Ferrari-Shell LEGO Model Collection

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Najbardziej podoba mi się...

150 Italia
6
6%
150 Italia
6
6%
Scuderia Ferrari Truck
6
6%
Scuderia Ferrari Truck
6
6%
F40
5
5%
F40
5
5%
250 GT Berlinetta
8
8%
250 GT Berlinetta
8
8%
458 Italia
7
7%
458 Italia
7
7%
FXX
5
5%
FXX
5
5%
e tam, wszystkie mi się podobają!
12
12%
e tam, wszystkie mi się podobają!
12
12%
 
Liczba głosów: 98

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

Ferrari-Shell LEGO Model Collection

#1 Post autor: Waler »

Ferrari-Shell LEGO Model Collection

Obrazek

Seria: Ferrari
Rok produkcji: 2013
Liczba figurek: 3
Waga: od 24g - 42g.
Cena: 9.99 zł/szt.
Spis części: 30190, 30191, 30192, 30193, 30194, 30195, 30196

Marzyliście kiedyś o posiadaniu własnego Ferrari? A co powiecie na 6 egzemplarzy, w których znajdują się takie perełki jak choćby FXX, F40 czy 250 GT i na dodatek dostaniecie własną ekipę ludzi ,którzy odpowiednio o nie zadbają? Powiecie, pewnie chciałbym, ale to będzie kosztować fortunę! Nic bardziej mylnego. To wszystko możecie mieć już za mniej niż 70zł! I to na własność. Jeżeli takie rozwiązanie się Wam podoba, to zapraszam do lektury.

By stać się posiadaczem wszystkich 6 modeli aut sygnowanych logo Ferrari wystarczy zatankować 20L dowolnego paliwa na stacji Shell, by dostać możliwość zakupu jednego z nich za 9.99 PLN. Oprócz wszystkich 6 modeli, czyli Ferrari 150 Italia, Scuderia Ferrari Truck, F40, 250 GT Berlinetta, 458 Italia i FXX, bonusowym siódmym polybagiem jest ekipa Shell-Ferrari składająca się z 3 minifigów i odpowiednich akcesoriów. Na chwilę obecną promocja taka prowadzona jest na stacjach w Bułgarii, Węgrzech, Czechach, Polsce, Słowacji, Rosji i Chile. Jednak jak zapewnia producent, promocja już wkrótce osiągnie status „Worldwide”.

Cała ekipa:

Obrazek

Jak już wcześniej wielokrotnie wspomniałem wszystkich samochodów jest 6 + ekipa. Ich numeracja rozpoczyna się od 30190 i kończy na 30196. Każdy samochód zapakowany jest w osobny woreczek. Na froncie każdego z nich widnieje w lewym górnym rogu znaczek LEGO, w prawym Shell V-Power, a na samym dole rumak Ferrari. Pod każdym numerem jest oryginalna nazwa modelu.
Tylne części woreczków są prawie takie same. Każdy jest zaopatrzony w hologram potwierdzający autentyczność samochodu. Każdy też ma swój unikalny numer.

Obrazek Obrazek

Kilka części zostało specjalnie zaprojektowanych i wyprodukowanych tyko i wyłącznie na potrzeby danego modelu. Wszystkie pojazdy mają napęd typu push and pull, który działa nadzwyczaj sprawnie o czym napiszę na końcu.
Jeżeli chodzi o naklejki, to LEGO chyba aż nadto przyjęło sobie do serca skargi fanów na poodklejane naklejki z arkusza. Tym razem TLG przeszło samo siebie i malutkie arkusze zapakowali, tak na wszelki wypadek w kartonikowe pudełeczka! Aż taki zabieg nie był potrzebny, ale teraz jest 100% pewność, że nic się z nimi nie stanie.

Obrazek

Nigdy tego nie robię, ale tym razem nakleiłem naklejki na klocki. Bez nich po prostu modele wyglądałyby nijak albo nie miały w ogóle szyb. Modeliki buduje się szybko, średnio 3 minuty jeden.
Instrukcje są przejrzyste wszystkie utrzymane w tej samej oprawie (tu przykład instrukcji 30190)

Obrazek Obrazek

Przechodząc do treści właściwej:

30190 Ferrari 150 Italia

Oryginał:

Obrazek

Maksymalna prędkość: ---
Pojemność: 2,4 l
Moc: ---

Obrazek

Jest to bolid F1 startujący od 2011r w wyścigach. Składa się on z 32 części i waży najmniej ze wszystkich, tylko 24g. Uwagę zwraca dodatkowa naklejka na „nos” bolidu z numerem 5 lub 6. Jest to powiązane z numerami jakie znajdziemy na prawdziwym bolidzie. Z 5-tką startuje Fernando Alonso, a z 6-tką Felipe Massa. Również na tą okazję mamy do wyboru dwie wersje kolorystyczne kasków – niebieski i limonowy. Z ciekawych części znajdujących się w tym zestawie warto wymienić wspomniany „nos” oraz całe podwozie z napędem, które jest takie samo we wszystkich pojazdach.

Obrazek Obrazek Obrazek

Etapy budowy:

Obrazek Obrazek Obrazek

Gotowy model:

Obrazek Obrazek Obrazek

Po zakończonej budowie zostają takie elementy:

Obrazek

30191 Scuderia Ferrari Truck

Oryginał:

Obrazek

Maksymalna prędkość: 90km/h
Pojemność: 7,8 l
Moc: 480 KM

Obrazek

Tak naprawdę ciężarówka nie pochodzi ze stajni Ferrari. Jest to Iveco Stralis, które służy ekipie do przemieszczania swoich bolidów jak i całego sprzętu. Niestety, w wersji z polybaga dostajemy tylko sam ciągnik siodłowy, bez naczepy. Ten składa się z 38 części i po jego zbudowaniu nie zostają żadne zapasowe. Waży najwięcej z całej szóstki, bo aż 42g co bezpośrednio przekłada się na jego osiągi.
Etapy budowy:

Obrazek Obrazek Obrazek

Gotowy model:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

30192 Ferrari F40

Oryginał:

Obrazek

Maksymalna prędkość: 324km/h
Pojemność: 3,0 l
Moc: 478 KM

Obrazek

Ten zbudowany z włókien węglowych w 1987r supersamochód jest jednym z najbardziej charakterystycznych dla tej marki. W wersji z klocków nieco kanciasty, ale niemniej jednak ładny. Kolorystyka utrzymana w białych barwach była bardzo rzadko spotykana w oryginale. Przód samochodu to zupełnie nowa część, na której światła i wloty powietrza są nadrukowane.

Obrazek

Waga modeliku to 33g. Posiada 53 części co daje mu drugie miejsce w rankingu ich liczby. Po budowie zostaje trochę elementów:

Obrazek

Etapy budowy:

Obrazek Obrazek Obrazek

Gotowy model:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


30193 Ferrari 250 GT Berlinetta

Oryginał:

Obrazek

Maksymalna prędkość: 252km/h
Pojemność: 3,0 l
Moc: 240 KM

Obrazek

250 GT to pierwszy samochód w historii włoskiej firmy z tarczami hamulcowymi na każdym kole. By oddać jak piękną sylwetkę modelu, projektanci poszli na całość i na dobrą sprawę cała karoseria składa się z 3 elementów:
Przód:

Obrazek

Tył:

Obrazek

Dach:

Obrazek

Przednie światła są zdecydowanie za duże, no ale cóż poradzić, to tylko klocki… Po połączeniu ze sobą 23 elementów zostaje jedno światełko w zapasie, a waga modelu to 31g.
Etapy budowy:

Obrazek Obrazek Obrazek

Gotowy model:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

30194 Ferrari 458 Italia

Oryginał:

Obrazek

Maksymalna prędkość: 325km/h
Pojemność: 4,5 l
Moc: 562 KM

Obrazek

Jedno z ostatnich dzieł Ferrari – Italia zaprojektowane przez Pininfarinę. Współczesny potwór jeżeli chodzi o osiągi i najbardziej naszpikowane elektroniką auto z całego zestawienia . Tutaj również występują elementy zrobione specjalnie z myślą o tym modelu. Przód oraz dach są nowością.

Obrazek Obrazek

Występuje tutaj mały zonk, mianowicie naklejka na maskę jest w dwóch kolorach. Mimo, iż jest to jednolity kawałek, połowa jest w ładnym żółtym kolorze, a druga… eh, lepiej zobaczcie sami:

Obrazek

(zdjęcie trochę prześwietlone, ale inaczej nie udało mi się uwydatnić różnicy). Co najlepsze, jeżeli bliżej przyjrzeć się instrukcji tam też występuje „błędna naklejka”. Czy to celowe działanie? Nie wiem, ale ta naklejka nie podobała mi się do tego stopnia, że jej naklejanie sobie odpuściłem by nie zepsuć wyglądu modelu. Italia posiada 33 elementy, z czego po budowie zostaje żółty serek i czerwone światełko oraz waży 31g.
Etapy budowy:

Obrazek Obrazek Obrazek

Gotowy model:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

30195 Ferrari FXX

Oryginał:

Obrazek

Maksymalna prędkość: 345 km/h
Pojemność: 6,3 l
Moc: 800 KM

Obrazek

Najbardziej szalony wózek Ferrari w tym gronie, a może i w ogóle. Jest to Enzo na sterydach. Ten pojazd w oryginale nie posiada nawet homologacji drogowej. Jedynie 2 egzemplarze na świecie są czarne, pozostałe 27 jest czerwone. Przyspieszenie wynosi 2,5 do setki, cena jest równie kosmiczna: 1 500 000 euro. Model ten ma najwięcej elementów bo aż 56. Z ciekawych części występuje tu ten sam „nos” co w bolidzie F1 tyle że w kolorze czarnym. Po złożeniu waga modelu wynosi 33 gramy.
Etapy budowy:

Obrazek Obrazek Obrazek

Gotowy model:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Części pozostałe po budowie:

Obrazek

30196 Crew

Oryginał:

Obrazek

Niestety, w torebce nie znajdziemy całego zastępu minifigów do obsługi naszych bolidów. Za to zostali wytypowani ci najlepsi.

Obrazek Obrazek

Jest ich troje i całkiem nieźle dają sobie radę. W środku znajdziemy jeszcze jeden woreczek z drobnicą. Postawienie ekipy na nogi trwa krótko i jest zaprezentowane w 3 częściach:
Dla wózkowego:

Obrazek

Dla wulkanizatora:

Obrazek

I dla Pani chemiczki razem z laboratorium:

Obrazek

Co ważne torsy minifigów nie mają nadruków - są jednolitego koloru. W zestawie jest 5 naklejek by je przyozdobić.

Po złożeniu ekipy zostają takie elementy:

Obrazek

Cała Ekipa:

Obrazek

PODSUMOWANIE:

Wszystkie samochody prezentują się o wiele lepiej niż na zdjęciach. Jeżdżą bardzo żwawo i szybko, mechanizm sprężynowy działa cicho i skutecznie.

Obrazek Obrazek Obrazek

Więc skoro wszystkie są szybkie, to wypada sprawdzić, który jest najszybszy... A to można zrobić tylko w jeden sposób…

Head to Head Challenge:

Obrazek

Najlepszym wyjściem jest ustawienie wszystkich wózków na linii startu i sprawdzeniu, który zajedzie najdalej przy takim samym naciągu sprężyny.
Testy były prowadzone na bardzo twardym dywanie więc opory przez niego stawiane były małe. Każda sprężyna została naciągnięta z taką samą siłą na odległość 30cm. Potem pojazd został puszczony. Próbę wykonywałem 3 razy, za każdym razem wyniki wychodziły bardzo zbliżone do siebie. Pewnie wyniki nie będą zaskoczeniem. Wygrał najlżejszy, a ciężkawe Iveco, no cóż…

Oficjalna tabela z wynikami wygląd tak:
1. 150 Italia – 335 cm
2. 250 GT – 331 cm
3. Italia – 303 cm
4. FXX – 299 cm
5. F40 – 288 cm
.
.
.
6. Iveco – 136cm

Wizualnie wygląda to tak:

Obrazek Obrazek

I tak jestem bardzo zaskoczony wynikami. Nie sądziłem, że przy tak małym naciągu samochodziki są w stanie przejechać średnio 3m.

Na koniec mały bonus, czyli co Ekipa Ferrari robi po godzinach w piątkowy wieczór:
(UWAGA, zdjęcie zahacza o +18, klikasz na własną odpowiedzialność i żeby potem nie było, że nie ostrzegałem :) )

[KLIK]

Link do galerii BS: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=529838

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2013-06-15, 08:19 przez Waler, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

30193 Ferrari 250 GT Berlinetta w tym wydaniu mi się nie podoba, gdyż mam w pamięci ten model:
Obrazek
Najbardziej zaś do gustu w wydaniu Shellowym przypadł mi model 30192 Ferrari F40, może też dlatego że dane mi było być przewiezionym "zwykłym" F40 i bardzo pozytywnie odnoszę się do tego akurat modelu Ferrari (w normalnej skali, oczywiście).
Dzięki za recenzję!:)

ps.
tabela z wynikami rulez!
ps2.
jeśli jest wariant odpowiedzi, że wszystkie są cacy, winien też być (dla ścisłości), że żaden nie jest cacy.
Ostatnio zmieniony 2013-06-14, 23:34 przez blizzard, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#3 Post autor: Belfast »

Ekipa Ferrari po godzinach to uczynne chłopaki. jak wyraźnie widać na zdjęciu pomagają jakiejś pani szukać jej pierścionka czy innej obrączki. Jeden z narażeniem zdrowia zagląda do butelki po lemoniadzie, a drugi z mozołem podtrzymuje panią nachylającą się i szukającą czegoś pod jakimś meblem. Naprawdę pomocne i troskliwe ludzie.
Ostatnio zmieniony 2013-06-15, 21:52 przez Belfast, łącznie zmieniany 2 razy.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

Recenzja kompletna, ma wszystko co mieć powinna ale uważam, że o pewnym ważnym aspekcie nie wspomniałeś. A konkretnie o tym, że torsy minifigów to naklejki. To element na tyle charakterystyczny i nieczęsto spotykany, że po prostu trzeba o tym wspomnieć w recenzji. A poza tym recenzja perfect.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Bardzo porządna recenzja. Testowanie zasięgu poszczególnych modeli to ciekawy dodatek.
Uśmiałem się w tym momencie:
Waler93 pisze:30196 Crew

Oryginał:
bacon pisze:że o pewnym ważnym aspekcie nie wspomniałeś. A konkretnie o tym, że torsy minifigów to naklejki.
No fakt, że to ważna sprawa, bo niezadrukowane torsy to dziś rzadkość i niektórzy kupią ten zestaw właśnie dla nich.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#6 Post autor: Waler »

Dodałem spis elementów z BL-a oraz informację o torsach w opisie. Jak dla mnie - technicowca to tors jak tors, nawet nie zwróciłem na to uwagi :) tym bardziej, że kiedyś maiłem piłkarzyków (i nadal mam!) gdzie grono minifigów miało puste torsy i obok był arkusz naklejek do naklejenia ich na ludziki. Nie wydało mi się to jakieś dziwne, nietypowe, ale skoro mówicie :)
Zje się jutro.
Ostatnio zmieniony 2013-06-15, 09:15 przez Waler, łącznie zmieniany 1 raz.

goldsun

#7 Post autor: goldsun »

Przekonałeś mnie ponownie, że do końca promocji będę tankować na shellu, bo fxx i białego chętnie przygarnę w więcej niż 1 sztuce :-) (dla klocków i możliwości kombinowania/modyfikowania modelu).
Generalnie te zjunioryzowane klocki (czyli maski i górę) można było już wcześniej dostać chociażby w serii Cars, tyle, że z innymi nadrukami/kolorami :-)


Ale ja w sumie o czymś innym chciałem - po raz kolejny mi przychodzi do głowy, że w systemowych klockach brakuje klocka który mógłby "wyrównywać" tam gdzie używany jest bracket, lub (jak w tym wypadku) panel. Chodzi mi o klocka którego można by dać pod górną półką szafki od Pani Chemiczki - to co jest cieńsze od 1/3 standardowego bricka - już w kilku przypadkach miałem ciężki zgryz: jak to wyrównać / zatkać dziurę która powstaje (w moim latadle, z przodu też ten problem występuje). Może Pani Ambasador poza "wymarzonymi częściami technicowymi" zgłosiłaby również coś takiego ? Bo nie zawsze możliwe jest użycie iluś takich samych bracketów obok siebie.
Ostatnio zmieniony 2013-06-15, 09:13 przez goldsun, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#8 Post autor: Innos »

Bardzo fajna recenzja, w sumie to takie halo o tych samochodzikach wszyscy robią, że po prostu musiała się pojawić. ;) No a testy i tabela wyników - genialny pomysł! Do ideału brakuje tylko, żebyś uzupełnił "formalną" część recenzji o linki do Brickseta, bo wszystkie autka już się tam pojawiły. :) Oraz uzupełnij ceny - przy tankowaniu V-Power płaci się tylko 4.99 za zestaw.

Sam się od początku dziwiłem, o co chodzi, że się wszyscy tak tymi samochodzikami jarają, owszem, są to sympatyczne modele, fajnie dostać tego typu legowy gadżet za symboliczną opłatę przy okazji zakupów, ale jakiegoś szału nie ma, tym bardziej, że w znacznej mierze tworzą je gotowe elementy nadwozia + jednoczęściowe podwozie z napędem - coś, co zwykle (poza np. Cars, gdzie jest to w tych małych autkach zrozumiałe) zdecydowanie przecież potępiamy. I choć nadal po lekturze recenzji uważam, że to fajny gadżet promocyny i nic więcej, to jako że akurat mam pusto w baku to chyba zajadę na Shella. ;) Liczę jednak, że pracownicy stacji będą skłonni do "współpracy" i uda mi się "wyłudzić" komplet w jakiejś sensownej cenie. ;-)

Edyta opowiada: no i prawie udało się - jedno tankowanie, 2x20l, a kupiłem 5 samochodzików.:) Niestety żółte Italie akurat się na tej stacji skończyły.:/
Ostatnio zmieniony 2013-06-16, 12:54 przez Innos, łącznie zmieniany 1 raz.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#9 Post autor: Miguel »

Wszyscy wiemy, że najszybsze samochody to czerwone samochody... Co w przypadku ciężarówki jednak niekoniecznie się sprawdziło. Ale zawsze jakiś błąd statystyczny musi być :P

Dziś przy okazji tankowania wziąłem sobie Italię. Śliczne małe cudeńko. A radość po zbudowaniu chyba większa niż w przypadku powrotu do Lego jako takiego. Może przez to, że małe jest piękne :)

Chciałbym jeszcze dorwać F40, bo też fajnie wygląda. A kiedyś, w wersji 1/24 z Bburago był moim ulubionym samochodem w kolekcji :)
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#10 Post autor: Jantin »

Autka są śliczne, dobrze, że pojawiła się recenzja, bo myślałem, żeby samemu coś napisać, ale a) nie mam jeszcze kompletu i b) nie znam się na motoryzacji tak, jak Waler93 :D

Modele mi się szalenie podobają, początkowo myślałem jak Innos, że to właśnie takie gadżeciki, ale się pozytywnie zaskoczyłem, składając je miałem poczucie, że ktoś się naprawdę przyłożył do projektowania, zwłaszcza jak na takie reklamowe zabawki.

Warto tez zauważyć, że żółte autko ma naklejkę naklejaną na zadrukowany element. Rzadko kupuję zestawy, nie wiem, czy to raczej norma czy wyjątek, ale mnie trochę zdziwiło. Może to właśnie dlatego, żeby móc zrobić 2 odcienie żółtego na 1 elemencie, taki oszukany odblask na "dwuspadowej" masce, ale jak teraz patrzę na zdjęcie realnego auta, to ma płaską maskę...

A o numerowaniu tych zestawów nie wiedziałem, teraz jak spojrzałem na saszetki, to jest też Qr-kod (koło hologramu), ktoś go próbował odczytać?

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#11 Post autor: Innos »

Jantin pisze:jest też Qr-kod (koło hologramu), ktoś go próbował odczytać?
Jak napisałeś, to spróbowałem, ale niestety jest tak mały, że mój telefon z bliska nie łapie ostrości, a z daleka nie widzi kodu. Ja się na tym nie znam, ale może taki kod nie jest przeznaczony do odczytu telefonem?
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#12 Post autor: bacon »

Innos pisze:mój telefon z bliska nie łapie ostrości, a z daleka nie widzi kodu
Mamy chyba w takim razie chyba taki sam model :)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#13 Post autor: Innos »

Myślę, że takie problemy grożą raczej większości telefonów.:) Zresztą można pewnie próbować z lepszym aparatem, który zrobi ostre zdjęcie w przybliżeniu i potem z tego odczytywać, ale nie spodziewam się pod tym kodem jakichś fajerwerków, więc niespecjalnie mi się chce tak kombinować. ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#14 Post autor: KUKUS »

Sorki, że odkopuję temat z czerwca, ale wspólnie ze znajomym zrobiliśmy coś na kształt takiej dyskusji video, dotyczącej samochodzików z promocji Shella. Jest tam co-nieco merytorycznych informacji, ale nie brak też wątków humorystycznych ;) I co tu dużo mówić - mam nadzieję, że się spodoba.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MCJyqek6xH0[/youtube]

I jeszcze taka informacja:
Waler93, jeszcze raz Ci dziękuję za zgodę na wykorzystanie zdjęć z Twojej recenzji w materiale, ale ostatecznie nie wykorzystaliśmy ich, dlatego, iż znajomy zrobił własne (chociaż nie tak fajne, ale cóż poradzić). A sama recenzja bardzo ciekawa ;)
Ostatnio zmieniony 2013-08-18, 23:53 przez KUKUS, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ