[MOC] Ciągnik gąsienicowy marki Mercedes

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
mareksuski

[MOC] Ciągnik gąsienicowy marki Mercedes

#1 Post autor: mareksuski »

Witam,

Chciałbym zaprezentować mojego pierwszego MOCa.

Obrazek

Napęd to dwa silniki M zasilane z jednego pojemnika na baterie. Do napędzania gąsienic wykorzystałem z książki "The Unofficial Lego Technic Builder Guid" schemat "studless transverse subtractor" który przekazuje moc 2 silników na gąsienice. Bardzo fajnie to działa pozwalając jednym drążkiem w pilocie sterować kierunek poruszania pojazdu a drugim kierunek skrętu.

Moje uwagi co do wykonania pojazdu:
1. Po kilku minutach zabawy koła zębate z dyferencjału lub umieszczone na obudowie reduktora potrafią się same wysuwać
2. Plastikowe gaśniecie maja za małą przyczepność i na np. parkiecie ślizgają się
3. Obroty gąsienic mogłyby być wolniejsze np: wolniejsze silniki lub jakaś dodatkowa redukcja
2. Kabina mogłaby być lepsza

Wymiary:
długość całkowita 33 s
szerokość: 19 s
wysokość: 20 s
waga ok 1 kg

Zdięcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Filmiki (sorry za jakość kadrowania ale jedną ręką trzymałem telefon którym filmowałem a drugą ręką obsługiwałem pilota):
Jazda po równej nawierzchni
Pokonywanie nierówności
Działanie dyferencjałów

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie komentarze.

Pozdr,

Marek

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Po pierwsze: witaj! Czytałem Twój post, którym się przywitałeś, i zwróciłem właśnie uwagę, że na start zapowiedziałeś swojego MOCa. To miły początek u nas :)
Po drugie: ja jestem spod gwiazdy od zawsze na zawsze, plusik za mercedesa!
Po trzecie: orange color! Pełna masakracja, uwielbiam tę barwę w wydaniu legowym ;)

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#3 Post autor: piotrek839 »

Witaj na forum.
Pojazd fajny ale czy możesz wrzucić trochę więcej zdjęć napędu? Chciałem też zapytać, dlaczego Twoje filmy są nie publiczne?
mareksuski pisze:Moje uwagi co do wykonania pojazdu:
1. Po kilku minutach zabawy koła zębate z dyferencjału lub umieszczone na obudowie reduktora potrafią się same wysuwać
2. Plastikowe gaśniecie maja za małą przyczepność i na np. parkiecie ślizgają się
3. Obroty gąsienic mogłyby być wolniejsze np: wolniejsze silniki lub jakaś dodatkowa redukcja
2. Kabina mogłaby być lepsza
1) Czy potrafisz powiedzieć dlaczego?
2) Ślizganie ma swoje plusy no i ten stukot, mi się podoba.
3) Wolne obroty pasują do dużych konstrukcji. U Ciebie wydają się w sam raz.
4) Kabina bardzo fajna zwłaszcza z przodu. Ja bym tylko słupki zakrył czymś czarnym.

Jetboy

#4 Post autor: Jetboy »

Fajne, jak na debiut nawet świetne!
Pracowałem kiedyś z jednym Markiem Suskim, ale to pewnie przypadkowa zbieżność nazwisk :)
Ostatnio zmieniony 2013-06-03, 05:44 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

Ja również witam na forum. Filmiki mógłbyś połączyć w jedną całość przez Windows Movie Maker. Jest w miarę łatwy do robienia filmów. Nie wiem czy jako pojazd gąsienicowy nie za szybko jeździ? Przynajmniej tak mi się wydaje, choć może przy mniejszej prędkości nie pokonywałby tych nierówności z taką lekkością ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ