[WIP] Casa Della Tires

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

[WIP] Casa Della Tires

#1 Post autor: glaz_pimpur »

Tego zestawu brakowało mi jak powstawała seria "CARS". A ponieważ Lego wypuściło w innym miejscu ludziTFU! autka, to w końcu mnie naszło i dosłownie w 2 dni zrobiłem Luigiemu i Guido ich serwis opon, czyli tytułowe Casa Della Tires.

Obrazek

Założeniem było zbudowanie całości na podstawie jednego baseplate'a, tak jak to kiedyś bywało w zestawach i tak jak czasami ustalamy przy budowie K-Z lub innych miasteczek. Z tego powodu nie wszystkie proporcje są zachowane. Wejście i ściany od strony ulic są węższe, z prawej strony brakuje nawet jednego słupka i okna. Zastanawiałem się też, czy nie przemalować czymś opon na dachu na biało. Nie znalazłem jednak barwnika, który z jednej strony trzymał się i się nie kruszył, a z drugiej łatwo dał się usunąć.

Obrazek

Oczywiście publikuję jako WIP a nie MOC, bo jeszcze paru rzeczy brakuje. A znając mnie nie wiem, czy kiedykolwiek znajdę wenę i czas, i jeszcze wydłubię jakieś zaskórniaki, żeby go dokończyć. Poza tym model miał już swoją premierę LIVE na Brwikonie i muszę przyznać, że spotkał się z miłym przyjęciem, zwłaszcza najmłodszej publiczności.
Czego brakuje?
Po pierwsze naklejek: szyldu nad wejściem i na bocznej ścianie. Próbowałem wyszukać oryginalnych napisów w necie, ale nie znalazłem nic co by mnie zadowoliło.
Po drugie ten boczny szyld mógłby być biały, a mam tylko czerwony
Po trzecie chciałem poprowadzić lampiony od wieży do oponek na dachu. Zabrakło mi tych czarnych linek z plastikowymi wstawkami pasującymi na clipy.
Po czwarte nie miałem pomysłu na wnętrze, a przy najmniej tą część którą widać przez drzwi wewnątrz. Nie miałem zupełnie pomysłu jak ją wykończyć.

Poza tym całość powstawała w expresowym tempie jednego weekendu. Później były tylko kosmetyczne poprawki.

Z dedykacją dla Sorrow, bo nie lubi firmowych ludzików w MOCach.

Więcej zdjęć nie daję, bo i nie ma po co.

Dziękuję zgrredkowi za pożyczenie baseplate'a
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Fajne, lubię ten film i zestawy na nim oparte. Wiesz, że te (lub bardzo podobne) oponki występują białe?

Obrazek
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#3 Post autor: PatrykZ »

Ach, jaki piękny warsztat, Brawo!
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#4 Post autor: blizzard »

Guido to jedna z najsympatyczniejszych "postaci" w Cars.
Ile to razy przewijałem z siostrą moment gdy robił "pit stop" w finalnym wyścigu pierwszej części.
Jak to dobrze że wraz z Luigim w wersji legowej wreszcie ma swój domek-warsztat-garaż!
Jestem zagorzałym fanem i zwolennikiem takich konstrukcji, jak tutaj nam zaprezentowałeś, gdzie na małej powierzchni dużo się dzieje.
Szkoda tylko, że na razie jestem bezkasiasty (na razie...od dłuższego czasu:/), mam parę pomysłów na realizację podobnych miasteczek/budynków,ale no własnie..
Niemniej, tą pracą rozpaliłeś moje serce do systemowych klocków :P
Ostatnio zmieniony 2013-06-09, 21:41 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#5 Post autor: glaz_pimpur »

3dom pisze:Wiesz, że te (lub bardzo podobne) oponki występują białe?
Wiem, a widziałeś ich cenę?:)
Próbowałem jeszcze z tym, ale jakoś słabo to wyglądało.Obrazek
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

glaz_pimpur pisze:Wiem, a widziałeś ich cenę?:)
Tak, co robic :) Teoretycznie mam gdzies na strychu u rodzicow 4 sztuki z zestawu po siostrze, mogę pozyczyc jak znajde.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#7 Post autor: Sorrow »

Weź, nie kryguj się z tym WIP-em, to śliczny MOC. Najwyżej później coś przerobisz.

ODPOWIEDZ