[MOC] Upiór w Operze

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#16 Post autor: Toltomeja »

Jakby kogoś interesowało, a podobno interesuje - zamieściłem filmik pokazujący bebechy. Z napisami wyjaśniającymi działąnie poszczególnych segmentów.
http://www.youtube.com/watch?v=3MYM3hqKBn0

Szału nie ma, bo to naprawdę prosty mechanizm, oparty głównie na nitkach. Ale nie ukrywam, że nie było prosto to wszystko wymyślić, a potem wyregulować i zgrać ze sobą.

Mam nadzieję, ze widać co ciekawe. Jeśli nie, mogę coś dopowiedzieć, pytajcie śmiało.
Ostatnio zmieniony 2013-05-23, 15:27 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#17 Post autor: Jetboy »

Dzięki!

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#18 Post autor: PatrykZ »

Mistrzostwo!
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

bazia
Posty: 24
Rejestracja: 2011-05-09, 21:34
Lokalizacja: Warszawa

#19 Post autor: bazia »

Co tu dużo pisać: wspaniała praca.

Robert Reimus
Posty: 78
Rejestracja: 2011-08-01, 22:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

#20 Post autor: Robert Reimus »

Fajny klimacior!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#21 Post autor: Innos »

Bardzo fajny temat wybrałeś, też bardzo lubię Upiora, zarówno bardzo udaną ekranizację musicalu, jak i (a w zasadzie przede wszystkim) musical na żywo właśnie, szczególnie polską wersję, z której nagrania wykorzystałeś, a która jeśli chodzi o wokale bije na głowę inne wersje językowe.
No i świetnie "technicowo" uatrakcyjniłeś konstrukcję, zawsze to wygląda lepiej jak coś się rusza. ;) Choć trzeba przyznać, że bardzo wysokonakładowy ten MOC biorąc pod uwagę użycie tu aż 4 silników to rozruszania 4 prostych mechanizmów. No ale liczy się inwencja twórcza, a tej Ci nie zabrakło.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#22 Post autor: Toltomeja »

Innos pisze:Choć trzeba przyznać, że bardzo wysokonakładowy ten MOC biorąc pod uwagę użycie tu aż 4 silników to rozruszania 4 prostych mechanizmów.
Jasne, że da się to zrobić nawet jednym. Bez problemu by wydolił. Ale pozwoliłem sobie na tę wygodę, żeby można było łatwo zaprogramować i regulować świeczniki, każdy z osobna.

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#23 Post autor: sekua »

MOC bardzo pomysłowy a przede wszystkim klimatyczny.

Tak sobie teraz myślę... skoro po poprzednim MOCu masz już "doświadczenia z wodą", to można byłoby się pokusić o wizję bohaterów sunących po prawdziwej wodzie. Problem pojawiłby się przy wysuwaniu świeczników i ryzyku zalania, ale myślę, że dałoby się znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Awatar użytkownika
Mysza
Posty: 26
Rejestracja: 2011-02-03, 22:32
Lokalizacja: Kraków, Warszawa, Trójmiasto

#24 Post autor: Mysza »

Jest dobry pomysł, jest klimat, jest precyzja wykonania i to coś, co sprawia, że chcę się na to patrzeć długie minuty aż w pełni zaspokoi się swoją ciekawość. <brawa>

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#25 Post autor: Greg »

Po pierwsze to plus za wybranie samego tematu pracy. Bardzo lubię ten musical, jest pełen czaru, ekspresji a jednocześnie fabuła wydaje się realną. Wersji polskiej nie widziałem, a tym bardziej wstyd że musical wystawia poznański teatr :(. Mimo wszystko nie wyobrażam sobie jednak aby można tę opowieść przedstawić lepiej niż zrobił to Joel Schumacher w swoim filmie.
Praca jest świetna: kostiumy minifigów, organy i maszyneria ze świetną synchronizacją
Mimo to brakuje mi czegoś w samej prezentacji. Pokusiłbym się o grę świateł, jakąś mgłę, namiastkę animacji i większą ilość ujęć.

GRATULACJE!!!

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#26 Post autor: Sorrow »

Filmik obejrzałam bez ścieżki dźwiękowej, bo nie trawie "Upiora" Ale MOC piękny, łódź płynie dostojnie, a ja wymyśliłam sobie do tego odpowiednio klimatyczną melodię;).

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#27 Post autor: 3dom »

No Toltomeja dałeś czadu :) Nie dość, że sama praca, jak to zwykle u Ciebie, na najwyższym poziomie to jeszcze zmotoryzowana, a jakby tego było mało to sterowana NXT. Czułem, że te zębatki w Twoich mocach nie pojawiają się przypadkiem ;) Marnujesz się w zamkowej tematyce, oczywiście głosowałem i gratuluję jeszcze raz wygrania etapu!
Ostatnio zmieniony 2013-05-30, 11:36 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#28 Post autor: Toltomeja »

3dom pisze:Marnujesz się w zamkowej tematyce
Znów próbujesz sprowadzić mnie na złą drogę...
Greg pisze:Mimo to brakuje mi czegoś w samej prezentacji. Pokusiłbym się o grę świateł, jakąś mgłę, namiastkę animacji i większą ilość ujęć.
Tiaa... Najlepiej potraktować to ciekłym azotem żeby był klimat :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#29 Post autor: 3dom »

Toltomeja pisze:
3dom pisze:Marnujesz się w zamkowej tematyce
Znów próbujesz sprowadzić mnie na złą drogę...
Sam dajesz ku temu powody, w zasadzie to powinienem przeniesc tego MOCa do dzialu Mindstorms... ;) Ale tam musialbys opublikowac program do sterowania lodka i swiecznikami :P
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#30 Post autor: Toltomeja »

3dom pisze:Sam dajesz ku temu powody, w zasadzie to powinienem przeniesc tego MOCa do dzialu Mindstorms... ;)
Oj, chyba bym nie wyszedł z osłupienia pomieszanego z maniakalną złością... A program nie jest niczym ciekawym, ot jakieś 20 linii w sumie.

ODPOWIEDZ