[MOC] Przerwany rejs do Nowego Świata

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Topher
Posty: 43
Rejestracja: 2012-01-03, 19:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

[MOC] Przerwany rejs do Nowego Świata

#1 Post autor: Topher »

Witam
Jest to mój pierwszy MOC, choć na forum przebywam już od dłuższego czasu.
Twór ten zalicza się do niższej ligi, a stworzony został z trudem, z racji małej ilości posiadanych klocków.
Jest to również pierwszy "model" wybudowany po 8 latach przerwy od LEGO.

Przygotowałem go na konkurs "Pierwsza Krew 2013" w kategorii Diorama

Obrazek

Któż z Nas nie zna tragicznej historii Titanica, uznawanego niegdyś za niezatapialnego?
10 kwietnia 1912 roku wypłynął on w swój dziewiczy rejs z Southampton do Nowego Jorku. Nigdy jednak nie dopłynął do celu.
Zniknął pod powierzchnią Atlantyku w nocy z 14 na 15 kwietnia, po zderzeniu z górą lodową.
W wyniku katastrofy, w lodowatych wodach oceanu śmierć poniosło ponad 1500 osób.

Obrazek Obrazek Obrazek

Pierwotnie miałem ambitny plan ukazania statku przechylonego na stronę dziobową pod kątem 45, posiadającym kominy itd, itp.
Z braku odpowiedniego budulca w ostateczności zdecydowałem się na ukazanie ostatnich chwil, kiedy to już po przełamaniu kadłuba, na powierzchni pozostała tylko część rufowa.
Wzorowałem sie tutaj sceną filmową.
Ostatnio zmieniony 2013-06-01, 14:43 przez Topher, łącznie zmieniany 12 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Bardzo udany model (polowy) Titanica. Idealnie wpasowales się w tematyke konkursu :) Gratuluje swietnego debiutu!
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#3 Post autor: PatrykZ »

Dopisuję się do słów 3dom'a. Świetna praca.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#4 Post autor: Darek Mróz »

Bardzo podoba mi się użycie technikowych belek w charakterze okienek...
LEg GOdt Darek Mróz

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#5 Post autor: Innos »

Super, naprawdę udany model. Fajnie, że (jeśli dobrze zgaduję) konkurs zmotywował Cię do pierwszej publikacji - i o to chodziło! :-)
Nie chcę tu od razu krytyką jechać, ale tak sobie myślę, może mogłeś pół komina tu zmieścić? Ewentualnie jakieś elementy wyposażenia na tej pustej, tanowej części pokładu. Oczywiście to tylko takie "widzimisię" oparte o wizerunek statku ze znanego wszystkim filmu, a nie o jakąś konkretną wiedzę merytoryczną, także nie bierz tego jakoś bardzo do siebie. ;-)

No i pamiętaj, że możesz startować we wszystkich kategoriach konkursu, jeśli tylko będziesz miał pomysły na MOCe. ;-)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Jetboy

#6 Post autor: Jetboy »

bardzo udany debiut. Tak trzymać, a klocków wcale tak dużo nie trzeba żeby oś fajnego zbudować.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: Jantin »

Pierwsze zdjęcie najbardziej mi się podoba, przypomina jakiś wychodzący z nadprzestrzeni gwiezdny krążownik :)

Awatar użytkownika
Topher
Posty: 43
Rejestracja: 2012-01-03, 19:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

#8 Post autor: Topher »

Skoro debiut udany, to się nie będę kłócił w takim razie, chociaż gdybym miał trochę więcej klocków... Z pewnością wyglądałoby to inaczej.
I owszem, konkurs mnie zmotywował żeby pogrzebać trochę w tym pudle z klockami (o zgrozo odkryłem przy okazji, że znaczną połowę gdzieś wcięło (prawdopodobnie do kieszeni kolegów z dawnych lat, odkurzacza, itd, itp)).
Kominy dawno odpadły i zostały zassane pod wodę, a co było luzem to poleciało, na resztę wyposażenia niestety nie miałem pomysłu w takiej skali.
Od krytyki jeszcze nikt nie umarł, więc jest mile widziana ^^"
Ostatnio zmieniony 2013-05-30, 20:01 przez Topher, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#9 Post autor: tbzz »

Model ciekawy. Sam pomysł genialny. Na początku, przed przeczytaniem i patrząc na pierwsze zdjęcie, powiedziałbym, że to jakiś wieżowiec w formacie mini :) Ale szybko zmieniłem wyobrażenie. Gratuluję!
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
Topher
Posty: 43
Rejestracja: 2012-01-03, 19:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

#10 Post autor: Topher »

Po godzinach spędzonych nad planami, szkicami i zdjęciami Titanica, stwierdziłem że coś nie do końca gra mi w tym modelu, dlatego też postanowiłem go nieco przebudować. Użerając się z niedostateczną ilością budulca i zmieniając co chwile położenie poszczególnych klocków, dotarłem w końcu do zamierzonego efektu. Teraz przyznaje, ze jestem wreszcie jako tako zadowolony. Wiem też, ze już nic więcej nie mogę zrobić niestety. Pojawiła się nawet pozostałość po czwartym kominie ;p
Poprawiony model oddaję do Waszej surowej oceny, mając po cichu nadzieje, że obędzie się bez chłosty ^^

Model przed poprawkami... i po poprawkach
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-06-01, 15:29 przez Topher, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#11 Post autor: Innos »

Topher pisze:Pojawiła się nawet pozostałość po czwartym kominie ;p
A widzisz, dało się. ;)
Poprawki poszły w dobrą stronę, na pokładzie jest ciekawiej. Dobrze, że na flickrze nie usunąłeś fotek starej wersji, to można sobie porównać i zobaczyć dokładniej, gdzie zaszły zmiany. Powodów do chłosty nie widzę, może ukryły się pod wodą. ;P
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#12 Post autor: 3dom »

Na pierwszy rzut oka poza kominem ciężko wyłapać różnice, istotnie dobrze, że można porównać co się zmieniło. Zmiany dość kosmetyczne ale poprawiły, skądinąd i tak już udany model :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 537
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#13 Post autor: Toltomeja »

Jest dużo lepiej, bardziej dopracowane szczegóły. I bardziej kształtny chyba się zrobił.
Jedyne co nie gra, to woda. Podstawka mogłaby być większa i bez takich agresywnie kanciastych białych fragmentów.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1930
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#14 Post autor: BHs »

Świetny pomysł z "kranikami" w ramach żurawików.
Update rzeczywiście ożywił i uplastycznił Twój model.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Topher
Posty: 43
Rejestracja: 2012-01-03, 19:43
Lokalizacja: Ruda Śląska

#15 Post autor: Topher »

Podstawka mi też się nie podoba, ale nie posiadam większej ilości niebieskich klocków. Najlepiej widziałbym ją zbudowaną z przeźroczystych klocków, ale takowych jak na razie nie posiadam. Jeśli w przyszłości uda mi się zdobyć odpowiednie budulce, to pokuszę się o większą skalę i lepszą wersje tej sceny. A że mam fioła na punkcie tego statku, to kto wie... może kiedyś się uda? ^^

ODPOWIEDZ