[MOC] Boeing Stearman PT-17 Kaydet

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

[MOC] Boeing Stearman PT-17 Kaydet

#1 Post autor: Mrutek »

Boeing Stearman PT-17 Kaydet

Wikipedia

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeden z najładniejszych dwupłatowców. Może nawet najładniejszy. Spodobał mi się, więc zrobiłem sobie taki z klocków. Ma parę niedoróbek, ale chciałem go w końcu wrzucić. Wrzucić i zapomnieć.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#2 Post autor: tbzz »

No genialny! Jak zwykle chylę czoła. Nie wiem, gdzie Ty tu niedoróbki widzisz. Jak dla mnie linia bezbłędna. I ten ogon z flagą. Za każdym razem przykładasz się do szczegółów, co w efekcie wygląda jak to cudo powyżej. Aż się chce na półkę postawić :) Gratulacje!
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#3 Post autor: blizzard »

Bardzo zacne!
Żółte skrzydła w mojej ocenie cudownie łączą się z niebieskim kadłubem (ujmując to oczywiście paletę kolorów Lego).
Takie radosne latadło po prostu.
Przypomniała mi się taka gierka, była dodana w pełnej wersji chyba do Komputer Świat Gry (czy jako to się tam zwało, dzieciakiem byłem), latało się w niej małymi modelami po domu i toczyło regularną wojnę między (chyba) Angolami i Ruskimi. No rewelacyjna była:D
I ta praca właśnie Twoja, tę gierę mi przypomniała :P

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#4 Post autor: PatrykZ »

Model jak żywy. Uwielbiam je Mrutku oglądać, aż ciekawy jestem jaki będzie kolejny. A może jakiś Savoya italiański? :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

#5 Post autor: Jakeof »

Wygooglowałem sobie go, i rzeczywiście to jeden z najładniejszych dwupłatowców. Ładnie oddałeś kształt skrzydeł, ale coś nie pasuje mi w ogonie - jest albo za długi, albo za chudy. Wiem, czepiam się, mam świadomość że ciężko robi się samoloty z klocków. Mam też wrażenie, że w Twoim modelu nos samolotu za bardzo zwęża się ku przodowi, z racji tych skosów, których użyłeś. Z dwojga złego, może lepiej wyglądałby beż tego zwężenia? Chyba że to jedna z tych niedoróbek, o których wspomniałeś ;) Poza tym, bardzo miły dla oka samolot.

Musi być stosunkowo lekki, z racji tego że kółka w przedzie się nie zapadają.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#6 Post autor: Kruk »

Naprawdę rewelacja ;) Wręcz urzeka swoimi kolorami, tak jakby zaraz miał odlecieć. Jak tak dłużej na niego popatrzyłem to sobie przypomniałem stare styropianowe samolociki, które za młodu się kupowało bodajże za złotówkę, z myślą że kiedyś z lego będą takie. Tobie wręcz dosłownie udało zamknąć ten urok do swojego modelu i mimo że przecież nie lata to ma coś takiego w sobie że serce się porusza szybciej ;). Po raz kolejny jak dla mnie bardzo udany model .
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

Ladny. Tylne stateczniki trzymaja się tylko na skrzydelku wetknietym między 2 study? Na czym sa zamontowane przednie kola, przeciety bar?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Mrutek

#8 Post autor: Mrutek »

3dom pisze:Ladny. Tylne stateczniki trzymaja się tylko na skrzydelku wetknietym między 2 study? Na czym sa zamontowane przednie kola, przeciety bar?
Dokładnie. Stateczniki można też zamontować bardziej dozwolonymi metodami np. na klocku 1x1 z kropką z boku lub dzięki najnowszym bracketom. Do kół wykorzystałem pogryziony bar - tym razem flex nie chciał się trzymać akurat ten rodzaj płytek 1x1 z klipsem, który mam jest nieodpowiedni do takich mocowań.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#9 Post autor: bacon »

Świetnie wymodelowany, jak zwykle zresztą w twoim wykonaniu. Górny płat na tych wężykach trzyma się stabilnie czy na słowo honoru i tylko do zdjęć?

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#10 Post autor: Cevillus »

Bardzo ślicznie zbudowany model dwupłatowca ;)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#11 Post autor: V1 »

Bardzo ładny, przydałoby się trochę detali, ale kojarzę ten samolot tylko w ogólnym zarysie, więc do niczego się nie przyczepię :)

Mrutek, na kółka ogonowe poszukaj na BL 'shuttle wheel' :)
Można je ściągnąć z felg i nałożyć na kropeczkę.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1933
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#12 Post autor: BHs »

To kiedy model w pełnej skali minifig?
Pytam się bo to co widzę jest SUPER. A chciałbym zobaczyć tą maszynę w tej skali i napisać SUPER [do kwadratu]!!!
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#13 Post autor: blizzard »

BHs pisze:w tej skali
BHs pisze:To kiedy model w pełnej skali minifig?
Ee?

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Mateusz92 »

Totalny odlot! Wszystkie twoje maszyny lotnicze to cudeńka. Powinieneś zorganizować jakaś bitwę powietrzną.

Mrutek

#15 Post autor: Mrutek »

Myślę raczej o tym, aby umieścić je wszystkie razem w formie Air Show. Zapewne na przyszłorocznej wystawie, o ile nie będzie zbyt daleko ;)

BHs nie wiem co to pełna skala minifig, a co nie, ale nie chciałoby mi się robić tego samego modelu , tylko o kilka centymetrów mniejszego. Jest nieco za duży, ale wymagało tego zachowanie proporcji.
Zresztą uważam, że narzucanie sobie jakichkolwiek sztywnych ram przy budowaniu z klocków to masochizm.
Ostatnio zmieniony 2013-06-16, 21:36 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ