrażenie, szkoda że nie mogę obejrzeć na żywo :P Model bardzo ładnie odwzorowany. W opisie oryginału wspomniałeś
(...) Posiadał on hydropneumatyczne zawieszenie z regulowanym prześwitem(...)

wiem że to spory wydatek na amory ale rewelacyjnie wyglądałby przejazd po jakiś nierównościach, pracujące zawieszenie i ten zawias w akcji - niczym stonoga :P - no ale wszystkiego nie da się czasem zrobić - rozumiem - i czekam na kolejne tak monstrualne dzieła, czy to w Twoim czy kogoś innego wykonaniu.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#40 Post autor: Waler »

Dziękuję wszystkim za pozytywne komentarze, fajnie że się podoba. Podrzucę jeszcze link do takiego samego tematu (założonego przeze mnie) na Eurobricks (pewnie nie wszyscy oglądali):
http://www.eurobricks.com/forum/index.p ... opic=82882

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#41 Post autor: Waler »

Trochę odkopię temat, ale chyba warto ponieważ właśnie udało mi się ukończyć elektroniczną wersję MAZ-a.
Spędziłem nad nią dużo godzin, lecz nawet pomimo tego, w LDD brakuje kilku elementów które mam użyte w MAZ-ie (np. nie ma swicha PF!) i musiałem je zastąpić czymś innym.
Również dowiedziałem się ile model ma części i całkiem sporo ich tam upchałem: 4800.
Teraz już nigdy MAZ nie umrze, zawsze będzie go można odbudować na nowo ponieważ niestety jutro idzie na żyletki i zaczynam nowy projekt. (w Mazie siedzi jakieś 40% moich klocków lecz wszystkie kluczowe (ramki, dyfry, silniki itp.)
Teraz pozostaje jeszcze jedno, umieszczać plik LDD w sieci, a może sprzedać go na ebay-u i to razem z klockami i jakimś pudełkiem z grafiką MAZ-a :D ?

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#42 Post autor: legosamigos »

Może trzeba ściągnąć nową wersję, w której jest jest ten przełącznik. Tak samo jest w ML Cadzie, którego używam. W nowej wersji ML Cada jest między innymi servo i L motor. Wracając do Twojego modelu. Nie żal ci go rozbierać. Prawie rok czy przeszło ponad rok nad nim siedziałeś, a teraz chcesz go rozebrać? ;) Ale z drugiej strony doskonale cię rozumiem. To wszystko kosztuje i to sporo. Mam nadzieję, że nowy projekt nie będzie trwał kolejny rok? :D
Ostatnio zmieniony 2013-07-12, 22:51 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#43 Post autor: Bricksley »

LDD sam sobie aktualizuje bazę części. Oprócz PF switcha brakuje też innych niby oczywistych elementów.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#44 Post autor: legosamigos »

Znalazłem jeszcze krótki filmik na YT odnośnie oryginału
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ